İletişim Başkanı Altun'dan İsrail-BAE anlaşmasına sert tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun israil ile BAE arasında imzalanan normalleşme anlaşması ile ilgili "Sözde anlaşma, Türkiye için yok hükmündedir. Filistinlilerin haklarını yok sayan bu adım, başta Filistinliler olmak üzere bölge halklarının vicdanlarında şimdiden mahkum edilmiştir" dedi.

İletişim Başkanı Altun'dan İsrail-BAE anlaşmasına sert tepki
İletişim Başkanı Altun'dan İsrail-BAE anlaşmasına sert tepki
GİRİŞ 14.08.2020 19:07 GÜNCELLEME 01.09.2020 10:29
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Altun, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

 

"Birleşik Arap Emirlikleri’nin İsrail’le yaptığı sözde anlaşma, Türkiye için yok hükmündedir. Filistinlilerin haklarını yok sayan bu adım, başta Filistinliler olmak üzere bölge halklarının vicdanlarında şimdiden mahkum edilmiştir." ifadesini kullanan Altun, anlaşmanın, bölgeyi uzun zamandır esir alan istikrarsızlık dalgasının arkasında yer alanları açıkça ifşa ettiğini, Filistin halkının haklı davasını kendi çıkarları için kullananların kimler olduğunu da bir kez daha gösterdiğini belirtti.

Türkiye'nin, Filistin'de adil bir çözümü desteklediğini vurgulayan Altun, şunları kaydetti:

 

"Üçüncü ülkelerin bu meseleyi ipotek altına almaya çalışmasına ve Filistinlilerin varlığını tehdit etmesine, haklarını hiçe saymasına her zaman karşı çıkacağız. 

BAE'nin bu küstah girişimi, uluslararası kamuoyunun bölgede istediği barış ve uzlaşma fikrine aykırıdır. Adaletsiz ve tarafların rızası alınmadan atılan adımlar bölgemize huzur getirmez. Bölgenin huzur ve refahı için herkes bu tehlikeli iş birliğine gerekli tepkiyi göstermelidir. 

Türkiye hiçbir zaman ve hiçbir platformda Filistin'i yalnız bırakmayacaktır. Türkiye, Filistin sorununda adil ve kalıcı bir çözümün hayata geçirilmesi için geçmişte olduğu gibi bugün de samimiyetle çalışacak ve Filistin halkının arkasında durmaya devam edecektir."

YORUMLAR 1
  • Super guc Turkiye 2 yıl önce Şikayet Et
    hacli siyonist kafir abd rusya ingiltere fransa ab ulkeleri lanet terorist siyonist kafirin israilin sadik azgin teroris kucusu zayet salman sisi hacli abd siyonist israil kusnerin sadik kucusu hacli kafir ermeni yunan rum israil abd ab nin hacli sadik kucusunun tamami basta Turkiye olmak uzere İslam dunyasinin azili dusmanlari bunlar bir mahluk yaratik surusu olmalarina silahlarina arkasindakilere ve uzakliklarina guveniyorlar Turkiye olarak kafire minafiga karsi her alanda caydirici guc olursa o zaman bu surunun butun vasfi ve cesareti cop olur cunku hepsi odlekler surusu
    Cevapla
DİĞER HABERLER
TOKİ İstanbul kura çekimlerinde son dakika gelişmesi! İşte kabul edilenlerin isim listesi
Diyarbakır-Şanlıurfa yolunda otobüs devrildi: 30 yaralı