Fransa'da ders kitaplarına giren PKK propagandasına Türkiye'den sert tepki!

Son Dakika Haberi; PKK liderleri ve temsil ettikleri terör ideolojisinin Fransa’da okutulan lise son sınıf tarih-coğrafya ders kitabında işlenmesine Dışişleri'nden sert tepki geldi. Açıklamada Türkiye karşıtlığı ile tarihi gerçeklerin çarpıtıldığı ifade edilerek 'Eğitim alanındaki bu yanlıştan bir an önce dönülmesi için konunun takipçisi olmayı sürdüreceğiz' denildi.

Fransa'da ders kitaplarına giren PKK propagandasına Türkiye'den sert tepki!
Fransa'da ders kitaplarına giren PKK propagandasına Türkiye'den sert tepki!
GİRİŞ 06.09.2020 19:55 GÜNCELLEME 06.09.2020 20:16
Bu Habere 176 Yorum Yapılmış

Sözcü Aksoy, Fransa’da okutulacak lise son sınıf tarih-coğrafya ders kitabında terör örgütü PKK/YPG’nin bölücü ideolojisine yer verilmesi hakkındaki soruya yazılı cevap verdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un açıklaması şu şekilde;

Fransa’da liselerde okutulmak üzere bir yayınevi tarafından hazırlandığı anlaşılan ders kitabında, Kürtlerle ilgili olarak PKK/YPG terör örgütünün bölücü ideolojisi doğrultusunda ifadelere yer verildiği görülmektedir.

FRANSA’DAN PKK’YA BÜYÜK DESTEK

 

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ BAŞKANLIK SARAYLARINDA AĞIRLADINIZ

Fransa’nın yürüttüğü resmi politikanın bir sonucu olan bu terör propagandasının, Başkanlık Saraylarında terör örgütünün sözde temsilcilerini ağırlayanlardan alınan cesaretle yapıldığı aşikardır.

PKK PROPAGANDASI LİSE KİTAPLARINA GİRDİ

TÜRKİYE KARŞITLIĞI İLE TARİHİ GERÇEKLER ÇARPITILDI

Fransa’nın, dış politika tercihlerini hemen her konuda Türkiye karşıtlığı üzerine inşa etmesi ve bu yapılırken, tarihi gerçekler ile hukukun çarpıtılmasına teşebbüs edilmesi endişe vericidir.

Fransa'da lise kitaplarında PKK propagandası

BU ASILSIZ İTHAMLARIN ARKASINDA BARIŞ PINARI HAREKATIMIZIN ACISI VAR

Fransız makamları, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde, bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanmasına yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz terörle mücadele harekatlarımızı işgal girişimi olarak nitelemişlerdi. Bu asılsız ithamların arkasında, terör devleti kurma planlarına Barış Pınarı Harekatımızla vurduğumuz darbeden kaynaklanan derin hayal kırıklığı yatmaktadır.

Fransa’nın Türkiye’nin ulusal güvenliğine karşı hayati bir tehdit oluşturan terör örgütüne destek olma ve PKK/YPG ile Suriyeli Kürtleri bir tutma hatasında ısrar etmesine ilişkin geçmişte yaptığımız açıklamalardaki görüşler ve uyarılar geçerliliğini korumaktadır.

İNSANLIK ADINA ENDİŞE VERİCİ

Muhteris siyasetçi ve yöneticilerin gelecek nesilleri nefretle zehirleyerek sorumsuzluklarını daha da derinleştirmeleri insanlık adına endişe vericidir.

Fransa'da lise kitaplarında PKK propagandası

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

İdeolojik dogmaların ve siyasi menfaatlerin ders kitaplarında bu denli çarpıtılarak sunulması gelecek kuşaklar için ciddi tehlike oluşturmaktadır. Eğitim alanındaki bu yanlıştan bir an önce dönülmesi için konunun takipçisi olmayı sürdüreceğiz. 

YORUMLAR 176
 • As. 2 yıl önce Şikayet Et
  Bence bu Makronun son çırpınışları bazı yılanlar aç kaldığı zaman kendi kuyruklarını yerler Makronun sonu da buna benziyor.
  Cevapla
 • enver 2 yıl önce Şikayet Et
  bizde fransa tarihine ilave yapalım. osmanlının yaptığını, fransanın afrikaya yaptığını anlatalım.
  Cevapla
 • nihat 2 yıl önce Şikayet Et
  neden gitmek isteyen göçmenleri göndermiyoruz bu avrupa düzenbazlarına,gönderelim görelim hepsi birbiri ile savaşa tutuşurlar
  Cevapla
 • Yilmaz 2 yıl önce Şikayet Et
  onlarin türkiye deki %70 kacak yapilardan olsuan "türkler soykirimcidir" diyen fransiz okullari yeter
  Cevapla
 • Türk 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz de fransa nın Cezayir, Ruanda .... katliamını okutalım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
NATO kararı gündeme bomba gibi düşmüştü... İsveç: Yanlış anlaşıldık
ABD'den Türkiye'ye Rusya tehdidi: Uyarıyoruz, yoksa yaptırım uygularız