Adil Öksüz’ü Yeşilköy imamı saklamış!

Akıncı Hava Üssü’nde 15 Temmuz darbe girişimini yöneten FETÖ’nün TSK imamı Adil Öksüz’ü İstanbul’da saklayanlara yönelik açılan davada tanıklar dinlendi.

Adil Öksüz’ü Yeşilköy imamı saklamış!
Adil Öksüz’ü Yeşilköy imamı saklamış!
GİRİŞ 07.09.2020 07:02 GÜNCELLEME 07.09.2020 07:05
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Alper Karabulut katıldı. Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım ile Zafer Çay ve Rüştü Karakaya ise mahkemeye tutuklu bulundukları cezaevinden video konferansla bağlandı. Davanın önceki günkü duruşmasında Öksüz’ü saklayan isimlerden sanık Zafer Çay’ın amcası tanık sıfatıyla dinlendi.

Zafer Çay

 

 

PENSİLVANYA’DA GÖRÜŞMÜŞLER

Çay, “Sanık Zafer Çay’ın amcasıyım. Bana Pensilvanya’da Fetullah Gülen ile görüşme yaptıklarını, Almanya’dan Türkiye’deki FETÖ kurumlarına para getirdiklerini anlatıyordu. Ben de ‘Anneni ziyaret et, ne işin var Pensilvanya’da’ diye tepki göstermiştim kendisine. Ben Almanya’da yaşarken bana da iki şahıs gönderdi. ‘Kimsesiz çocuklara yardım edeceğiz’ dedi. Bu kişilerle Almanya’yı gezdik, 15 bin Mark topladık. O zaman hata etmişiz. Birkaç yıl sonra o iki kişi tekrar geldi. Bu kez onlara yardımcı olamayacağımı söyledim” dedi. Yeğeni Zafer Çay’ın örgüte ait kapatılan Fatih Koleji’nde öğretmenlik yaptığını belirten tanık Çay, yeğeninin Yeşilköy imamı olduğu yönünde söylentiler bulunduğunu belirtti. Sanık Zafer Çay ise amcasının kendisi aleyhinde verdiği ifadeleri kabul etmedi.

Yenişafak

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Baybars 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu hainleri ayağından asacaksın. Bakalım ne kadar dayanacaklar bülbül olmamaya.
  Cevapla
 • kansız 1 yıl önce Şikayet Et
  bu adam ölmezse gözüm açık gidecek
  Cevapla
 • ötvsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  memleket ağzına kadar vatan haini dolu , idam ve vurucu tim kurup , devlet politikası güdeceksin ki , bir daha kimse yanlış yapmasın , yoksa adalet hukuk vicdan bunlar bu zamanda boş işler
  Cevapla
 • Baybars 1 yıl önce Şikayet Et
  Tam da benim düşündüğümü söylemişsin. Haine mahkeme bile ödül. Bulduğun yerde kafasını koparacaksın.
  Cevapla
 • meyyid 1 yıl önce Şikayet Et
  "olur böyle vakalar, türk polisi yakalar"
  Cevapla
 • the patriot 1 yıl önce Şikayet Et
  Adil Öksüz şu anda derin devletin elinde. Onun serbest bırakılmasını basit bir görev ihmali olarak nitelemek ahmaklıktır.
  Cevapla
 • Derya Kepenek 1 yıl önce Şikayet Et
  derin devletmiş bi bitmediniz adam almanyadaydı en son getir şovunu yap
  Cevapla
 • Uğur54 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne derin devleti adamı alman istihbaratı himayesine aldı. Almanyada kaldığı evin adresini mit Almanyaya verdi ama çoktan uçurmuşlardı haini.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dışişleri'nden KKTC'ye karşı üçlü toplantıya tepki
Türk askerinin Mali ve Orta Afrika'daki görev süresi uzatıldı