Vali 'vakalar artıyor' deyip açıkladı! 65 yaş üstünün o saatlerde sokağa çıkması yasaklandı

Son dakika haberi: Erzincan'da yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların 11.00-18.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları yasaklandı.

Vali 'vakalar artıyor' deyip açıkladı! 65 yaş üstünün o saatlerde sokağa çıkması yasaklandı
Vali 'vakalar artıyor' deyip açıkladı! 65 yaş üstünün o saatlerde sokağa çıkması yasaklandı
GİRİŞ 13.09.2020 13:08 GÜNCELLEME 13.09.2020 13:08
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde salgını önlemek amacıyla başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere tedbirlere yeterince uyulmamasının hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığını riske atması nedeniyle çeşitli kararlar aldı.

Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların 11.00-18.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları yasaklandı. 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların pazar yerleri, alışveriş merkezleri, kulüp ve dernek binaları, lokallere girişlerine, cenaze törenleri, düğün ve nikah merasimlerine katılmalarına izin verilmeyecek.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan diğer kararlar ise şöyle:

“Alışveriş merkezleri, pansiyon ve otellerin girişlerinde HES kodu sorgulaması yapılarak, durumu uygun olmayanların girişlerine müsaade edilmemesi ve kolluk kuvvetlerine bildirilerek gerekli tedbirlerin alınması. Alınan kararlara uymayanlara idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin TCK'nin 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması.” 

YORUMLAR 19
 • Dede 2 yıl önce Şikayet Et
  İş ola geri bele sayın vali
  Cevapla
 • Yasin 2 yıl önce Şikayet Et
  Ezberci bir karar.Tedbirlere uymayan evlat.torun eve gelince ne yapacak.Vurun yaşlıya sesi çıkmaz,Yaşlı turist gelemez diye giriş yasagı koyabiliyormusun.Ezberci karari kaldırın,Büyüklerimizi eve hapsederek daha erken öldürmeyin,veya bunamasına yol açmayın.En titiz davranan babalarımız,dedelerimiz
  Cevapla
 • yiğit 2 yıl önce Şikayet Et
  keşke bir virüs için verdiğimiz mücadeleyi Allahın davasına harcasaydık .toplum olarak içi boş bir varlıkmışız bunu anladık.
  Cevapla
 • Gencleri kisitlayin 2 yıl önce Şikayet Et
  Gencleri alin sokaklardan. Ne maske ne mesafe var. Okullarin kapali olmasi hicbirsey ifade etmiyor su an. Gencler heryere girip cikiyor, laf soz hak getire! Yaslilara kisitlama bence dogru degil. Virus eve genclerle tasiniyor. Aylak aylak serserilik pesinde gezen cok.
  Cevapla
 • C.Türk 2 yıl önce Şikayet Et
  65 Üstüne Çok Komik saçma bir Yasak!.. resmen dalga geçiyorlar! Yahu! zaten Virüsü Evlere taşıyıp 65 Üstünün Yaşlıların Ölümüne sebep olanlar Maskesiz kuralsız gezen 18-20 Yaş Üstü! ...Asıl 18-20 Yaş Üstüne tedbirler, Yasaklar ,Ağır cezalar getirinde 65 Yaş üstü Evlerde Savunmasız yakalanmasınlar!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İtalyan lider Meloni küreselcilere savaş açtı: Aileyi, kimliği, dini değerleri koruyacağız
AK Partili Mahir Ünal: Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Ekim'de açıklayacak