Esenler Belediye Başkanı Göksu'dan İBB'ye İSMEK tepkisi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB’nin İSMEK’leri usulsüz olarak kapattığını ileri sürerek, “Her yıl yüzbinlerce insana eğitim imkanı ve daha önemlisi umut veren bu kurumları kapatmaya başlamıştır" ifadelerini kullandı.

Esenler Belediye Başkanı Göksu'dan İBB'ye İSMEK tepkisi!
Esenler Belediye Başkanı Göksu'dan İBB'ye İSMEK tepkisi!
GİRİŞ 14.09.2020 20:53 GÜNCELLEME 14.09.2020 20:59
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB’nin İSMEK’leri usulsüz olarak kapattığını ileri sürerek, “Her yıl yüzbinlerce insana eğitim imkanı ve daha önemlisi umut veren bu kurumları kapatmaya başlamıştır.

İBB, İSMEK'leri kapatırken de kamuoyu baskısından çekindiği için bunu ilan etmek yerine zamana yaymayı tercih etmekte ve sistematik olarak yalan ve iftiraya dayalı olarak kurumu yok etmeyi hedef alan bir tavır sergilemektedir” dedi.

CHP ZİHNİYETİ YÜZBİNLERCE İNSANA EĞİTİM VEREN BU KURUMLARI KAPATMAYA BAŞLAMIŞTIR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Toplantıda konuşan İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İSMEK konusunu gündeme getirdi. İBB’nin İSMEK’leri usulsüz olarak kapattığını ileri süren Göksu, konuşmasında şunları söyledi: “İSMEK sadece bir halk eğitim projesi değildir. İSMEK, aynı zamanda katılımcılık, refahı ve eğitimi tabana yayma gayretidir. İSMEK, dezavantajlı gruplara yönelik faaliyetleriyle güçlü bir sosyal devlet uygulamasıdır. Meslek edindirme ve mezunlarının oluşturduğu ekonomik katma değerle şehir ekonomisine yönelik önemli bir projedir. Aynı zamanda şehir yönetiminin tabana temas etmesini sağlayan, şehir kültürü ve aidiyetini güçlendiren bir sosyal projedir. Maalesef ülkemizde yapılan her hayırlı hizmetin önünde set olmayı adet edinmiş CHP zihniyeti, İSMEK konusunda da bu tavrını bir kez daha ortaya koymuş ve her yıl yüzbinlerce insana eğitim imkanı ve daha önemlisi umut veren bu kurumları kapatmaya başlamıştır. Çünkü CHP, yıllarca halkçılık diyerek jakobenist tutum sergilemiş, umut yerine yasak ve yasakçılıktan yana olmuş bir partidir.

İBB İSMEK'leri kapatırken de kamuoyu baskısından çekindiği için bunu ilan etmek yerine zamana yaymayı tercih etmekte ve sistematik olarak yalan ve iftiraya dayalı olarak kurumu yok etmeyi hedef alan bir tavır sergilemektedir. Tablo her şeyi ortaya koyuyor.

İBB TARAFINDAN ORTAYA ATILAN UYDURMA İDDİALARIN TAMAMININ YALAN OLDUĞU TESCİLLENDİ

Geçtiğimiz aylarda İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin İSMEK’teki bölge sorumlusu hanımefendilere karşı yaptığı ahlak dışı davranışı hepiniz hatırlıyorsunuz. İşte o günlerde ortaya konan tavrın ve kastın bugün ne anlama geldiğini çok daha iyi anlıyoruz. İSMEK’i bitirmeye ve kapatmaya niyet etmiş olan İBB, işe yöneticilerden başlamıştı. Üstelik alın teriyle çalışan emekçi kardeşlerimizin onur ve haysiyetleriyle oynayarak bu planı devreye sokmaya çalıştılar. İBB’nin yeni yönetimi göreve gelir gelmez tüm birimlerde olduğu gibi İSMEK’te de çalışan ve yöneticileri baskı ve yıldırma politikasıyla istifaya zorlamıştır.

Bunda başarılı olamayınca da yöneticileri hakkında akıl almaz itham ve iftiralarda bulunmuşlardı. Ocak ayı meclis toplantımızda bu konu gündeme geldiğinde CHP’li bir meclis üyesi İSMEK’te yolsuzluk yapıldığını ve çok karışık işlerin döndüğünü iddia etmişti. İBB, üst yöneticileri dahil olmak üzere bölge sorumlusu 25 kardeşimizi mahkemeye verdi. Ne ile itham edildiler biliyor musunuz? Zimmet, irtikap ve güveni kötüye kullanma ve üstelik mahkeme kararını beklemeden kendi uydurdukları bu iddiaları bahane ederek bu 25 kişiyi hem de tazminatlarını dahi ödemeden kapının önüne koydular. Peki mahkeme ne dedi? İtham edilen yöneticilerin hiçbir şekilde suç işlemediği, yaptıkları iş ve işlemlerin hukuka uygun olduğu ve iddia sahiplerinin iddialarının asılsızlığı mahkemece kanıtlandı.

Yani İBB tarafından ortaya atılan uydurma iddiaların tamamının yalan olduğu tescillendi. Bu yalan iddiaları ortaya atan İBB yönetiminin hiç yüzü kızarıyor mu? Bu yalan iddiaları bu mecliste gündeme getiren ve bizim mahcup olacağımızı söyleyen CHP’li meclis üyesi bu insanlardan özür dileyecek mi? Bu yalan iddiaları bahane ederek tazminatsız bir şekilde İSMEK’ten atılan kardeşlerimizin kaybettikleri ekmeğin sorumlusu kim? Bu yalan iddialar karşısında onur ve haysiyetleriyle oynanan kardeşlerimizin itibarlarını kim iade edecek?”

YORUMLAR 14
 • isim gereksiz 3 yıl önce Şikayet Et
  Burada yanlış bir algı oluşturuluyor. Niyetim savunmak asla değil ama covid olduğu bir dönemde her şey sekteye uğramışken ismekteki sürecin normal işlemesini beklemek çok doğru değil. Bu yıl turist gelmedi, turizm baltalandı yada yenihavaalanı boş demekle eşdeğer bu bakış açısı.
  Cevapla
 • Bir adam 3 yıl önce Şikayet Et
  İsmek teki süreç sekteye uğramadı. İsmek ler kapatıldı. İbb nin durdurduğu projelerin kaç tanesi covid le ilgili bi araştırın. Yaptık, bitirdik dediği projeleri covid in olmadığı bir yerde mi yaptı getirdi? Covid bir ömür sürmeyecek. Her mahalleye bir kreş yapacaktı. Nerede? Başlatırsın insaatı, 1 yıla bitirirsin, o zamana kadar covid de yavaşlar. Ortada kreş mi var?
  Cevapla
 • turkm 3 yıl önce Şikayet Et
  ust komsu ismekten aldigi belge ile ozel anaokulunda ogretmen olmustur.imaroglu seni hoc sevmiyorum.öngörüsüz istanbul sizide.hicmi dusunemedinizzzz..yazik oldu olacak secime kadarki bomboss gecicek zaman tüüü
  Cevapla
 • mardini 3 yıl önce Şikayet Et
  1998 de üni öğrencisi için herkes belediye ve kaymakamlığa burs için başvuuryordu. bize o zaman nın chpsi DSP deden referans getirmezseniz bursun uz onaylanmayacak demilerdi. ve öyle yaptılar. altında özel aracıyla gelen öğrenci busr alıyordu refertans aldıuğı için biz kiramıız veremiyorduk. o zaman da tanıdığım tüm pkk lı sempatizanlarına ayrıca burs vermişlerdi.. biz vatanseverlerle dlage çiyorlardı... chpkk farkı pkk dağda Türk mille,tne askerin saldıryor chpkk de sokakta mağdurluık edebiyatıyla teröristlere destek veriyor..chpkk deyince boş denilmiyor. bunu altı terçör ile doludur... yahu beni pkk teröristi yakalrsa sağ koymaz bunları ise şapur şuğur seivn.ten öper.. fark bu
  Cevapla
 • Hakan 3 yıl önce Şikayet Et
  ilim yuvalarını kapatıp köy enstitüsü geyiği yaparlar, uçak fabrikasını kapatır modernlik, çağdaşlık, bilim diye kafamızı yaparlar. Ülkenin sırtındaki yükten başka birşey değil bu asalaklar.
  Cevapla
 • veli 3 yıl önce Şikayet Et
  e pkk ya aktaracak ekrem paraları
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hudeyde Limanı saldırısında uydu görüntüleri ortaya çıktı! Büyük yıkım
İşte dünyanın en güçlü pasaportu! Türkiye 7 basamak yükseldi