El dezenfektanlarına dikkat! Uzmanlardan uyarı geldi

Koronavirüs salgınında kullanımı artan el dezenfektanlarına karşı uyarılarda bulunan eczacı Fatih Çakmaklı, bazı işletmecilerin dezenfektanları küçük şişelere doldurarak müşteriye sunduğunu, üzerlerinde etiket olmaması nedeniyle de içeriğinin bilinmediğini söyledi. Çakmaklı, "Cildi aşırı hassas olan vatandaşlarımız var. Kişi eline sıktığı dezenfektanın içeriğini görmeli" dedi.

El dezenfektanlarına dikkat! Uzmanlardan uyarı geldi
El dezenfektanlarına dikkat! Uzmanlardan uyarı geldi
GİRİŞ 18.10.2020 09:46 GÜNCELLEME 18.10.2020 09:47
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Koronavirüs salgınında çok sık kullanılan dezenfektanlar, başta berberler ile restoran gibi yerlerde zorunlu hale getirildi. Eczacı Fatih Erhan Çakmaklı, işletmelerde özellikle kapı önlerine koyulan dezenfektan şişelerinin üzerinde etiket olmadığını bu nedenle vatandaşın içeriğini bilmeden kullandığını söyledi.

 

 

Çakmaklı, "Kuaför ve restoranlarda çok fazla kullanılıyor. İçeriğinin vatandaş tarafından görülmesi lazım. Toplu alınıp küçük şişelere koyuluyor, vatandaş haklı olarak eline sıktığı şeyi bilmeli. Bunlar egzamaya sebep olabilir. Cildi aşırı hassas olanlar var. Onların cildinde tahrişe sebep olabilir. Kokladığımızda bazen zehir gibi kokuyor, bazıları hiç kokmuyor. Belki sadece çeşme suyu var. Vatandaş şüpheli bir noktaya dokunduğu zaman kendini dezenfektan sıkarak, koruma altına alıyor. Dezenfektana güveniyor, dezenfektanların gerçekten güvenilir olması lazım" dedi.

Erkek kuaförü Burkay Batur da, "Dükkanımızda müşteri girdikten sonra müşterimize ve kendi ellerimize dezenfektan sıkıyoruz ama içeriği hakkında bir bilgimiz olmadığı için dikkat etmiyoruz. Dezenfektan olduğu için kullanıyoruz" diye konuştu.

 

 

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Diyarbakırlı 2 gün önce Şikayet Et
  Bakın bu salgın bitsin ,sonra göreceksiniz CİLT KANSERİ vakaları patlayacak
  Cevapla
 • vatandaş 2 gün önce Şikayet Et
  Sen önce sokaklarda açık tepside simit satanları uyar
  Cevapla
 • Orhan 2 gün önce Şikayet Et
  Sonra kimi uyarsın?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
'Onların formasını giyeceğime hapse girerim'