İBB'nin söktüğü dikey bahçelere sürpriz talip: Atmayın bize verin

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) yüksek maliyet iddiasıyla söküp yerine graffiti çalışması yapmaya başladığı dikey bahçelere talip olduklarını bildirdi.

İBB'nin söktüğü dikey bahçelere sürpriz talip: Atmayın bize verin
İBB'nin söktüğü dikey bahçelere sürpriz talip: Atmayın bize verin
GİRİŞ 21.10.2020 22:15 GÜNCELLEME 21.10.2020 22:17
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

Yılmaz, bir otelde gazetecilere yaptığı açıklamada, genel sekreterliğin 15 Ekim'de İstanbul Büyükşehir Belediyesine iyi niyetli bir yazı yazdığını söyledi.

Yazıda, duvar süsü olarak kullanılan dikey bahçelerin atıl kalmaması, kullanılması için değerlendirebileceklerini anlatan Yücel Yılmaz, "Gerçekten kullanmak istediğimiz çok duvarımız var. İyi niyetli bir talepte bulunduk, inşallah İstanbul Büyükşehir Belediyesinden de olumlu dönüş bekliyoruz." diye konuştu. 

- "BUNLARIN HEPSİ ÜLKEMİZİN ORTAK DEĞERLERİDİR"

Balıkesir il sınırlarının geniş olduğunu, alt geçitler ile peyzaj ihtiyacının bulunduğu yerlerde dikey bahçeleri değerlendirmek istediklerini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Eminim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız bu talebimize olumlu cevap verecektir, çünkü hiçbir şeyin israf olmasını o da istemeyecektir. Biz konuyu basından takip ettik, söküldüğünü de görünce bir an önce talep yazımızı yazalım ki bizden önce kimse davranmadan alalım.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz

Bunların hepsi ülkemizin ortak değerleridir. Bir yerde kullanılmıyorsa, mutlaka kullanılacak bir yer vardır. Biz de sağlam bir şekilde belediyemizde kullanmayı talep ettik. Biz çok iyi niyetli bir yazıyla talep ettik fakat sosyal medyada gündeme taşınmış, inşallah olumlu cevap gelir. Biz gerçekten Balıkesirimize yakışacağını düşünüyoruz."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
talip
YAZDIR
YORUMLAR 37
 • yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  ekreme makaryusun resmını yapmak yakısır
  Cevapla
 • Ali K. 1 ay önce Şikayet Et
  Bu dikey bahçeler oksijen üretmiyor muydu? Dört ağaç için ortalığı birbirine katanların niye gıkı çıkmıyor? "Herşey güzel olacak!!! He heeee" Bekle İstanbul. Daha ne icraatlar(!) göreceğiz...
  Cevapla
 • Hyr 1 ay önce Şikayet Et
  ulan sizin gücünüz daha tayyibin diktiği bahçeyi sulamaya yetmiyor. halk seçime size gereken cevabı verecektir.
  Cevapla
 • ....... 1 ay önce Şikayet Et
  Yapılan şeyin maliyeti nasıl yüksek oluyur velevki olsun faydalı birşey ise yerinde kalmali
  Cevapla
 • peyzajcı 1 ay önce Şikayet Et
  Ben bu işi bizzat yapan birisi olarak söylüyorum ilk kurulum aşaması normal yeşil alan tesisine göre biraz daha maliyetli fakat sonrası rutin bakımdır.Maliyet yüksekliği kurulum aşamasında olsa bile o aşamanın külfeti zaten çekilmiştir.Bakım ve devamlılığın maliyeti normal yeşil alanlar gibidir.Mesele duvar bahçe değil başka mecralara mesaj vermektir..
  Cevapla
 • Nazlı 1 ay önce Şikayet Et
  Gerçekten bir sanat eseri ist her gittiğimde hayranlıkla bakıyordum ne biçim yeşilci bunlar istanbulu mahvetti seçimlerde ders veren bre cahiller dersinizi aldınız vebali hepinize anlarsamız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gündeme bomba gibi düşen skandallar sonrası CHP medyası lâl oldu!
Kısıtlamalar bu akşam başlıyor! Hafta sonu sadece bunlara izin var...