İstiklal Caddesi'nde şaşırtan kalabalık

Sokağa çıkma kısıtlamasının saat 10.00'da sona ermesiyle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi eski yoğunluğuna döndü. Vatandaşlar maske takma yasağına genelde uyarken bazı turistlerin bu kurala uymadığı görüldü.

GİRİŞ 22.11.2020 17:36 GÜNCELLEME 22.11.2020 17:39
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

İstiklal Caddesi’nde denetimlerini sürdüren polis ekipleri maske takmayan ve sigara içenlere idari para cezası uyguladı. Koronavirüs tedebirleri kapsamında lokanta ve restoranlar içeriye müşteri almıyor. Oturarak yemek yemenin yasaklanması ile Taksim Meydan’daki büfelerin önünde kuyruklar oluştu.

 

 

YASAKLARDAN HABERİMİZ YOKTU

İstiklal Caddesi üzerinde maske takmadığı ve sigara içtiği görülen  turist için yanındaki Türkçe bilen arkadaşı polise, “Yasaklardan haberimiz yoktu. Bu defa affedin. Bundan sonra sıkıntı değil. Kendisi yabancı. Yabancı olduğu için bilmiyor. Bu sefer affedin” dedi. Maske takmadan yürüyen bir kişi ise “Bu seferlik ceza yazmasanız affetseniz olmaz mı?” diye konuştu.

 

 

TİRYAKİYİM SİGARA İÇMEDEN DURAMIYORUM

Sigara içen bir kişi ise “Meydanda sigara içilmemesi gerektiğini duymuştuk. Ama biz tiryakiyiz. Eskiden beri sigara içmeden duramıyoruz. Sigara zaten 20 lira bir de 900 lira ceza 920 lira oldu. Bundan sonra dışarıda sigara içmem. Evde balkonda içerim artık. Ama sigara içmeden duramıyorum. Tiryakiyim. İllaki 5  tane 10  tane içmeliyim. Dışarıda da dayanamıyorum. Mecbur içiyorum ” diye konuştu.

BÜFELERİN ÖNÜNDE KUYRUKLAR OLUŞTU

Koronavirüs tedbirleri kapsamında restoranlar içeriye müşteri almayıp sadece gel al ve paket servisi yaparak hizmet veriyor. Oturarak yemek yemenin yasaklanması ile Taksim Meydan’daki büfelerin önünde kuyruklar oluştu, birçok kişi ayakta karnını doyurdu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 10
 • Cumhur 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu caddede ne var da herkes oraya gidiyor?
  Cevapla
 • serkan 1 hafta önce Şikayet Et
  emekli çobanların tekrar göreve gelmeleri bir zorunluluk olmuştur, çobanlar göreve!
  Cevapla
 • Refik 1 hafta önce Şikayet Et
  Evinin balkonunda içecekmiş üst kat koşun mecbur mu senin sigara kokunu çekmeye ben şikayetçiyim camda balkonda sigara içmek yasaklansın bu nedir ya seviyorsan sigarayı neden evinin içinde içmiyorsun kokana kokana üstüne siner koku işte sen sigaraya daha az para verirsin böylece
  Cevapla
 • Mustafa Kara 1 hafta önce Şikayet Et
  11 yıldır İstanbuldayım taksime gezmek için 2 kez gittim, bu millet bu kalabalıktan ne zevk alıyor anlamış değilim...
  Cevapla
 • martli 1 hafta önce Şikayet Et
  ah bi anlasak.. hani sahil kenarı, manzara var temiz hava vsr desek o da yok..
  Cevapla
 • manmut 1 hafta önce Şikayet Et
  Çözüm olmadıgı ve olmayacagı gün gibi ortada.Okadar adamsınız etiketiniz var,Ezber slogon lardan vaz geçin,Birde vatandaşa sorun belki bir çözüm çıkar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyada merak uyandırmıştı! Gizemli monolit ortadan kayboldu
Son dakika: Tahran'daki dünyayı sarsan suikast ile ilgili bomba detaylar!