PKK'lı teröristin kardeşinden şok itiraf! HDP'li vekil spikerlik teklif etmiş!

Ağabeyi ve ablası yıllar önce terör örgütüne katılan 15 yaşındaki Zelal Y'nin itirafları, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde teröre meydan okuyan Diyarbakır Annelerinin haklılığını bir kez daha gösterdi. HDP Milletvekili Remziye Tosun'un PKK'ya eleman kazandırma girişimini Zelal Y, deşifre etti. HDP'li Tosun hakkında konuşan Zelal, "Beni ikna edebilmek için PKK'nın haber spikerliğini teklif etti" dedi.

PKK'lı teröristin kardeşinden şok itiraf! HDP'li vekil spikerlik teklif etmiş!
PKK'lı teröristin kardeşinden şok itiraf! HDP'li vekil spikerlik teklif etmiş!
GİRİŞ 16.01.2021 00:59 GÜNCELLEME 16.01.2021 01:56
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Terör örgütü PKK'ya eleman kazandıran HDP'nin kirli yüzü bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Diyarbakır annelerinin 1 buçuk yıldır HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde sürdürdüğü eylemin haklılığı bu kez de terörist kardeşinin ifadeleriyle teyit edildi. SABAH'a özel açıklamalarda bulunan Zelal Y, HDP'nin gençleri nasıl kandırarak dağa çıkardığını anlattı.

HDP'YE OY, PKK'YA MİLİTAN İSTEDİ

HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun'un 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi parti propagandası yapmak için köylerine geldiğini anlatan Zelal Y, Tosun'un daha sonra evlerini ziyaret ederek kendisiyle konuştuğunu söyledi. HDP'li vekilin kendisinin Kürtçe aksanını beğendiğini belirten Zelal Y, "Benim ağabeyim ve ablam 2015 yılından bu yana örgütte. HDP'li Remziye Tosun, seçim çalışmaları için evimize geldi. Önce seçim çalışmaları muhabbeti açarak HDP'ye oy istedi. Annemler yanımızda oturduğu için okul okuldun mu gibi sorular sordu. Kendisine okulu bıraktığımı söyledim. Daha sonra annem çay kahve sunumu için mutfağa geçince dağa gidip oradaki ağabeylerine ablalarına yardımcı olmak ister misin? dedi" diye konuştu.

PKK'NIN HABER SPİKERLİĞİNİ TEKLİF ETTİ

Şervan kod adlı ağabeyi K.Y ve Lavin kod adlı ablası İ.Y'nin 2014 yılından buyana terör örgütü içerisinde olduğunu belirten Zelal Y, "HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, annemin mutfağa gitmesinin ardından beni PKK'ya katılmam için ikna etmeye çalıştı. Kürtçe aksanımın güzel olduğunu belirten Remziye Tosun; "Dağa çıkıp ağabeyin ve ablan gibi kahramanımız ol. Yeni katılanların ismini yazarsın. PKK'nın haber spikeri olursun. Listeleri sen tutarsın böylelikle ablanın da yanında olursun. Dağdaki kardeşlerimizin mücadelesi bizleri ayakta tutuyor. Bizler onların sayesinde Kürtçe konuşabiliyoruz. Sen yetenekli bir kızsın. Eğer direk dağa gitmek istemezsen seni partimize alırız bizimle bir süre çalışırsın sonra dağa geçip gerilla olursun" teklifinde bulundu. Ama ben kabul etmedim. Çünkü ablamdan dolayı biliyorum bunların ne olduğunu" dedi.

ABLAM SÜREKLİ AĞLAYIP BİZİ ÖZLÜYORMUŞ

Ablası ve ağabeyinin de kandırılarak dağa çıkarıldığını söyleyen Zelal Y, her ikisiyle de görüşemediğini belirterek; "Ben 6 kardeşin 4. süyüm. Ablam ve ağabeyim PKK'da. Ben ablamı çok özlüyorum ama görüşüp konuşamıyoruz. Geçtiğimiz yıl PKK'dan kaçarak teslim olan iki kız evimize geldi. Hasta anneme 'Biz dağda kızınızla birlikteydik. Biz kaçtık kurtulduk. Ama kızınız orada kaldı. Kendisi çok pişman sürekli ağlıyor ve sizi özlüyor. Aslında kaçmak istiyor ama öldürülmekten korkuyor' dediler. 7 yıldır ablama ve ağabeyime hasretiz" diye konuştu.

DİYARBAKIR ANNELERİNE SALDIRMIŞTI

Terör örgütüne elaman devşirdiği ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, 3 ay önce HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan annelere saldırdı. HDP'li Tosun, yaz kış yağmur çamur demeden sabırla dağa kaçırılan çocuklarına kavuşacakları günü bekleyen ailelere 'Satılmış köpekler kemiğiniz az mı geldi?' şeklinde hakaretlerde bulunmuştu.

KAYNAK: SABAH
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • dılsız geveze 1 ay önce Şikayet Et
  odedıgım vergılerı gerı ver devlet
  Cevapla
 • net 1 ay önce Şikayet Et
  savcılar göreve lütfen tosun denen vatan hainini derdest edin
  Cevapla
 • Salim 1 ay önce Şikayet Et
  O vekil kimdir niye alınmıyor içeri
  Cevapla
 • sgezer 1 ay önce Şikayet Et
  ve bu kadın maas alıyor
  Cevapla
 • Ben 1 ay önce Şikayet Et
  idam şart
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CIA raporu açıklandı: İşte Cemal Kaşıkçı'nın infaz emrini veren isim!
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması