Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması: Talep gelmesi halinde...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmesini değerlendirdi. Karamollaoğlu ittifak için 'Talep gelmesi halinde konuşulur' açıklamasını yaptı.

GİRİŞ 23.01.2021 23:25 GÜNCELLEME 23.01.2021 23:25
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Habertürk TV'de Eren Eğilmez'in moderasyonunu yaptığı gazeteci Nagehan Alçı, Gökhan Hacır ve Cem Küçük'ün sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gündeme ilişkin konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

'OLUMLU GÖRÜYORUZ'

Bu ziyaretleri olumlu görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanının bütün liderleri ziyaret etmesi, bütün liderleri masa etrafında oturup konuşması daha makul neticelerin elde edilmesine vesile olur kanaatindeyim. Bu ziyaretleri olumlu görüyorum. Buradan ne çıkar? Onu şimdiden söylemek mümkün değil. Seçim süresi başladığı zaman, seçim sathi mailine girildiğinde konuşulması gereken bir konudur diye düşünüyorum. İttifaklar bir koalisyon değil. Bundan dolayı erkenden bir konuyu gündeme getirip, uzun uzadıya, hele de spekülatif yorumlar yapmanın doğru olmadığı kanaatindeyim. Başkanlık sistemine geçildikten sonra konu bütünüyle değişti. Başkanlık sisteminde tek kişi seçiliyor, etkili olan da o. Meclis'in hemen hemen hiçbir hükmü yok gibi. Meclis'te çoğunluğunuz varsa, seçilen Cumhurbaşkanının aldığı kararları sorgulayabilecek çoğunlukta ise bir dereceye kadar etkisi olabilir. Neticede Cumhurbaşkanının dediği dedik. Cumhurbaşkanlığı sistemi özellikle bir konu tartışılmasın diye. Avrupa'da, Amerika'da bizim gibi başkanlık sistemi var mı? Bu sistemle biz Cumhur İttifakı'nda yer alamayız. Bu sistem sorun meydana getiren sistem. Cumhurbaşkanı Anayasa değişikliği gündeme geldiğinde 'Oy verin göreceksiniz 1 günde problemler çözülecek' demişti. Türkiye'nin şu anda yönetim sistemi problemleri çözmüyor; büyümesine vesile oluyor. İktidarı hakikaten uyaracak bir gücü yok muhalefetin.

"TALEP GELMESİ HALİNDE KONUŞULUR"

Bu tarzdan talepler geldiği halde reddedilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum. Ülkemizde ciddi problemler var. Adalet en önemli mesele. İçişleri Bakanı ile Adalet Bakanı arasında söz düellosu oldu. Niye oldu ben de şaşırdım. Adalet bağımsız mahkemeler tarafından ve kendisini bağımsız hisseden hakimler tarafından verilen kararlarla ortaya çıkar.

ETİKETLER
ittifak
YAZDIR
YORUMLAR 58
 • Salahattin Adana 1 ay önce Şikayet Et
  OLDUĞUN yerde kal; çünkü onlara layıksın .
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Reis yüz verme fasulyeden nimet zannediyor sonra kendini
  Cevapla
 • Uluhakan 1 ay önce Şikayet Et
  İngiliz ajanı
  Cevapla
 • Gazze 1 ay önce Şikayet Et
  Yarı yolda bırakır bu. Inanmayin
  Cevapla
 • sena 1 ay önce Şikayet Et
  sp önce gidip yeniden refah ile birleşsin. sonra muhatap alınır. yoksa fox ta şişirmeye devam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi....Bu hafta sonu vergi daireleri açık olacak
Çöl tozlarında virüs tehlikesi!