İsmail Çataklı'dan firari Can Dündar'a: Lanet olsun size ve yalanlarınıza!

MİT TIR'ları davasından yargılanan ve firar eden Cumhuriyet Gazetesi eski genel yayın yönetmeni Can Dündar'ın Başkan Erdoğan'ın Elazığ'daki ziyareti sırasında yaşanan olaylarla ilgili yalan paylaşımına İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan cevap geldi.

İsmail Çataklı'dan firari Can Dündar'a: Lanet olsun size ve yalanlarınıza!
İsmail Çataklı'dan firari Can Dündar'a: Lanet olsun size ve yalanlarınıza!
GİRİŞ 14.02.2021 20:43 GÜNCELLEME 14.02.2021 21:01
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Çataklı, Başkan Erdoğan'ın ziyareti sırasında kendisinden yardım isteyen kadınla ilgili yaşananları aktararak Dündar'a "Gezide her türlü yalanlara ve kışkırtmalara başvuran firariler yine aynı şekilde, kes kopyala yapıştır yöntemiyle manipülasyon yapmaya devam ediyor. Lanet olsun size ve yalanlarınıza!" ifadelerini kullandı.

ELAZIĞ'DA NE YAŞANMIŞTI?

Başkan Erdoğan'dan yardım talebinde bulunan kadın algı malzemesi olarak kullanılan konuşmayla ilgili "Benim bir ihtiyacım yok, kocam emekli ve çok şükür evim de var. Oğlumun işi yok ve iki senedir fabrikalara her yere başvurdum. Onun için valimizden de Allah razı olsun bugün davet etti. Allah, cumhurbaşkanımızı da başımızdan eksik etmesin ve Allah bin kere ondan razı olsun. Çoğu dün yanlış anlamış. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim” diye konuşmuştu.

VALİ AİLEYİ MAKAMINDA AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talepte bulunan kadınları makamında ağırlayan Vali Erkaya Yırık, onların isteklerini dinledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talepte bulunan kadınları makamında ağırlayan Vali Erkaya Yırık, onların isteklerini dinledi. Oğlu için iş istediğini aktaran ve sosyal medyada heyecanla dile getirdiği talebini farklı amaçla kullananlara tepki gösteren 2 çocuk annesi Bedriye Fırat ise, ”Cumhurbaşkanımız yanıma geldi. Oğlumun işi yoktu ben de iş talebinde bulundum. Benim bir ihtiyacım yok, kocam emekli ve çok şükür evim de var. Çoğu dün yanlış anlamış. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim” dedi.

Elazığ'ın kanaat önderlerinden 6 çocuk babası 107 yaşındaki Hafız Abdullah Nazırlı, önceki gün hayatını kaybetti. Nazırlı için dün İzzetpaşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Nazırlı'nın cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Namazın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekilerin katılımı ile Nazırlı, Harput aile mezarlığında defnedildi. Bu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görüp konuşan kadınlar da isteklerini dile getirdi. Bazı kişiler de kadınların isteklerinin yer aldığı görüntüleri propaganda amaçlı kullanmaya çalıştı. Vali Erkaya Yırık da kadınlardan Bedriye Fırat (59), Songül Akdoğan (28) ve Ayşe Akdoğan'ı (36) makamında ağırladı. Kadınların tek tek sorun ve isteklerini dinleyen Vali Erkaya Yırık, isteklerinin yerine getirilmesi için talimat verdi.

“VATANDAŞIMIZIN İSTEKLERİNİ VE DİLEKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÇABALIYORUZ"

Dün Hafız Abdullah Nazırlı'nın ebediyete uğurladığını anımsatan Vali Erkaya Yırık, “Hafız amcamızın cenaze merasimine Cumhurbaşkanımız katıldı. Defin merasimindeyken Nazırlı ailesinin acısını paylaşmak için gelen vatandaşlarımıza hal hatırlarını sordular. Bu esnada dilek ve temennilerini alırken vatandaşlarımızın birkaç talebi olmuştu. Başta Bedriye Fırat'ın çocuğu ile alakalı, bir üzüntü ve acısını dile getirdi. 2 yıl önce askerden gelen halen herhangi bir işe giremeyen iş sahibi olamayan evladının iş talebiyle ilgili. İnşallah vatandaşımızın talebi ve dileğini gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi.

“AÇ DEĞİLİM AÇIKTA DEĞİLİM”

Oğlu için iş istediğini aktaran ve sosyal medyada heyecanla dile getirdiği talebini farklı amaçla kullananlara tepki gösteren 2 çocuk annesi Bedriye Fırat, “Harput'a cumhurbaşkanım gelmişti ve acımız vardı. Hocamız ölmüştü, biz de onun mezarlığına gitmiştik. Cumhurbaşkanımız yanıma geldi. Oğlumun işi yoktu ben de iş talebinde bulundum. Benim bir ihtiyacım yok, kocam emekli ve çok şükür evim de var. Oğlumun işi yok ve iki senedir fabrikalara her yere başvurdum. Onun için valimizden de Allah razı olsun bugün davet etti. Allah, cumhurbaşkanımızı da başımızdan eksik etmesin ve Allah bin kere ondan razı olsun. Çoğu dün yanlış anlamış. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanının defin için Harput'a geldiğini aktaran 3 çocuk annesi Ayşe Akdoğan ile kardeşi 2 çocuk annesi Songül Akdoğan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanlarına yaklaşıp, taleplerini dinlediğini Vali Erkaya Yırık'ın da yardımcı olduğunu kaydetti.

KAYNAK: HABER7, İHA
YAZDIR
YORUMLAR 48
 • şevki 8 ay önce Şikayet Et
  Aç ise benim vatandaşım aç yabancı kopek sana ne bu devlet şimdiye kadar kimseyi aç açık bırakmadı seni bile
  Cevapla
 • hasan 8 ay önce Şikayet Et
  can dündar para ile tc vatandaşı olanlar sınıfındamı.
  Cevapla
 • REŞAT SEV 8 ay önce Şikayet Et
  hain haindir öldümü unutulup gidecek kimse adını kim olduğunu bile hatırlamyacaktır.
  Cevapla
 • zaza 8 ay önce Şikayet Et
  bu vatan hainleri için idamın geri gelmesi zaruridir,
  Cevapla
 • Metin 1903 8 ay önce Şikayet Et
  İncinmiş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Korsanlar saldırıya geçti! Rus savaş gemisi müdahale etti
HDP'nin çağrısı sonrası CHP'den son dakika tezkere kararı