PKK'nın kozmik odasına girildi

TSK’nın Gara baskını ile başlayan panik havasının nedeni belli oldu. Operasyonda ABD’nin verdiği yeni nesil silahlar, kullanıcıları ile birlikte imha edildi. PKK ve destekçilerine asıl darbe ise örgütü deşifre edecek kozmik nitelikteki arşiv belgelerinin ele geçirilmesi oldu.

GİRİŞ 20.02.2021 07:30 GÜNCELLEME 20.02.2021 08:40
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Gara baskını ile başlayan panik havasının nedeni belli oldu. Operasyonda hem örgütü deşifre edecek kozmik belgeler ele geçirildi, hem de ABD’nin verdiği yeni nesil silahlar, kullanıcıları ile birlikte imha edildi. TSK’nın Irak’ın kuzeyinde 25 kilometre derine inip 75 kilometrelik bir hatta gerçekleştirdiği Gara operasyonuna ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Operasyonda sözde karargah ve eğitim merkezleri ile hastane/terzihane gibi yaşamsal tesisleri yerle bir edilen terör örgütüne daha büyük darbe ise arşivlerin ele geçmesi oldu.

İLİŞKİ AĞI DEŞİFRE OLACAK

Terör örgütünün Gara’daki kozmik odalarına giren özel kuvvet birimleri, önemli örgütsel dökümanlara ulaştı. Belgelerde eylem planları, örgütün yapılanması ve uluslararası ilişki ağı ile ilgili önemli bilgiler olabileceği belirtiliyor. Ayrıca KCK’nın sözde yürütme konseyi üyesi Murat Karayılan gibi bazı örgüt elebaşlarının bölgede zaman zaman toplantı gerçekleştirdiği, bu toplantılara ilişkin bilgilere ulaşılabileceği vurgulanıyor. Gara’da ele geçirilen arşiv belgelerinin deşifre edilmesiyle PKK’ya yurt içi ve yurt dışında çok sayıda operasyon düzenlenebileceği de öğrenildi.

MANPADS VE ATGM’LER ÇIKTI

Teröristlerden büyük ölçüde temizlenen Metina, Zap ve Avaşin gibi PKK kamplarını besleyen lojistik üs konumundaki Gara’ya yönelik operasyonda, örgütün özel mühimmatları da yok edildi. ABD, Rusya ve Avrupa devletlerinin örgüte verdiği silah ve mühimmatların yanı sıra yeni nesil Manpads füzeleri ve güdümlü tanksavar füzesi olan ATGM’ler de hava bombardımanlarıyla imha edildi. Yabancı askerlerin maket uçak ve drone eğitimi verdiği Gara’da, yine yabancı istihbarat servisleri ajanlarının söz konusu mühimmat ve füzelere yönelik eğitim verdiği PKK’lı teröristler de etkisiz hale getirildi.

TAK’ın merkezi vuruldu

Gara’ya düzenlenen operasyonda PKK’nın metropol ve şehirlerde bombalı eylem yapan uzantısı TAK’ın merkezi de savaş uçakları tarafından vuruldu. Ankara Merasim Sokak ve Kızılay, Bursa Ulu Cami, İstanbul Vezneciler, Bahçelievler ve Vodafone Park, Adana Valiliği ve Kayseri’de askeri servis araçlarına bombalı saldırı düzenleyen terör örgütü TAK’ın aynı tür bombaları da Gara operasyonunda imha edildi. TAK’a ait bazı bilgi ve belgeler de güvenlik güçlerince ele geçirildi.

YENİŞAFAK

YORUMLAR 48
 • Kızıldereli 3 yıl önce Şikayet Et
  Canları cehenneme
  Cevapla
 • Sihaha 3 yıl önce Şikayet Et
  Yalan ve goy giy haber,,uzandık biktik
  Cevapla
 • Metin k 3 yıl önce Şikayet Et
  Oraya Türk bayrağı nı dikelim geri çekikmeyelim çünkü ırak Kendi topraklarını ya koruyamıyor, ya da göz yumuyor.
  Cevapla
 • Orhan 3 yıl önce Şikayet Et
  Ordumuz yurt içinde ve yurt dışın da sadece terör örgütleriyle değil günümüzün küresel güçleriyle mücadele etmektedir. Cumhurbaşkanımız dediği dünya 5 ten büyüktür mücadelesi verilmektedir. Bu mücadele de büyük başarılara imza atılmaktadır.
  Cevapla
 • zafer 3 yıl önce Şikayet Et
  Batı zaten açıkça desteğini bile inkar ediyor. Önemli olan yurt içindeki CHP desteğinin belgelenmesi. HDP demiyorum o zaten PKK nın siyasi kolu,yani ta kendisi. Böyle bir partiyi dünyada hangi ülke yaşatır .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li belediyelerin kadro, gezi ve sanatçılarla imtihanı: Elleme iyi oldu!
Bakan Hakan Fidan: Fevkalade önemli! O ülkeyle imzalar atıldı!