PKK'ya 10 ayrı bölgede ağır darbe vuruldu!

İçişleri Bakanlığı koordinesinde 10 ayrı bölgede yürütülen “Eren Operasyonları”nda terör örgütü PKK’nın kış üslenmesi yerle bir edilirken, örgütün lojistik yapılanmasına da ağır darbe vuruldu.

PKK'ya 10 ayrı bölgede ağır darbe vuruldu!
PKK'ya 10 ayrı bölgede ağır darbe vuruldu!
GİRİŞ 20.02.2021 11:08 GÜNCELLEME 20.02.2021 11:08
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün aziz hatırasına ithafen başlatılan “Eren Operasyon”ları başarıyla devam ediyor. Jandarma Özel Harekât (JÖH), jandarma komando, Polis Özel Harekât (PÖH) ve güvenlik korucularından oluşan timlerin görev aldığı EREN operasyonlarında, örgütün kış üslenmesine ağır darbe vuruldu.

ÖRGÜTÜN MAĞARA VE SIĞINAKLARI İMHA EDİLDİ

285 mağara, sığınak ve deponun imha edildiği operasyonlarda; 1 lav silahı, 4 makinalı, 4 keskin nişancı, 22 piyade tüfeği, 5 tabanca, 9 av tüfeği, 36 el bombası, 27 el yapımı patlayıcı (EYP), 201 kg patlayıcı madde, 10.250 adet çeşitli çap ve türde silahlara ait mühimmat, çok sayıda örgütsel doküman, tıbbi ve yaşamsal gıda malzemesi ile 439 kg esrar maddesi ele geçirildi.

OPERASYONLAR 10 BÖLGEDE DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanlığınca, Tendürek, Lice, Ağrı Dağı, Karlıova-Varto, Bagok, Mergelo, Mercan-Munzur, Amanoslar, Kazan Vadisi ve Gabar bölgeleri merkez olmak üzere 10 ayrı bölgede başlatılan Eren operasyonları devam ediyor.

YORUMLAR 5
 • Muhammed E. 3 yıl önce Şikayet Et
  Uyuşturucu yu bitirin bu itlerin de suyu kesilsin
  Cevapla
 • BizSizOnlar 3 yıl önce Şikayet Et
  Ankara"daki mağaraları da vurmak lazım
  Cevapla
 • alican 3 yıl önce Şikayet Et
  Teröre,anarşiye ve dışarıdan kurgulanan içimizdeki hainlerle desteklenen darbecilere sırtını yaslayıpta siyaset yapanlar bayağı üzülecek buna..Ne diyor duran kalkan iti "Türk ordusu operasyon yapmasa alıkoyduğumuz 13 vatandaş yaşayacaktı".Demek istiyorki ordu kışlasından dışarı çıkmasın eskiden olduğu gibi bizde elimizi kolumuzu sallayıp bu topraklarda istediğimiz gibi hoplayıp zıplayalım.Hadi soysuz kuşhanan yiyorsa şimdide çıkıp yol kes,kontrol yapta görelim..Geçti o günler..Sende bir gün delikte sıkıştırılacaksın..Bekle!!
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 3 yıl önce Şikayet Et
  eyvah bu operasyonu duyan CHP ve HDP ve SAADET sözde milliyetçi İYİ P. Kudurmuştur...Yılanın başı Mecliste...
  Cevapla
 • Diyarbakır 3 yıl önce Şikayet Et
  Asıl mesele bu esrarı nerde yetiştiriyorlar tespit edilip toprağına el konulsun.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Evrenin şimdiye kadarki en net görüntüleri yayınlandı!
Fahiş fiyat ve stokçuluk cezalarıyla ilgili kanun teklifi yasalaştı