Yalanları ortaya çıktı! 'Talimatla hamile kalma' olayını CHP'li Özel 2019'da söylemiş

CHP'li siyasetçiler son günlerde gündemde olan, hapisteki FETÖ'cü kadınların talimatla hamile kaldığı gerçeğini yalanlamaya çalışırken, kendi Grup Başkanvekilleri Özgür Özel'in, 'FETÖ'cü kadınlar talimatla hamile kalıyor' ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Yalanları ortaya çıktı! 'Talimatla hamile kalma' olayını CHP'li Özel 2019'da söylemiş
Yalanları ortaya çıktı! 'Talimatla hamile kalma' olayını CHP'li Özel 2019'da söylemiş
GİRİŞ 22.02.2021 18:43 GÜNCELLEME 22.02.2021 18:46
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

CHP'li bazı siyasetçiler, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in hapisteki FETÖ'cü "Kadınlar Talimatla Hamile Kalıyor" ifadelerini yalanlamaya çalışıp FETÖ'yü aklamaya çalışırken aynı ifadeleri kendi Grup Başkanvekilleri Özgür Özel'in de FETÖ'cülere karşı kullandığı ortaya çıktı. CHP'li bazı siyasetçilerin, sözde kadın hakları savunuculuğundan dem vurarak yaptığı paylaşım hem FETÖ'cülerin kanıtlanmış bu uygulamasını aklıyor, hem de yine CHP içindeki taciz tecavüzlere sessiz kalıp AK Parti'den gelen açıklamaya ses çıkararak iki yüzlülüklerini gösteriyor.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın paylaşımı:

ÖZGÜR ÖZEL: KADINLAR TALIMATLA HAMİLE KALIYOR

Türkiye KHK Platformları ve Diyarbakır KHK Platformu temsilcileri olarak 26 Ekim 2019 tarihinde CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'i makamında ziyaret etti. Bu ziyaret esnasında Özel, "Samimi olarak söylemek gerekirse, Cemaat bu ülkeye çok büyük kötülükler yaptı, Atatürkçü subaylara iftira attı, dünya tarihinin en büyük ve tehlikeli örgütü, devletin bir arınmaya ihtiyacı var. Cezaevindeki kadınlar, örgüt talimatıyla hamile kalıyorlar, insanlar işkence var diyorlar, ancak soruyoruz, kimse, bana işkence yapıldı demiyor" ifadelerini kullandı.

Özel'in bu ifadeleri FETÖ sitesinde ağır dille eleştirilmişti:


Ayrıca bu ifadeler sosyal medyada örgütün avukatı olarak bilinen Kemal Uçar tarafından da paylaşılarak yapılan "talimatla hamile kalma" sözünü hiç eleştirmeyip, "İnsanların Meslek hayatlarına karıştınız, Özel hayatlarına bari karışmayın...Ayıptır!" ifadelerini kullandı.

Söz konusu açıklamalar faklı basın organlarında da yer bulmuştu:

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • musa yalçın 2 ay önce Şikayet Et
  YA TÜRKİYE fetöylemi yoksa chp ilemi mücadele edecek
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  İki yüzlü alçaklar,bunlara memleketmi teslim edilir.
  Cevapla
 • Coyloe12 2 ay önce Şikayet Et
  bir şekilde yönetimi ellerine aldıklarında yapacakları şeyleri bir bir anlatıyorlar... zamanı gelince bugün ortaya attıkları gerçekleştirirken =dün sesiniz çıkmadı bizde yapıyoruz= diyecekler... hey feraset ....
  Cevapla
 • Eyce hepe 2 ay önce Şikayet Et
  Ey CHP'liler! Lütfen biraz medeni olun. Bir yerden kurs alın. Mesela en yakın caminin imamına gidip ders alın. Sizden bizi yönetmenizi istemiyoruz. Allah korusun. Biraz "insan" olun, biraz utanın. Başka bir şey istemiyoruz.
  Cevapla
 • reis... 2 ay önce Şikayet Et
  ÖZGÜR ÖZEL bunları söylediğinde bu sözleri ciddiye alan büyüklerimiz varmıydı. yada gerekeni yapan....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP barajı geçince havaya uçan CHP'li üst düzey isim belli oldu
Mehmetçik için özel olarak üretildi... TSK'ya teslim edildi