HDP Muş binası önünde gözü yaşlı aileler oturma eylemi başlattı

Diyarbakır'da eylemlerini sürdüren iki aile Muş’a gelerek Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatarak açıklamada bulundu.

HDP Muş binası önünde gözü yaşlı aileler oturma eylemi başlattı
HDP Muş binası önünde gözü yaşlı aileler oturma eylemi başlattı
GİRİŞ 07.04.2021 12:09 GÜNCELLEME 07.04.2021 12:11
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Muş’a gelerek HDP binası önünde oturma eylemine başlayan Teker ve Özcan ailesi açıklamada bulundu. 2014 yılında oğlunun PKK tarafından kaçırıldığını anlatan anne Gülbahar Teker, çocuğu için burada bulunduğunu aktardı. Teker, aynı zamanda çocuğu gelinceye kadar buradan kalkmayacağını söyledi.

HDP önündeki eylemde 582'nci gün; aile sayısı 222 oldu

“ONLARDA VİCDAN VE İMAN YOK”

Eylemine Muş ve Diyarbakır'da devam edeceğini ifade eden Teker, “Eylemime devam edeceğim. Çocuğumun şimdi ne durumda olduğunu bilmiyorum. Bizim çocuklarımızdan ne istiyorlar? Bu PKK bizden ne istiyor? PKK kapatılsın, gitsin. Biz PKK'yı istemiyoruz, biz HDP'yi istemiyoruz. Benim çocuğumu getirip versinler. Onlarda vicdan ve iman yok. Yeter yeter yeter, 2 senedir ciğerim parçalandı. Hem Diyarbakır’da hem de Muş'ta bu eylemimi devam ettireceğim. Ben HDP'den korkmuyorum. Ben korksaydım tek başıma buraya gelmezdim” diye aktardı.

HDP'li eski belediye başkan yardımcısı 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı

“HDP OLMASAYDI BU İŞ OLMAZDI”

 HDP’den çocuğunu isteyen bir diğer aile mensubu Şemsettin Özcan ise bugüne kadar Diyarbakır’da eylem yaptığını, bugünden sonra ise eylemi Muş’ta sürdüreceğini kaydetti. Özcan, HDP olmasaydı bu işin olmayacağını vurguladı. HDP’nin Amerika’yla beraber olduğunu ifade eden Özcan, “HDP o zaman Amerika’ya gitsin, Kuzey Irak’a gitmesin, Suriye’ye gitmesin” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu'na kötü muamele iddiasına yalanlama

“HEPİMİZ KÜRTÜZ AMA BUNLAR DEĞİL”

Selahattin Demirtaş’ın annesinin Diyarbakır’a gelip ‘çocuğunu devletten istediğini’ anlatan Özcan, “Sen git o çocuğunu PKK’dan getir ve gel çadırda sende otur. Senin bir çocuğun PKK’nın elindedir. PKK bizi mahvetti. HDP kapatılsa iyi olur. PKK bizden ne istiyor? HDP’nin Türkiye’ye ne faydası var? AK Parti ve MHP gibi parti kursa, faydalı olsa bende oyumu HDP’ye veririm. Kıştan beri Diyarbakır HDP’nin önünde soğuk ve yağmurun altındayız. Bize sahip çıkılsın. Bunlar Kürt değil. Diyorlar ki ‘biz Kürtlerin hakkını koruyoruz’, Kürt’le ilgileri yok. Hepimiz Kürtüz ama bunlar Kürt değil” diye konuştu.

Teröristlere büyük darbe: Mal varlıkları donduruldu!

“HEM MUŞ’TA HEM DİYARBAKIR’DA EYLEME DEVAM EDECEĞİZ”

Kendisinin eylemi Muş’ta devam ettirdiğini, iki çocuğunun da Diyarbakır’da sürdürdüğünü ifade eden Özcan, “Hem orada hem de burada eylemimizi devam ettireceğiz. Burası bana daha yakın çünkü evim burada. Muş’tan iki ailenin çocuğu yalnız PKK’ya gitmemiş. Ne kadar çocuk PKK tarafından kaçırılmışsa bellidir. Onların aileleri de gelip eyleme katılsın. Tüm aileleri buraya çağırıyorum. Bu kan davasıdır. Türkiye’nin içerisine savaş girmiş. Bu savaşı söndürün. HDP’ye destek vermeyin, HDP’ye oy vermeyin kardeşler. HDP bizim düşmanımızdır. Oğlumu 2015’te kaçırdılar. 45 gün sonra kaçıp geldi ve polise teslim oldu. Darbeden sonra merkezden zorla alıp götürdüler. Benim çocuğum kendi isteğiyle gitmiyor. Çocuğum kendi isteğiyle dağa gitse ben buraya gelmem. Buraya gelmeye yüzüm tutmaz. HDP’liler ile sandık başında kavga ettik. Bana diyorlar ‘HDP’ye oy ver.’ Ben Müslümanım HDP’ye oy vermem. Bunlar Müslüman değil. Biz istiyoruz ki burada güçlü olalım, HDP’den kurtulalım” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
diyarbakır annleri
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • GÖRELE 2 ay önce Şikayet Et
    Helal olsun size Muş'un Yiğit insanları gazanız mübarek olsun kovun şehrinizden ülkenizden memleketinizden hainleri....
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'ye SİDA müjdesi! Noktayı koydu
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kritik aşı açıklaması!