Thodex'in kurucusundan açıklama

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkındaki iddialara kendi sitesinden cevap verdi ve " Yurtdışına yatırımcılarla görüşmek için çıktım" dedi.

GİRİŞ 22.04.2021 16:32 GÜNCELLEME 22.04.2021 16:47
Bu Habere 169 Yorum Yapılmış

 Türkiye'de işlem yapan kripto para borsalarından Thodex'te iki gündür işlem yapılamıyor. 391 bin kişinin işlem yaptığı platformun kurucusu Fatih Faruk Özer'in 2 milyar dolarlık kripto parayla Arnavutluk'a kaçtığı belirtiliyor. Vurgun iddiası yargıya taşındı, suç duyuruları üzerine başsavcılık soruşturma başlattı. Öte yandan şirketin sahibi yazılı bir açıklama yaparak iddialara reddetti, ''Yatırımcılarla görüşmeye gittim'' ifadesine yer verdi.
 


Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in açıklaması şöyle;

Thodex’in Değerli Kullanıcıları;

Yaşamış olduğumuz sürece ilişkin olarak kamuoyu ve Thodex Platformumuzu kullanan Sayın kullanıcıları bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. Öncelikle belirtmek isterim ki; kamuoyunda şirketim Koineks Teknolojileri A. Ş. ve sahibi olduğu Thodex platformu hakkında ortaya atılan iddiaların bir çoğu mesnetsizdir.

700.000’e yakın kullanıcının işlem yaptığı Thodex platformu bugüne kadar hiç kimseyi mağdur etmediği gibi bundan böyle de etmeyecektir. 2018 yılında şirketimize yönelik olarak gerçekleştirilen siber saldırı neticesinde meydana gelen 25.000.000,00-TL. zararı hiçbir kullanıcımıza yansıtmaksızın şirketimiz kendi imkanları ile tolere etmiş ve yeniden bir siber saldırı olayı yaşamamak için ciddi alt yapı sistem değişikliğine gitmiştir.

YATIRIMCILARLA GÖRÜŞMEK İÇİN YURTDIŞINA ÇIKTIM

Yaşanan süreçte şirketin gerek mali yapısı gerek kullanıcı sayısı dikkate alındığında hem yurt içi hem de yurt dışı bir çok yatırımcının dikkatini çekmiş, uluslararası düzeyde çok ciddi ortaklık teklifleri almıştır. Yaklaşık 3 aydır sürdürülen ortaklık görüşmeleri sırasında mali ve dijital veriler birlikte incelendiğinde şirket hesaplarında anormal bir dalgalanma olduğu geçen hafta itibari ile tespit edilmiştir. Bunun sebep ve kaynaklarının ne olduğunun tespiti için Thodex Platformu geçici süre ile işleme kapatılmıştır. Şirket teknik ekibimiz bu araştırmayı yaparken şahsım olarak da yurt dışı yatırımcı ile nihai görüşmeleri yapmak için 19.04.2021 tarihinde yurt dışına çıkmış bulunmaktayım.

ORTADAN KAYBOLDUĞUM İDDİALARI ASILSIZDIR

Şirket hesaplarında yapılan incelemede yaşanan siber saldırı olayının devam ettiği ve bir kısım hesap sahiplerinin doğru verilerine ulaşılamadığı tespit olunmuştur. 22.04.2021 günü kamuoyuna yansıyan ve yaklaşık 391.000 kişinin yaklaşık 2 milyar USD zarara uğratılarak ortadan kaybolduğum iddiaları asılsızdır. İnsaf ve izan sınırlarını aşan bu iddialara acilen cevap vermek açısından bu açıklamayı yapma zaruretim doğmuştur.

Öncelikle; ilk tespitlerimize göre 700.000’e yakın kullanıcımızın sadece 30.000’e yakın kısmında şüpheli durum söz konusu olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı şirket hesaplarında mevcuttur. Bu itibarla; öncelikle hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna duyururum. Ayrıca; bir takım ki̇şi̇leri̇n kendi̇leri̇ni̇ uzman olarak tanıtmak sureti̇yle gerek sosyal medyada gerekse basın yayın organları aracılığı i̇le kamuoyuna 2 Mi̇lyar USD gi̇bi̇ akla, mantığa ve hesaba uymayan bi̇r tutar i̇le algı oluşturması da kabul edi̇lebi̇li̇r deği̇ldi̇r. Zi̇ra; bırakiniz Thodex’i̇n i̇şlem hacmi̇ni̇ tüm Türki̇ye’deki̇ kri̇pto para platformlarinin i̇şlem hacmi̇ bu sevi̇yede deği̇ldi̇r. 
 

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in havalimanından çıkış görüntüleri

 

HESAPLAR NETLEŞTİKTEN SONRA ÖDEMELER YAPILACAK

Nitekim; şirketimizin kayıtları daha önce de MASAK, SPK, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kurumların bilgisine sunulmuş olup herhangi bir usulsüzlük olmadığı ilgili kurumların kayıtları ile de sabittir.

Bu süreç, gerçeğe uymayan ve abartılı söylemler ile bir iftira kampanyasına dönüşmüş olup hem kullanıcıların hem de şahsımın zararına sebebiyet vermektedir. Zira; bizim tespitlerimize göre 30.000 civarındaki kullanıcının hesapları netleştikten sonra ödemeleri yapılacaktır. Bugün itibari ile piyasa değeri yaklaşık 40 milyon USD olan şirketimiz ticari hayatına devam edebilecek iken kamuoyunda yaratılan mağduriyet algısı neticesinde şirketimizin ticari hayatına devam etmesi engellenmeye çalışılmaktadır.
 

Son dakika: Kripto para dünyasında şoke eden gelişme! Kripto Tosuncuk: 2 milyar $ ile uçtu


TÜRKİYE'YE DÖNECEĞİM

Sayın kullanıcılardan önemle rica ettiğim husus, şirketimiz tarafından yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesidir. Şahsım da birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak Adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin önlenmesi için elimden gelen gayreti göstereceğimi beyan ederim. Önemle bilinmesini isterim ki; hayatımın hiçbir döneminde ne devletime ne de milletime zarar verecek bir faaliyetim olmadığı gibi böyle bir düşüncenin dahi tarafıma atfedilmesini zul kabul ederim.

Bu suretle; gerek şahsım gerekse de şirketim hakkında yapılan karalama kampanyasına itibar edilmemesini kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.
 

Çavuşoğlu'ndan Thodex açıklaması

ETİKETLER
fatih özer
YAZDIR
YORUMLAR 169
 • mert 2 hafta önce Şikayet Et
  sen inek olduktan sonra sağan çok olur.
  Cevapla
 • yusuf saka 2 hafta önce Şikayet Et
  ortada üretim yok. arkada devlet garantisi yok. parayı devlet basarsa paradır. yoksa sadece hayaldir. bunlarda para toplanıyor ve dağıtılıyor. sonuçta bir yerde tıkanacaktı. zamanı geldi. tıkandı ve olan kolay yoldan terlemeden kazanmak isteyenlere oldu
  Cevapla
 • Hamidiye Süvarisi 2 hafta önce Şikayet Et
  İşte açgözlülüğün sonu. Tosuncuktan ders çıkarmayan aptallar ordusu. Çok kazanma hırsı ve helal kazanmanın sonu. Haketmişler.
  Cevapla
 • Asik dermani 2 hafta önce Şikayet Et
  Karşılığı olmayan veya devlet güvencesine girmeyen ne olduğu bilinmeyen hayali kazançların sonu pişmanlıkla biter geçmiş olsun çok geçmiş olsun
  Cevapla
 • Mıçı dayı 2 hafta önce Şikayet Et
  Almanya git malatyalıları bul gelme sakın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 8 Mayıs koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum