TBMM Başkanı Şentop'tan sözde soykırım açıklaması

TBMM Başkanı Şentop, "İddia edildiği gibi 1915 olaylarının soykırım olarak tanımlanabilmesi için hukukta öngörülen şartların hiçbiri mevcut değildir." dedi.

GİRİŞ 24.04.2021 14:37 GÜNCELLEME 24.04.2021 17:13
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen diplomatlar ve ailelerinin Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki kabirlerini ziyaret etti. Şentop, sözde soykırım iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şentop, "İddia edildiği gibi 1915 olaylarının soykırım olarak tanımlanabilmesi için hukukta öngörülen şartların hiçbiri mevcut değildir." dedi.

"ABD'nin 2021'de alacağı siyasi tutum, değişikliğin özde değil yalnızca yeni yönetimin tavrında olduğunu ortaya koyacak." diyen Şentop, "Ermeni tarafının tarihi gerçeklere aykırı olarak kabullendiği ve diğer ülkelere kabul ettirmeye çalıştığı söylem, Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesi çabalarına gölge düşürmektedir." açıklamasında bulundu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen diplomatlar ve ailelerinin Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki kabirlerini ziyaret etti.

HDP'NİN SKANDAL AÇIKLAMASI 

Şentop, HDP'nin 1915 olaylarına ilişkin açıklamasına ilişkin de, "Ne zaman hasımları Türkiye aleyhine bir tavır içine girse HDP onlarla hareket ediyor." dedi.

BİDEN'IN YAPACAĞI ÖNE SÜRÜLEN AÇIKLAMA

"ABD Başkanı Biden'ın yapacağı öne sürülen açıklamanın olduğu takdirde siyasi açıklama olarak kalacaktır" diyen Şentop, "Herhangi bir hukuki temeli yoktur." değerlendirmesinde bulundu.

Şentop, "Türkiye'de eğer tarihi konular bu şekilde siyasi kararlarla ortaya konacaksa, Türkiye'nin de Amerikan tarihine dair herhalde bir yasama döneminin bütününü kaplayacak kararlar alma zamanı vardır. Bu konuda en kirli tarihi olan ülkelerden birisi de ABD'dir." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Abdullah Er 5 ay önce Şikayet Et
    Kıtaların Hakimi Osmanlı Cihan Devletimiz Soy kırımı,Dil Kıyımı,Din kıyımı,Mezheb kıyımı yapsaydı bin yılda Türkten başka Irk ,Türkçeden başka dil, İslam’dan başka Din,Camiden başka Mabed, ve Ehli Sünnet’ten başka Mezheb mi kalırdı! Soykırım iddiasındaki soysuzlara duyurulur!
    Cevapla
  • dava 5 ay önce Şikayet Et
    Ermenileri kendi ülkelerine gönderelim... İnanın biz ermeniler Türklere soykırım yaptı desek ve bunu herhangi bir mecrada kabul ettirsek canımıza okurlar... sınırdışı ederler... Fazla merhametten maraz doğar demişler... Allah'ın rahmetinden daha fazla rahmet sıkıntılıdır....
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İngiltere’de büyük kriz! Petrol istasyonlarına akın ettiler
TEKNOFEST'in 4. gününde herkes gökyüzüne odaklandı! Nefes kesti