TBMM Başkanı Şentop'tan 23 Nisan mesajı

TBMM Başkanı Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

TBMM Başkanı Şentop'tan 23 Nisan mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan 23 Nisan mesajı
GİRİŞ 23.04.2021 09:14 GÜNCELLEME 23.04.2021 09:15
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Şentop mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Millî iradenin tecelligâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yılına erişmenin iftiharı ile; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

TBMM Başkanı Şentop, koltuğu devretti

Bir asrı geçen yaşıyla büyük zorluklarla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, canları pahasına hürriyetini teslim etmeyen kahraman milletimizin bizlere armağanıdır. Tarihimizin makûs zamanları olarak andığımız terör saldırıları, darbe ve vesayet girişimleri ile demokrasimize darbe vurulmak istense de, dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz bir vücudun azaları gibi kenetlenerek, “Ya İstiklal Ya Ölüm” düsturuyla, büyük ve güçlü Türkiye idealine sahip çıkmıştır.

101 yıl önce aziz milletimizin vatanın birliği ve milletimizin dirliğini temin için var gücüyle çalışma kararlılığını ve zorluklarla mücadele azmini bugün de aynı inanç ile korumaktayız.

Meclisimizin açıldığı 23 Nisan gününün Ulusal Egemenliğin yanı sıra Çocuk Bayramı olarak kutlanması, tarihimizden aldığımız gücün istikbalimizin mimarlarına aktarılmasının tezahürüdür. Çocuklarımıza yaşanabilir güzel bir dünya bırakmak ve onların çağın gereklerine uygun donatılmasına gayret etmek en asli vazifemizdir. Sorumluluğumuzun bilincinde  olduğumuzun bir kez daha altını çizmek isterim.

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile mesai ve silah arkadaşlarını, ilk Meclisimizden itibaren Gazi Meclisimizin çatısı altında görev yapmış bütün milletvekillerimizi, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı olması dolayısıyla hassaten milli şairimiz Mehmet Âkif’i, İstiklal Harbi’nde canlarını feda eden aziz şühedayı hayırla, rahmetle ve  minnetle yad ediyorum."

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Halis Sönmez 1 ay önce Şikayet Et
    23 Nisan Çocuk bayramı olarak kalsın ama ismi ve tarihi değiştirilmelir diye düşünüyorum
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yerli otomobilde önemli gelişme! Yeni yapılacak tüm binalarda olacak
Türkiye'nin talip olduğu Afganistan görevi için NATO'dan açıklama