Yalçın Topçu’dan Türk Milliyetçileri günü mesajı

Yalçın Topçu, 3 Mayıs Türk Milliyetçileri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yalçın Topçu’dan Türk Milliyetçileri günü mesajı
Yalçın Topçu’dan Türk Milliyetçileri günü mesajı
GİRİŞ 03.05.2021 12:43 GÜNCELLEME 03.05.2021 12:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve YDD Onursal Başkanı Yalçın Topçu, 3 Mayıs Türk Milliyetçileri Anma Günü dolayısıyla video konferans yoluyla bir mesaj yayımladı.

Sözlerine, “Cihan Padişahı Büyük Türk Hakan’ı Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerini vefatının 540. yıl dönümünde rahmetle, şükranla, minnetle ve saygıyla anıyorum.” diyerek başlayan Topçu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi mensupları olarak, her türlü emperyalizme ve tek parti diktatörlüğüne başkaldırının adı olan, 3 Mayıs 1944’te tabutluklarda işkence gören, zindanlarda çile çeken bütün Türk milliyetçilerini rahmetle şükranla ve saygıyla anıyoruz.

Büyük Türk milletinin istiklal ve istikbalinin teminatı olan Türk-İslam mefkûresi; Anadolu’yu milletimize vatan kılmış, Çanakkale, Sakarya ve Dumlupınar’ı geçilmez yapmış, bütün dünyaya bu toprakların ilelebet bizim vatanımız olacağını göstermiştir. 

Hamdolsun bugün, devlet millet el ele şehit kanları ile yoğrularak vatan yapılmış ecdat yadigârı bu mübarek topraklar üzerinde ilelebet payidar kalmak için nesillerimizi, kuvvet kaynağımız olan millî ve manevi değerlerimizle sarıp sarmalayarak ‘yitiğimiz’ olan fenle ve bilimle buluşturuyor, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimize de dar anlarında el uzatıp sahip çıkıyoruz.”

EMPERYAL VE BÖLÜCÜ KUŞATMAYA YAVUZ, MAZLUMLARA YUNUS OLMAKTAYIZ

“Ülkemiz içindeki yerli ve millî mutabakatların daim olması için çalışıp, istiklal ve istikbalimiz ile ilgili her türlü küresel emperyal kuşatmaya, bölücü, ırkçı ve dinî görünümlü terör örgütleri ile onların ipini ellerinde tutanlara karşı Yavuz; dil, din, ırk ayrımı gözetmeden bütün mağdur ve mazlumlara ise Yunus olmaktayız.

Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi mensupları olarak; içi alev alev İslam, dışı pırıl pırıl Türk, içi dışına hâkim, dışı içine köle bir nesle maya çanağı olmak ülküsünü gaye edinmiş olanların ve ‘Türk eriyiz, silsilemiz kahraman, Müslümanız Hakk'a tapan Müslüman! diyenlerin, ‘3 Mayıs Türk Milliyetçileri Günü’nü kutluyoruz.”

Yalçın Topçu, Atsız’ın Davetiye şiirinden “Edirne'de Şükrü Paşa bekliyor nöbet! Dumlupınar denen şeyi bilirsin elbet! Şehitlerden elli milyon bekçisi olan aşılmaz bir kayadır bu ebedî vatan” mısraları ile sözlerini tamamladı.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Şevki 2 hafta önce Şikayet Et
    Başkanım sizi burada,kendi partilerinde bile karşılığı olmayanları en dikkat çeken sütunlarda veriyorlar. Bunun adı vefasızlıktır.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
ABD onay verdi! Türkiye'den Filipinler'e yeni ATAK satışı!