Kargolar bugün açık mı? Yurtiçi, MNG, ARAS, Sürat ve diğer kargolar dağıtım yapıyor mu?

Koronavirüs tedbirleri sebebiyle 29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında yurt genelinde tam kapanma ilan edildi. Bu kapanmayla beraber en çok kullanılan kurumlardan biri olan kargo firmalarının açık mı kapalı mı olduğu merak konusu oldu. Vatandaşlar kargo firmalarının da tam kapanma kapsamının içinde olup olmadığını merak ediyor. Peki, kargolar bugün açık mı? Yurtiçi, MNG, ARAS, Sürat ve diğer kargolar dağıtım yapıyor mu?

Kargolar bugün açık mı? Yurtiçi, MNG, ARAS, Sürat ve diğer kargolar dağıtım yapıyor mu?
Kargolar bugün açık mı? Yurtiçi, MNG, ARAS, Sürat ve diğer kargolar dağıtım yapıyor mu?
GİRİŞ 03.05.2021 11:30 GÜNCELLEME 03.05.2021 11:32

Cumhurbaşkanı önderliğinde toplanan ve tam kapanma kararı verilen kabine toplantısından sonra akıllarda birçok soru oluştu. 29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında yurt genelinde tam kapanma ilan edilmesiyle beraber en çok kullanılan kurumlardan biri olan kargo firmalarının yasak kapsamında olup olmadıkları halk tarafından merak ediliyor. Peki, kargolar bugün açık mı? Yurtiçi, MNG, ARAS, Sürat ve diğer kargolar dağıtım yapıyor mu? Merak eden vatandaşlar için işte kargo firmalarının çalışma saatleri...

Tam Kapanmada Kargolar Açık Olacak Mı?

Corona virüsü tedbirleri nedeniyle çalışma saatlerinde yapılan düzenlemeler arasında kargoların da olup olmadığı araştırılıyor. Şu ana kadar yapılan resmi açıklamalar ışığında, tam kapanmada kargolar açık olacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada tam kapanmadan muaf olacak kişilerin ve yerlerin de listesi yer alırken kargo çalışanlarının muaf olacağı biliniyor.

Yurtiçi, MNG, ARAS, Sürat ve Diğer Kargolar Dağıtım Yapıyor Mu?

Posta ve kargo sektöründe hizmet veren Yurtiçi, MNG, ARAS ve Sürat kargo tam kapanma sürecinde de dağıtımlarına devam ediyor. Bu firmaların çalışma saatleri, 

Yurtiçi Kargo çalışma saatleri

Yurtiçi Kargo'dan yapılan açıklamada, "Cumartesi günleri 09.00-13.00 saatleri arasında standart işleyişimiz devam etmekte olup, 13.00-17.00 saatleri arasında müşterilerimizin gönderilerinin kabulü ve teslimi sadece şubelerimizde yapılmaktadır." denildi.

MNG Kargo çalışma saatleri

MNG kargo şubeleri hafta içi 08.30 ile 17.30 arası mesai yapılmaktadır. Cumartesi günler saat sabah 08.30 ile 13.30 arasında Pazar ise tüm şubeler kapalıdır.

Aras Kargo çalışma saatleri

Aras Kargo Pazartesi-Cuma (hafta içi): 09.00-18.00 saatleri arasında, Cumartesi: 09.30-15.00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Sürat Kargo çalışma saatleri

Sürat Kargo Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma (hafta içi) günleri saat 08.30-18.00 arası Cumartesi günleri ise 08.30-14.00 arası çalışmaktadır.

Kargo Firmaları Çalışıyor Mu?

İçişleri Bakanlığı genelgesinde kargo şirketlerine yer verildi. Yazıda, "Yurt içi ve dışı taşımacılık (ihracat/ithalat/transit geçişler dâhil) ve lojistiğini yapan firmalar ve bunların çalışanları, ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar,

kargo, su, gazete ve mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları yasaklardan muaf olacak." denildi.

PTT Kargo Şubeleri Açık Mı?

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre kargo görevlileri hafta sonu sokağa çıkma yasağından muaf ve şubeler Cumartesi günü 08.30-17.30 saatleri arasında dağıtım yapıyor. Pazar günü ise PTT şubeleri kapalı ve dağıtım yapılmıyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son Dakika... Başkan Erdoğan Türkmenistan'da: İki ülke arasında imzalar atıldı
İHH gönüllüleri kaza yaptı: 4 kişi hayatını kaybetti