Son dakika: Tüm camilerden 'Kudüs' için selalar okundu!

Tüm Türkiye'de öğle ezanının ardından Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için salalar okundu ve dualar edildi.

GİRİŞ 10.05.2021 13:39 GÜNCELLEME 10.05.2021 13:41
Bu Habere 101 Yorum Yapılmış

İşgalci İsrail'in zulmüne karşı tüm Türkiye'den çağrılar gelmeye devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail polisinin, Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filisitinlilere saldırmasına ilişkin, "Bugün inşallah öğle ezanının ardından ülkemizdeki tüm camilerimizden, tüm minarelerimizde Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu ve zalimlerin zulmünün son bulması için salalar okunacak ve dualar edilecektir." dedi.

Erbaş'ın duyurusunun ardından tüm Türkiye'de öğle ezanının ardından Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için salalar okundu ve dualar edildi.

İSRAİL'E LANET

İsrail'in tam bir barbarlık ve vahşetle Mescid-i Aksa'yı işgal etmeye çalıştığını vurgulayan Erbaş, "Gözü dönmüş canavarlar, Mescid-i Aksa'da masum Müslümanları canice katletmeye, Müslümanlara saldırmaya çalışmaktadırlar. Tüm dünyanın gözü önünde tarihe karşı, masumlara karşı, Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır. Vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan sırtlan sürülerini ve canice saldırılarını şiddetle lanetliyorum, kınıyorum. Allah'ın, meleklerin, tüm insanların laneti, zalimlerin, hainlerin, işgalcilerin üzerine olsun." diye konuştu.

Prof. Dr. Ali Erbaş

"EY ZALİMLER, AZGINLIKTA SINIRLARI AŞTINIZ" 

İşgalcilere seslenen Prof. Dr. Ali Erbaş, şöyle devam etti:

"Ey zalimler, azgınlıkta sınırları aştınız. Tüm zalimler gibi siz de helak olacaksınız, pişman olacaksınız. Sebep olduğunuz kaos ve anarşinin içinde yok olacaksınız. Yaktığınız terör ateşi, cehenneminiz olacak. İnsanlığın vicdanına sesleniyorum: İnsanlığın en kadim şehri, ortak mirası yok ediliyor. Masum bir halk zorla evlerinden çıkarılıyor, evleri işgal ediliyor. Ölmediğinizi gösterin, insanlık sınavını kaybetmek üzeresiniz. Hukuk, özgürlük ve insanlık adına söylediğiniz her cümle anlamını kaybetmek üzeredir. Ey Yahudiler, Hristiyanlar, çeşitli dinlerin mensupları; Kudüs'ün, peygamberlerin hatırasına ihanet ediliyor. Samimiyet sınavının sonundasınız. Eğer bu vahşeti engellemek için harekete geçmezseniz, Allah ve elçileri adına söyleyeceğiniz hiçbir cümlenin insanlık vicdanında hiçbir zaman hiçbir karşılığı olmayacaktır.

"ELBETTE MASUM FİLİSTİNLİLERİN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ DE GALİP GELECEKTİR"

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam dünyasına da seslenerek, şunları kaydetti:

"Ey Müslümanlar, Müslümanların liderleri, önderleri, hala bir araya gelmeyecek misiniz? Bir avuç azgın azınlığın cesaret aldığı gafletten ne zaman uyanacaksınız. Sizi vahyin şehrine umursamaz kılan, masumların yanında durmaktan alıkoyan nedir? Tarihin en büyük zorbalarının ve zalimlerinin bile Allah'ın mescitlerini kirletmeye gücü yetmemiştir. Elbette masum Filistinlilerin özgürlük mücadelesi de galip gelecektir. Zalimler yok olacak, mescitlerde barışın ve rahmetin çağrısı, insanlığın ufkunu aydınlatmaya devam edecektir ama Kudüs'ün izzeti çiğnenirken, masum insanların hayatına, inanç ve düşünce özgürlüğüne insafsızca müdahale edilirken, vahiyle kutsanan şehir tahrip edilirken duyarsız kalanlar, insanlık vicdanında, tarihin ve geleceğin önünde mahkum, alemlerin Rabb'inin huzurunda rezil ve rüsva olacaklardır."

Erbaş, tüm Müslümanları ve insanlığı, eli, dili, kalbi ve tüm imkanlarıyla Kudüs'e sahip çıkmaya davet ederek, bu uğurda şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Aziz Türk milletinin bugün olduğu gibi bundan sonra da Kudüs davasına sahip çıkmaya devam edeceğini vurgulayan Erbaş, "Bugün inşallah öğle ezanının ardından ülkemizdeki tüm camilerimizden, tüm minarelerimizde Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu ve zalimlerin zulmünün son bulması için salalar okunacak ve dualar edilecektir." diye konuştu.

MEHMET GÖRMEZ'DEN DE ARAPÇA MESAJ!

Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez;

"Kudüs yanıyor, Mescid-i Aksa feryad ediyor. İçeride kıstırılmış binlerce kardeşimiz imdad diyor. Bütün peygamberlerin Harim-i İsmeti hayasızca çiğneniyor. İnsanlığın bütün mukaddesatı ayaklar altına alınıyor. Mescid-i Aksa’nın imamı hoparlörden bütün müslümanları ve bütün insanlığı yardıma çağırıyor. Ama bütün insanlık suskun. Bizi ve bütün insanlığı bu acziyetten halas eyle Allahım."

 

Yine saldırıya geçtiler! Türkiye'den işgalci İsrail'e 'Kudüs' tepkisi

İşgalci yerleşimci aracını Müslümanların üzerine sürdü

İsrail askerine ders gibi sözler! Çocuklarının zalimlerin tarafında olmasını ister misin?

Kayıtlar oyunu bozdu: Kudüs’ün tapusu bizde!

KAYNAK: AA
YORUMLAR 101
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Gidip hadlerini bildirelim.
  Cevapla
 • Toprak 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu alttaki yazımın devamı gibi olsun.Yahudiler aslındaALLAH'tan biz müslümanlara BİR DERStir..Samimiyet İhlas diyoruz ya,Yahudiler 5000 yıldır bozulmuş da olsa dinlerine ihlasla samimiyetle sahip ÇIKIYOR..O görüntülerde ki israilli gençlere bak,bir de bizim gençlik neyin peşinde bir de bize bak...ALLAH,samimi olanı,batıl bile olsa bu dünya da mükafatlandırır.
  Cevapla
 • Dahi 3 yıl önce Şikayet Et
  Devlet kınadı. Diyanet Selasini okudu.işlem Tamam'.millet evinde maske mesafe musluk derdinde.bir uydurulmus pandemi yle kaç kuş vurduklarini iyi düşünün ey müslümanlar.
  Cevapla
 • Helal 3 yıl önce Şikayet Et
  Durum tam anlamiyla bu! Yaziklar olsun hepsine!!!
  Cevapla
 • Toprak 3 yıl önce Şikayet Et
  İslam alemi tam tuş olma durumunda.Dua etmekten başka çare yok.Kimisi de dua yı küçümsüyor.Halbuki dua,Rabbin bizden istediğidir.İslam alemi dua etmediği ,dua yı bıraktığı için bu durum da zaten.Namaz da bir dua,Hem de en büyük dua,kaç kişi kılıyor?..İnsanlar Oruç ayının çoğu insan farkında bile değil..Hele zekat,Zekatı kaç insan doğru dürüst veriyor...Allah bizden samimiyet istiyor,"İnandım" demekle olmuyor..
  Cevapla
 • Hatice 3 yıl önce Şikayet Et
  Kudüs,Mescid-i Aksa arapların değil! Aynı Kabe-i Muazzama ve Mescid-i Nebi gibi tüm müslümanların kutsalı,özeli,mahremi!!Onlar sahip çıkmıyor diye biz de mi sahip çıkmayalım? Bu nasıl cahillik? Allahım tez vakitte size;şuur, idrak, akıl ,izan versin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gazze'de orduyu şoke eden gelişme! İsyan tehdidine Netanyahu'nun oğlundan destek
DEM Partili belediyeden sağlık çalışanlarına mobbing: Balçık ve zift temizlettiler