Ziya öğretmen LGS çıkışında öğrenciler ve velilerle bir araya geldi

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, LGS bitiminde Ankara’da İzzet Latif Aras Ortaokulunu ziyaret etti. Okul kapısında velilerle sohbet eden Selçuk, sınav çıkışını bekledi ve sınav sonrasında da öğrencilerle bir araya geldi.

GİRİŞ 06.06.2021 16:07 GÜNCELLEME 06.06.2021 17:09

Tüm Türkiye’de 1 milyon 243 bin 801 öğrenci ve ailesinin yaşadığı LGS heyecanına Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da ortak oldu.

Sınav bitimine yakın bir saatte Ankara Öveçler’de bulunan İzzet Latif Aras Ortaokuluna giden Bakan Selçuk, okul bahçesinin dışında bulunan veliler ile sohbet etti.

Salgın döneminde sınav hazırlıkları, uzaktan eğitim süreciyle ilgili velilerle görüş alışverişinde bulunan Selçuk, ailelerle birlikte gençleri bekledi. Sınav sonrasında okul bahçesine çıkan öğrenciler, Bakan Selçuk’un ziyaret sürprizi ile karşılaştı. Sınav değerlendirmelerini Ziya Öğretmen ile paylaşan öğrenciler, birlikte bol bol fotoğraf da çektirdi.

Normalde 3800 civarında okulda sınav yapılırken son iki yıldır öğrencilerin kendi okullarında ya da evlerine en yakın okulda sınava girebilmeleri için sınav yapılan okul sayısının yaklaşık 18 bine çıkarıldığını belirten Selçuk, “Sınav öncesinde de, sonrasında da çocuklarımızla birlikteyiz.” dedi.

Sınav sonuçlarının 30 Haziran’da açıklanacağını hatırlatan Selçuk, yerleştirme döneminde rehberlik hizmetleri ile öğrencilerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fenerbahçeli taraftar hakemi tehdit etti!
Bahçelievler'deki ölümlü İETT kazasının şoförü: Frenler bozuktu