Sınava girerken okunacak dualar! Zihin açıklığı ve unutkanlığı önleyen dua ve sureler! LGS…

Sınava girerken okunacak dualar, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında düzenlenecek LGS sınavı öncesi aileler ve çocuklar tarafından araştırılmaya başlandı. Bizde sizler için sınava girerken okunması tavsiye edilen duaları derledik. Peki sınava girmeden önce hangi dualar okunmalı? İşte sınav anında ve öncesinde başarı için okunabilecek dualar…

Sınava girerken okunacak dualar! Zihin açıklığı ve unutkanlığı önleyen dua ve sureler! LGS…
Sınava girerken okunacak dualar! Zihin açıklığı ve unutkanlığı önleyen dua ve sureler! LGS…
GİRİŞ 06.06.2021 07:13 GÜNCELLEME 06.06.2021 09:49

Milyonlarca öğrencinin katılımıyla bugün LGS sınavı düzenlenecek. Sınav hazırlıklarını tamamlayan öğrenciler için sınav saati yaklaştı. Sınav öncesinde öğrenciler manevi olarak kendilerini daha iyi ve hazır hissetmesi için dua okuyor. Sınavın sona ereceği dakikaya kadar da aileleri çocuklarının başarılı olması ve hayalindeki liselerde eğitim alması için dua edecek. Çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olması için Allah’a sığınacak veliler sınava girmeden önce hangi dualar okunmalı? Sınav duaları hangileri? sorularına yanıt arıyor. Bizde sınava girmeden önce okunacak dualar ve sureleri sizin için hazırladık. İşte sınavdan önce okunacak başarı duaları…

Sınava Girerken Okunması Tavsiye Edilen Dualar!

1- "Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve'c'al li min ledünke sultânen nasîrâ." (10 Kere) (İsra suresi 80. ayet)

Türkçe Anlamı: Anlamı: "Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.

2- Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi's salihin.Rabbişrahli sadri ve yessir li emri vahlü'l-ukdeten min lisani yefkahu kavli. Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temmim bi'l hayr.

Türkçe Anlamı: Rabbim! İlmimi ve anlayışımı arttır ve beni salih kullara dahil eyle. Rabbim! Göğsümü aç, işimi kolaylaştır ve dilimdeki bağı çöz ki sözümü anlasınlar. Ya Hafız Ya Rakib Ya Nasır Ya Allah. Rabbim kolaylaştır, zorlaştırma; Rabbim! İşimi hayırla tamama erdir.

3- Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na'büdü ve iyyâkenesta'în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ."  (19 defa okunacak)

Sınav Anında Okunacak Dualar!

1-"Ya Hayyu Yâ Kayyûm, Birahmetike esteğisû." (10 Kere okunur)

Türkçe Anlamı: Bu dua her an, her zaman, mubah olan herhangi bir işe başlarken okunur. (Yazı yazarken, sınava girerken, dine aykırı olmayan her işe başlarken, yapılan işin kolay gelmesi, zor gitmemesi ve hayırla sonuçlandırılması için okunur)

2- Bismillahirrahmanirrahim. Rabbişrah li sadri ve yessir li emri, Vahlül ukdeten min lisani, yefkahü kavli.”

Türkçe Anlamı: “Allah’ım, beni doğru bir gidişle girdir ve doğru bir çıkışla çıkar. Katından bana yardım edici bir kuvvet gönder.” (Amin)

3- Vekul rabbi edḣilnî mudḣale sidkin veaḣricnî muḣrace sidkin vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ(n)

Türkçe Anlamı: Ve şöyle niyaz et: “Rabbim! Girilecek yere doğrulukla girmemi, çıkılacak yerden de doğrulukla çıkmamı sağla, bana tarafından yardımcı bir güç ver!”

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Almanya'da üşüyen milletvekillerine battaniye teklifi
Zafer Partisi üyesinden darp iddiası: Ümit Özdağ azmettirdi