Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan iddialara ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan yapılan açıklamada, "Atılan ve atılacak olan bu tür iftiralara karşı acentemiz, gerekli açıklamaları kamuoyu ile paylaşacak ve suç duyurularında bulunacaktır" denildi.

Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan iddialara ilişkin açıklama
Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan iddialara ilişkin açıklama
GİRİŞ 08.06.2021 15:34 GÜNCELLEME 08.06.2021 15:34
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan yapılan açıklamada, "Atılan ve atılacak olan bu tür iftiralara karşı acentemiz, gerekli açıklamaları kamuoyu ile paylaşacak ve suç duyurularında bulunup yasal haklarını kullanacaktır" denildi.

Engin Sigorta'dan son günlerdeki iddialara ilişkin açıklama yapıldı. 

Yazılı açıklama şu şekilde:

"Geçtiğimiz günlerde, kurucumuz Sayın Süleyman Soylu üzerinden şirketimizle ilgili olarak gündeme getirilen "Bazı büyük holdinglerle ve Türk Hava Yolları ile iş yaptığı" iddialarına ilişkin cevaplarımızı, Türkiye'deki 15 bin 800 sigorta acentesi içinde orta ölçekli bir acente olarak bu iddiaların hem gerçek dışı, hem de mesleki kurallar açısından tutarsız ve mesnetsiz olduğunu ifade eden bir açıklamayı, kamuoyu ile paylaşmıştık.

Bu açıklamaya rağmen, 1996 yılından bu yana Gaziosmanpaşa'da faaliyet gösteren acentemizin, birtakım gündemlerin içine ısrarla çekilmek istendiğini, temelsiz ve hiçbir sağlıklı veriye dayanmayan birtakım iftiraların tekrar gündeme getirildiğini, üzülerek görmekteyiz.  

Bu itibarla, geçtiğimiz günlerde bir basın yayın kuruluşu tarafından şirket karlılığımız hakkında ortaya atılan ve ana muhalefet partisi Grup Başkan Vekili tarafından da gelişigüzel dile getirilen "Süleyman Soylu Ak Parti'ye girdiğinden beri 57 kat büyüdü" şeklindeki temelsiz iddiaya da belgeler ve doğru hesaplamalarla cevap vermek zarureti doğmuştur. Sigorta acentelerinin,  ana şirket adına düzenledikleri poliçelerden elde ettikleri komisyon gelirleri haricinde herhangi bir gelirleri yoktur Acentenin karlılığı da komisyon gelirlerinden tüm giderlerin düşülmesiyle hesaplanır.  Şirketimizin bahse konu dönemlerde elde ettiği komisyon gelirleri, giderleri düşülmemiş haliyle, TL cinsinden aşağıdaki tabloda verilmiş, ilgili yılların ortalama dolar kuru ve yine o yılın komisyon gelirinin dolar cinsinden tutarı, aynı tabloda paylaşılmıştır. (veriler, ana şirketlerin dijital sistemleri üzerinden otomatik olarak çekilmektedir) " 

"SUÇ DUYURULARINDA BULUNUP YASAL HAKLAR KULLANILACAKTIR" 

"Ortaya atılan iddiaların gerçekdışı olduğu tablodan açıkça anlaşıldığı gibi, halihazırda ülkemizde dolar kuru 8.6 seviyesinde olup, 2020 geliri, bugünkü kur üzerinden hesaplanırsa 683 bin 651 dolar olduğu görülmektedir. Ortaya atılan iddialara kaynaklık eden haberdeki değerlendirme ise esasen 1996 yılındaki şirket kuruluşu sırasında, ticaretle uğraşan herkesin bildiği mali bir zorunluluk olarak bildirilen şirket kuruluş sermayesi üzerinden yapılmış olup, yine o değerlendirmenin de gerçekçi bir yanı yoktur. Öte yandan; aynı mahfillerce gündeme getirilen "esigortan.net" adlı bir şirketin kurulması ile ilgili olarak da halihazırda ticari herhangi bir faaliyet veya etkinlik sözkonusu değildir.  Atılan ve atılacak olan bu tür iftiralara karşı acentemiz, gerekli açıklamaları kamuoyu ile paylaşacak ve suç duyurularında bulunup yasal haklarını kullanacaktır.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
suç duyurusu
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • meraci83 5 ay önce Şikayet Et
  Sayın sigorta yetkilileri; dirayet gösterip sözlerinizin arkasında durun ve her kim karalama,iftira,hedef gösterme vs... hak etmediğiniz halde çirkin ve mesnetsiz suçlamalarda, beyanlarda bulunmuşsa mahkemelerde süründürmek asli görevinizdir.
  Cevapla
 • ÜMİT AKTAŞ 5 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı bir işe vesile oldunuz. Süleyman bey istese bu kadar reklam yapamazdı. Bizim yapacağımız iş Süleyman beye destek için Engin Sigorta vasıtasıyla poliçe kestirmektir.
  Cevapla
 • Cemile 5 ay önce Şikayet Et
  Sen öyle zannet. Hukuk devleti olmamıza daha çok var.
  Cevapla
 • 42 Konyalı 5 ay önce Şikayet Et
  Konyada acentesi varsa Kaskomuzu zorunlu Trafik sigortası nı bizde engin sigortadan yaptıralım da Paramız yabancıya gitmesin.
  Cevapla
 • destek 5 ay önce Şikayet Et
  Konyada olmasına gerek yok. ben istanbuldayım ama bursadan yaptırmıştım. Temmuz sonu bitiyor engin sigortadan yaptıracağım.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte Turkovac'ın diğer aşılardan farkı! (7 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)
Kum fırtınası çıktı! Yol trafiğe kapatıldı