Sas Holding önünde eylem yapan 100 kişi: Tosuncuk gibi kaçmadan yakalayın!

Ataşehir'de bulunan SAS Holding'in önünde toplanan yaklaşık 100 kişi mağdur olduklarını dile getirerek şirket yöneticilerin yurt dışına kaçmadan yakalanmasını ve paralarının geri ödenmesini talep etti.

Sas Holding önünde eylem yapan 100 kişi: Tosuncuk gibi kaçmadan yakalayın!
Sas Holding önünde eylem yapan 100 kişi: Tosuncuk gibi kaçmadan yakalayın!
GİRİŞ 18.07.2021 15:10 GÜNCELLEME 18.07.2021 16:10
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

SAS Holding önünde 15 Haziran günü şirket yöneticisi Sibel Koçan başından vurulup öldürülerek, içinde 3 milyon 300 bin lira bulunan çantanın gasp edilmesinin ardından yine şirket yöneticisi olan eski eşi Süleyman Aydın da Ataşehir'deki bir rezidansın 32'nci katındaki dairesinden atlayarak aynı gün yaşamına son verdi. Olayın ardından holding ile ilgili saadet zinciri iddialarında bulunulurken şirkete yatırım yaptığını iddia eden kişiler yatırdıkları paraları geri alamadıklarını belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.  Yaklaşık 100 kişi geçtiğimiz haftanın ardından bugün yine SAS Holding bir araya gelerek ikinci kez eylem yaptı.
 

Kilis'te çocuğunun saç traşını beğenmedi, berberi pompalı tüfekle öldürdüKilis'te çocuğunun saç traşını beğenmedi, berberi pompalı tüfekle öldürdü


HEPİMİZİ BU BATAKLIĞA SÜRÜKLEDİLER

Grup adına konuşan Hazar Doğulu, "Bizi güzel teşviklerle şöyle kazanıyoruz, yüzde 10 komisyon veriyoruz diye kandırıp tamamen hepsi akraba bağına bağlı olarak hepimizi buraya davet ettiler. Bizi kandırdılar. Hepimizi bu bataklığa sürüklediler. Bugün ortalıkta hiç kimse yok" dedi.  Ülkedeki tüm başsavcılıklara seslendiğini belirten Doğulu, suç duyurularının kabul edilmesini talep etti. Doğulu şöyle devam etti: "13 bin 105 mağdur var. Ben burada sadece 13 bin 105 kişinin sesi değilim. Bugün 84 milyon vatandaşımızın bir daha böyle bataklıklara sürüklenmesine Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz müsaade etmesin lütfen. Sayın SAS Holding varisleri, avukatları neden 45 gündür 13 bin 105 kişinin karşısına geçip herhangi bir açıklama yapmıyorsunuz? Burada mağdur olan vatandaşların neden mağduriyetini gidermiyorsunuz" 

ÇOCUKLARIMIN AİLEMİN UMUDUNU ÇALDINIZ

7 şirket yöneticisine soru soran Doğulu, "Siz bugün neden biz de sizin gibiyiz gibi saçma sapan kurguların arkasına saklanıyorsunuz? Madem siz zamanında söz sahibiydiniz, lüks araçlarla 5 milyonluk, 10 milyonluk araçları buraya teşvik etmeye çalışıyordunuz sizler. Çocuklarımın umudunu, ailemin umudunu çaldınız. Buraya gelen gelemeyen herkesin umudunu çaldınız" ifadelerini kullandı. Doğulu akrabası Mehmet İldem'in de kendisini dolandırdığını ifade etti.  Sibel Koçan'ın cenazesinde şirket yöneticilerinin kendilerine 'İstanbul'a gidin şirket devam edecek. Biz devam edeceğiz' dediklerini öne süren Doğulu,  İstanbul'a geldikten sonra şirket yöneticilerinin kendileriyle görüşmediğini belirtti. 

TOSUNCUK GİBİ GİTMEDEN YAKALAYIN

Devlet büyüklerine seslenen İdris Öztürk de "Bu adamlar kaçmadan, bu adamlar 'Tosuncuk' gibi gitmeden yakalayacaksınız bugün yakalayın. Yarın öbür gün bu adamlar yurtdışına çıktığı zaman sizin bizim için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bu adamlar Türkiye'deyken bu adamları alın. Bizler, ailemin, arkadaşlarımın, memleketten gönderdikleri parayı yatırdık" ifadelerini kullandı.  Holding önünde toplananlar "Sema Koçan paramızı ver" şeklinde slogan atarak alkış tuttu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 94
 • Yuvacık 2 yıl önce Şikayet Et
  ahh ahh beleş paranın peşinde olanlar. rahat paranın peşinde olanlar :)
  Cevapla
 • Aydin 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizim millet akillanmaz hep aynı olaylar ya insanda azıcık akıl olsa bu tuzağa düşmez haksız kazanç elde edip derken elindeki paradan oluyorlar para kazanmak bu kadar basit olsa herkes yapardı bu işi cahilligin ilacı yok işte
  Cevapla
 • pursaklar06 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben devletin yerinde olsam adamları yakalar cezasını veririm, lakin bunların parasını vermem. Bunlarda ceza almalı. Devleti niye meşgul ediyonuz kardeşim? Devlet sizemi çalışacak
  Cevapla
 • Muhasebeci renan 2 yıl önce Şikayet Et
  Yahu arkadaş uzayda mı taşıyorsunuz..? Şimdi ciyak ciyak bağlıyor, ağlıyorsunuz..! Hic mi ibret almadınız...ülkeden bu kadar dolandırıcı, tefeci, sahtekâr, şarlatan geçti,kaçtı...!hangi akla hizmetle bunlara kandınız ,tabi faizle çok para kazanmak size hoş göründü....şeytan ve nefis sizi kandırdı..!boşuna ağlamayın.kendi düşen ağlamz .!
  Cevapla
 • Doğrucu 2 yıl önce Şikayet Et
  Para yatırırken iyi ve devleti sormazsınız. Dolandırılınca devlet nerde falan filan. Yatırmayın dolandırılmayın. Devlet başınızda mı dursun? Aklınız yokmu? Bitcoinciler gibi zırlayın durun. Haramdan medet umanlar böyle ortada kalırsınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail İran'a saldırdı! Türkiye'den son dakika açıklaması
Uzman isim tarih vererek açıkladı! '7,5'lik deprem bekliyoruz'