Oğuzhan Asiltürk'ten Milli Görüş camiasına kritik çağrı

Başkan Erdoğan'la görüşme sonrası Saadet Partisi'ne kongre çağrısı yapan partinin Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Necmettin Erbakan'ın bıraktığı Millî Görüş’ün 'mükemmel düzenini' hatırlatarak tekrar teşkilata seslendi.

Oğuzhan Asiltürk'ten Milli Görüş camiasına kritik çağrı
Oğuzhan Asiltürk'ten Milli Görüş camiasına kritik çağrı
GİRİŞ 28.07.2021 12:04 GÜNCELLEME 28.07.2021 12:50
Bu Habere 125 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ocak ayında Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Millî Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmişti. Ziyaretin ardından Saadet Partisi’nde tartışmalar başlamış, Erdoğan’ın hamlesinin partiyi Cumhur İttifakı’na dahil etme çabası olarak değerlendirilmişti.

Asiltürk’ün de Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’nda yer almasına yönelik düşünceleri olduğu kulislere yansımıştı.

Saadet Partisi’nde tartışmalara devam ederken, geçen haftalarda Başkan Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) giderken Asiltürk’ü de davet etmiş ve burada Asiltürk MHP Lideri Devlet Bahçeli ile kol kola girerek samimi görüntüler vermişti.

MİLLİ GÖRÜŞ, LİDERİNİ ERBAKAN'IN İZLEDİĞİ YOLDA SEÇECEK

Yaptığı kongre çağrısıyla Milli Görüş camiasında ciddi hareketlenme başlatan Oğuzhan Asiltürk Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete’de kaleme aldığı yazıda merhum Erbakan hocanın lider seçiminde izlediği yolu hatırlatarak "Eğer Millî Görüş’ün bu mükemmel düzeni bozulursa Millî Görüş önce diğer partilerden biri olur, sonra da hiç olur. Erbakan Hoca’mız bu uyarıyı sık sık yapardı." dedi.

"BÖYLE YAPMAZSAK YOK OLURUZ"

Asiltürk “En önde dalgalanan bayrağımız ahlâkî ve mânevî değerlerimizdir” başlığıyla teşkilata seslendiği yazısında "Saadet Partisi’ni, diğer partilerden ayıran en önemli vasfı, Millî Görüş inancına bağlı kalması, ahlâki ve mânevi değerlere bağlılığını ön planda tutmasıdır. Buna dikkat etmezsek, Erbakan Hoca’mızın ifâdesiyle önce diğer partilerden biri gibi olur, sonra da yok oluruz." ifadelerini kullandı.

İşte Asiltürk'ün o yazısı;

Bismillahirrahmânirrahîm.

Âlemlerin Rabbi olan Allah’a, zâtının yüceliği ve saltanatının azametine uygun hamdle, hamd ediyorum. Verdiği bütün nîmetlere, sonsuz şükürler ediyorum. Peygamberimiz Hz. Muhammed’e a.s. ehli beytine, ashâbına da salât ve selam ediyorum.

Değerli kardeşlerim, kişi ve toplumlar, İslam devlet düzeninin uygulandığı yerlerde yaşarlarsa, inançlarına uygun bir şekilde yaşayabilirler. İslam devlet düzeninin uygulanmadığı, İslamın yasak da olmadığı yerlerde yaşayanların, hayatlarını inançlarına uygun şekilde düzenlemeleri gerekir. Erbakan Hoca’mız Millî Görüş’ü bu ihtiyacı karşılayacak şekilde kurdu.

MİLLİ GÖRÜŞ'TE LİDERİN SEÇİLMESİ

Millî Görüş inancına göre, bir toplumun başındaki yönetici vefat ederse, yerine o görevi yüklenecek yeni bir yönetici  seçilir. Bunun en önemli örneği, Peygamberimiz a.s.’dan sonra Hz. Ebû Bekir (r.a.)’ın seçilmesidir.

"BU GÖREVİ ERBAKAN HOCA'MIZDAN SONRA TEKLİF EDİLDİĞİNDE TEK BİR ŞARTLA KABUL ETTİM"

Millî Görüş Toplulumunun hizmetini yüklenme görevi, Erbakan Hoca’mızdan sonra bana, teklif edildiğinde, bu görevi bir şartla kabul edeceğimi söyledim:

“Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize söz veriyor musunuz”, dedim.

Bu talebime yanıt olarak, o toplantıya katılanların tamamı “evet, sen bizden zâten yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz” dediler.

Erbakan Hoca’mız, önemli toplantılara Genel İdâre Kurulu’yla birlikte bütün Millî Görüş  teşkilatlarını da çağırırdı. Aynı şekilde o toplantıya, Genel İdare Kurulunun yanında, Erbakan Hoca’mızdan sonra Partide şu anda görev yapmakta olan bir çok arkadaşımızla birlikte parti teşkilatlarımızda görev yapan birçok arkadaşımız da katıldı.

Oğuzhan Asiltürk sitem etti: Engellemeye çalışıyorlar!

GENEL BAŞKAN KENDİ GÖRÜŞÜNE GÖRE HAREKET ETMEZDİ

Erbakan Hoca’mızın yasaklı olduğu dönemlerde bir arkadaşımız Genel Başkan olarak görevlendirilirdi. Genel Başkan olarak görevlendirilen kişi, dâvânın başında bulunan Erbakan Hoca’mızdan habersiz hiçbir şey yapmazdı. Kendi görüşüne göre hareket etmezdi.

Eğer Millî Görüş’ün bu mükemmel düzeni bozulursa Millî Görüş önce diğer partilerden biri olur, sonra da hiç olur. Erbakan Hoca’mız bu uyarıyı sık sık yapardı.

Biz Allah’a inanan bir topluluğuz. İnancımıza uygun şekilde yaşamak istiyoruz. Bizi değerli kılan, yarım asırdır, inandığımız temel esaslara bağlı kalmamızdır. En önde dalgalanan bayrağımız da ahlâkî ve mânevî değerlerimizdir. Bunu unutamayız.

Bu gerçeklerin ışığında Millî Görüşçülerin, başta siyâsi çalışmalar olmak üzere, bütün hayatları boyunca, ahlâki ve mânevi değerlere, önem ve öncelik vermeleri gerekir.

MİLLİ GÖRÜŞCÜLERE YOL GÖSTEREN AYET

Millî Görüşçülere, yapacakları işlerde yol gösteren, ışık tutan Nahl sûresi, 125. âyeti’ni hatırlatıyorum:

“Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir.”

Millî Görüşçüler öncelikle birlikte yaşadıkları toplumu bu âyetin çağırdığı yola, hak ve adalete çağırırlar. Söyleyeceklerime dikkatinizi çekiyorum. Rabbimizin bize yardım etmesi bizim, öncelikle ahlâki ve mânevi değerlere, yâni Allah’ın bizi dâvet ettiği yola, toplumu dâvet etmemize bağlıdır.

Bunu ihmal edersek; siyasî çalışmalarımızda  ağırlıklı olarak, insanların dünya hayatında ihtiyaçları olan şeylere yönelik konuşmalar yaparsak, inancımızın bize emrettiğini eksik yapmış oluruz.

Elbette toplumun maddî ihtiyaçlarını da dikkate alacağız. Ancak bunu yaparken, sâdece toplumun maddi ihtiyaçlarını önemsiyor gibi bir görüntü vermememiz gerekir. Buna dikkat etmezsek ahlakî ve mânevi değerleri savunduğumuz için bizi destekleyenler bizden uzaklaşırlar. Son kamuoyu araştırmalarında desteğimizin düşük çıkmasının sebebi budur.

Saadet Partisi'nden dikkat çeken adım! Resmi hesaptan paylaştılar

Saadet Partisi’ni, diğer partilerden ayıran en önemli vasfı, Millî Görüş inancına bağlı kalması, ahlâki ve mânevi değerlere bağlılığını ön planda tutmasıdır.

Buna dikkat etmezsek, Erbakan Hoca’mızın ifâdesiyle önce diğer partilerden biri gibi olur, sonra da yok oluruz. Şunu unutmamalıyız: Bize oy verecek olanlar, maddî imkânlar elde etmek için bize yaklaşanlar değil, inancımıza saygılı olanlardır.

Bir siyasi partinin başarılı olması, inandığı gerçeklere  hizmet etmesiyle mümkün olur. Biz toplumun ahlaki ve manevi değerlere bağlılığı arttıkça huzur içinde yaşayacağına inanıyoruz. Bundan dolayı Saadet Partisi’nin öncelikli hedefi, toplumu ahlâki ve mânevi değerlere çağırmak olmalıdır.

Allah’ın  yardımına layık olmanın  yolunu gösteren, Millî Görüşçülere şevk ve azim veren âyetlerle sözlerimi tamamlıyorum.

 1. Âyet: Kim Allah’a güvenirse Allah ona yeter.

 2. Âyet, Zafer Allah’tandır ve zafer yakındır. 

 3. Âyet, Eğer inanıyorsanız üstün gelecek  olan   sizsiniz.

 4. Âyet, Âkıbet (sonuç) muttakilerindir.              (Allah’tan  sakınanlarındır.) 

Allah c.c. yardımcımız olsun. Allah’a emânet olun.

Oğuzhan Asiltürk

Saadet Partisi YİK Başkanı

Millî Görüş Vakfı Başkanı

YORUMLAR 125
 • Milli.Nizam.2023 1 yıl önce Şikayet Et
  Kim Gerçek Vatansever Milli Görüşçü, Kim Siyonist Uşağı İkiyüzlü Münafık Allah Biliyor. Rabbim Necmeddin Erbakan Hocamıza Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun. Oğlu Fatih Erbakan'da İnşallah Babasının Yolunda Gitmeye Devam Eder.
  Cevapla
 • Hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Erbakan hocamız gittikten sonra bu parti piknik sol arka tekeri olmuştur. Kara molla denen sevsek selahatin için özgürlük istemiş yapılan yatırımlara ne gerek var camiye ne gerek var diyerek milli görüş le alakası olmayan açıklamalar yapmıştır. Parti içerisinde bu dengesiz herif desteklemiş partinin ne olduğunu ortaya koymuşlardır. Istanbulda biz kaybettiğim derken islam düşmanlarına biz kazandırdık dediğini idrak edemeyen kuş beyinkiler partide gezmeye söz almaya başlamıştır. Saadet kendi ilmi kendisi çekmiş ve bu millet için bitmiştir.
  Cevapla
 • Kul 1 yıl önce Şikayet Et
  Rahmetli Erbakan hoca son imtihanı kazananların partisini ve milli görüşün son partisinin saadet partisi olduğunu kendi ağzından söylüyor kayıtları mevcut isteyen netten baksın yalandan bölünmeye gerek yok Hocanin izinden gidiyoruz diyorsak sözünüze dinlemeliyiz
  Cevapla
 • Beşer 1 yıl önce Şikayet Et
  Medine yahudilerinin metodunu uyguluyorsunuz yıpratma iftira karalama birbirine düşürmek
  Cevapla
 • Abdellah 1 yıl önce Şikayet Et
  Milli görüşç<ler nand nin nede ab ve asla ısrailin hatta onlarla sıtratejik ortak müttefik olup islam milletini perişan edenlerle asla olmamıştır olmayacakta Ayrıca bölünmeye de gerek yok kimse kimseyi bölünmeye davet etmesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den İstanbul'a son dakika yağış uyarısı
Stratejik bölgeyi kaybettiler: Köşeye sıkışan Ruslar geri çekildi!