Kolivar'dan ilginç öneri! Aşı olmayana ekmek yok

Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar’dan korona vakalarının yeniden yükselmesiyle birlikte öneride bularak, “Aşı olmayanların hiçbirini fırınımıza sokmayacağız, değil ekmek vermek içeri sokmayacağız” dedi.

 Kolivar'dan ilginç öneri! Aşı olmayana ekmek yok
Kolivar'dan ilginç öneri! Aşı olmayana ekmek yok
GİRİŞ 29.07.2021 16:16 GÜNCELLEME 29.07.2021 16:16

Türkiye’de vaka sayılarının yükselişi aşı olmayanlara kısıtlama getirilmesi konusunu yeniden gündeme getirirken Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar, “Biz fırına girene HES kodu gibi, aşı soracağız. Aşı olmayanların hiçbirini fırınımıza sokmayacağız, değil ekmek vermek içeri sokmayacağız. Aşı olanı, durumu iyi olmayanı da fırın başı her gün 20 tane vatandaşa 3’er ekmek verelim” dedi.  

Esnaftan 'aşı' hamlesi: Müşterilerin ödeyeceği hesap değişiyorEsnaftan 'aşı' hamlesi: Müşterilerin ödeyeceği hesap değişiyor

İLGİNÇ ÖNERİ

Tüm dünyada Covid-19 pandemisiyle mücadele devam ederken Türkiye’de son günlerde vaka sayıları yükselişe geçti. Pozitiflik oranının yükselmesi de aşı olmayanlara kısıtlama konusunu yeniden gündeme getirdi. Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar’dan da konuyla ilişkin ilginç bir öneri geldi.

Son sözleri 'keşke aşı olsaydım' olduSon sözleri 'keşke aşı olsaydım' oldu

Aşı olmayanların fırınlara alınmaması gerektiğini ifade eden Kolivar, “Aşı çok önemli bir şey, bana göre aşı olmayan insan canlı bomba gibidir. Kimi öldüreceği belli değil, hükumet bir yasa çıkarmalı ölüme sebebiyet vermekten bu kişilere dava açılmalı. Belediye otobüsüne bindirmemeli, AVM’lere sokmamalı. biz de fırıncı olarak dedik ki fırıncılar ne yapabilir, aşı olmayanı fırına sokmamak var, aşı olanı, durumu iyi olmayanı da fırın başı her gün 20 tane vatandaşa 3’er ekmek verelim" diye konuştu.

Son Dakika: Türkiye'de uygulanan aşı miktarı açıklandıTürkiye'de uygulanan aşı miktarı açıklandı

“CANLI BOMBAYI BEN İŞYERİME SOKMAM”

Fırınlara giren vatandaşlara HES kodu gibi aşı sorulması gerektiğini savunan Kolivar, "Eğer yoksa girme kardeşim, ben sana ekmek vermiyorum. Fırından sıcak ekmek, hamur alamayacak. Üzerine bomba yeleği giymiş adamı görsen sokakta işyerine sokar mısın, sokmazsın değil mi bu da bana göre onun gibi. Canlı bombayı ben işyerime sokmam. Biz bu aşı olmayanların hiçbirini fırınımıza sokmayacağız değil ekmek vermek içeri sokmayacağız” dedi.

Maske uyarısı yapan polise 'koronaya inanmıyorum' dediMaske uyarısı yapan polise 'İnanmıyorum' dedi

Ekmek fiyatlarının da zamlanması gerektiğini söyleyen Kolivar, "İstanbul’da fırın ve ekmek fiyatıyla ilgili müthiş kargaşa var. Halk Ekmek, ekmeğe yüzde yirmi beş zam yaptı, biz de önümüzdeki hafta yüzde 25 zam yapacağız. Önümüzdeki haftadan sonra İstanbul’da ekmeğimiz 2,5 lira" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Katar tezkeresi TBMM'de kabul edildi
Teklife hayır diyen CHP'ye Erdoğan'dan tepki: Bunlar yalancı yalancı!