Aşı olmayanlara kısıtlama masada! Erdoğan'dan son dakika açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında kendisine yöneltilen "Aşısızlara kısıtlama gelecek mi?" sorusuna, "Durumu Kabine toplantısında ele alacağız." diyerek yanıt verdi.

GİRİŞ 30.07.2021 15:24 GÜNCELLEME 30.07.2021 15:32
Bu Habere 192 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Camii'sinde kıldığı cuma namazı sonrası gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Vaka sayılarında devam eden artışların ardından gündeme yeniden gelen kısıtlamalarla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, aşı olmayanlara yönelik kısıtlamaların uygulanıp uygulanmayacağı konusunda da açıklama yaptı.

"KABİNE'DE ELE ALACAĞIZ"

Ülkemizi esir alan yangın felaketinden koronavirüs kısıtlamalarına ve aşılama uygulamasına kadar birçok noktaya değinen Erdoğan, "Aşı olmayan vatandaşlar için herhangi bir kısıtlama olacak mı?" sorusuna da yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan soru sonrasında, "Biz değişik zamanlarda değişik tedbirler açıkladık. Değişik zamanlarda değişik sesler çıktı. Biz hapis hayatı mı yaşayacağız, böyle mi olacak gibi... İlk Kabine'de yine bu konuları ele alacağız. 72 milyon doz aşı yapmış vaziyetteyiz. Durumu tekrar ele alacağız.

"BAYRAMDA DURUM ALEYHE DÖNDÜ"

Biz normal hayata nasıl döneriz bunun gayreti içindeyiz. Bütün tedbirleri alıyoruz. Normalleşmeyi hızlandırmanın gayreti içinde olacağız. Bayramda durum aleyhe döndü. Bunu tekrar lehe döndürmemiz lazım." ifadeleri kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İlk doz aşısını henüz yaptırmayanların sayısının 21.585.060 olduğunu açıklamıştı.

YORUMLAR 192
 • saatçioğlu99 2 yıl önce Şikayet Et
  şuan , aşı olmayanlar hem hasta oluyor hemde bulaşltırıyor
  Cevapla
 • Mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  yeni tipleri aşı olanlar üretiyor
  Cevapla
 • ABDULLAH KUL 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlara ne demek lazım. Arkadaş aşı olursun olmazsın o seni ilgilendiriyorsa. Bir devletin sağlığı da elbetteki DEVLET'i ilgilendiriyor. Sen aşı olmak zorundasın; yapmazsan o zaman sen başkasına Hastalığı bulaştırmamak için garanti vereceksin. Diyelim ki senden bulaştı o zaman bedelini nasıl ödeyeceksin!!! Maddi ve manevi zararları nasıl kapatacaksın!!! Öyle ortalığı karıştırmak insanların hayatıyla oynamak kolay değil. Bunun bir bedeli olur. Bir de şu aklıma geldi: Aşı aleyhinde olanların aşı yapmadıklarına inanmiyorum. İlk aşı alehinde olanlar herkesten önce aşı yaptıklarına şahit olduk. Bunlar sadece mikser.
  Cevapla
 • ali veli 2 yıl önce Şikayet Et
  aşı olanlar hastalığı bulaştırmıyor mu garanti verebilir misin
  Cevapla
 • Muhammed 2 yıl önce Şikayet Et
  çoğu insan artık maske mesafe kurallarını ihmal ediyo, hızlı yükselişin sebebi bu aşı olmamakla alakası yok
  Cevapla
 • dddd 2 yıl önce Şikayet Et
  bana göre yüzde yüz aşı olmayanlara kısıtlama getirilmesi lazım yoksa bunlar yüzünden ülke batacak gerçi zaten batmış da biraz daha batar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muhalefetin ayarı kaçtı, Muharrem İnce uyardı: Yerel seçimde bu palavra tutmaz
Yahudi film yapımcısı Yuula Benivolski İsrail vatandaşlığından çıktı