Osman Nuri Kabaktepe'den muhalefete kara propaganda tepkisi: Siyasi kundakçılık yapmayın

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe yangınlar üzerinden muhalefetin 'Siyasi kundakçılık' yaptığını söyleyerek 'Doğal afetler kişisel hesaplara malzeme yapılamayacak kadar önemlidir.' dedi.

Osman Nuri Kabaktepe'den muhalefete kara propaganda tepkisi: Siyasi kundakçılık yapmayın
Osman Nuri Kabaktepe'den muhalefete kara propaganda tepkisi: Siyasi kundakçılık yapmayın
GİRİŞ 04.08.2021 17:38 GÜNCELLEME 04.08.2021 17:45
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Muhalefet temsilcilerinin yanlış bilgilerle toplumu ayrıştırmaya çalıştığını ve devleti aciz göstermek istediğini ifade eden Kabaktepe, “Doğal afetler kişisel hesaplara malzeme yapılamayacak kadar önemlidir. Yangınların söndürülmesi için güç birliği yapılması gereken bir süreçte, politik kariyerperestliğe teslim olup siyasi kundakçılık yapmayın” dedi.

Osman Nuri Kabaktepe

Doğal afetlerin kişisel hesaplara malzeme yapılamayacak kadar önemli olduğunu vurgulayan Kabaktepe, “Bir doğal afet meydana geldiği vakit ‘Nasıl faydalı olabilirim?’ düşüncesiyle bir araya gelmek esastır. Bu durumu bir takım kişisel hesaplara, siyasal manevralara, politik yönlendirmelere malzeme etmenin millete bir faydası yoktur. Yangınların söndürülmesi için güç birliği yapılması gereken bir süreçte, politik kariyerperestliğe teslim olup siyasi kundakçılık yapmayın” diye konuştu.

“DEVLETİMİZ TÜM ZARARLARI TELAFİ EDECEK GÜÇTEDİR”

İstanbul Arnavutköy ilçe başkanlığı ve belediye başkanlığı ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Kabaktepe, “Son günlerde meydana gelen orman yangınları hepimizi derinden üzüyor. Ciğerlerimizi yakan orman yangınlarını söndürmek için mücadele eden devletimizin tüm yetkililerine, personellerine, gönüllü vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Doğal afette şehit olan tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Halihazırda yangınları söndürmek için canla başla mücadele eden tüm kardeşlerimize Rabbim’den kolaylıklar temenni ediyorum. Bu süreçte evi, malı, mülkü, mahsulü zarar gören vatandaşlarımızı hiç tereddüt etmesin, devletimiz tüm zararları telafi edecek güçtedir” ifadelerini kullandı.

Osman Nuri Kabaktepe

“POLİTİK KARİYERPERESTLİK UĞRUNA TOPLUMA FİTNE EKMEYİN”

Doğal afetlerle mücadele devlete ve millete faydalı olma düşüncesinin öncelikli olması gerektiğini vurgulayan Kabaktepe, “Bir topluluğun başına bir doğal afet geldiği zaman o topluluğun bileşenlerinin, ‘Bu doğal afetin üstesinden nasıl gelebiliriz?’ düşüncesiyle bir araya gelip hareket etmesi gerekir. Bu durum birtakım kişisel hesaplara, siyasal manevralara, politik yönlendirmelere malzeme edilemez. Yangınların söndürülmesine katkı sağlamak yerine politik kariyerperestliğe teslim olup siyasi kundakçılık yapmayın. Bu yangınları siyasi menfaatlerine alet edenlere politik kariyerperest, bu amaçla toplumun arasına fitne tohumu ekenlere de siyasi kundakçı diyoruz. Sorumluluk bilinciyle hareket eden ülkemizin tüm bileşenlerine, siyasi parti temsilcilerine, STK’lara teşekkür ederken bu şuurla hareket etmeyenlere de ‘El insaf’ diyoruz” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 32
 • Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın hiçbir ülkesinde, vatanına ve milletine zarar veren bizim muhalefetler gibisi yoktur. Ekmeğini ye arkasından her türlü dümen çevir. Yazıklar olsun...
  Cevapla
 • Asi ihtiyar 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne dogal afeti.? Bizim cocuk baba bunlar ciddi birseye hazirlaniyorlar. Sosyal medyadan boyle anlasiliyor demis ti. Demek bu imis......!
  Cevapla
 • İSTANBUL...34 1 yıl önce Şikayet Et
  Meralin tiyatrolarından bıktık...
  Cevapla
 • Erol 1 yıl önce Şikayet Et
  ne siyasi kundakcisi be adam bunlar yakti bunlar siyasi rant elde etmek icin her hayinligin icinde bu zumeravar bunlar tamda bunlar
  Cevapla
 • hacı emmi 1 yıl önce Şikayet Et
  bu zamanlar ormanların en hassas olduğu dönemler ve can ataklinin sözleri çok manidar ve boş değildir. yazıklar olsun ne diyelim. yasalar acil değişmelidir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ege'de ABD yığınağı! Pentagon'dan Türkiye-Yunanistan açıklaması
 Etlik Şehir Hastanesi hizmete açılıyor