Son dakika: 5 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı! Bir günde önemli düşüş

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 5 Ağustos koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 5 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı! Bir günde önemli düşüş
Son dakika: 5 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı! Bir günde önemli düşüş
GİRİŞ 05.08.2021 20:04 GÜNCELLEME 05.08.2021 20:05
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 245 bin 152 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 297 kişinin testi pozitif çıktı, 108 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahjrettin Koca, son tabloya ilişkin, ''Vaka sayılarındaki artışı kontrol altında tutabilmek için artış hızı yavaşlamalı. Tedbir ve aşı ile bunu başarabilirsek, kontrol bizde kalacak. Tedbirlere uyun, aşınızı olun. '' ifadelerini kullandı.


Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 5 Ağustos’ta açıklanan 24 saatlik verilere göre 24 bin 297 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 108 oldu. Son 1 günde toplam 245 bin 152 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 6 bin 636 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 66,77 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 45,32 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 74 milyon 901 bin 234'e yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 88,5 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ ve İzmir takip etti.

En düşük aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 40,9 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’nın ardından Mardin, Bitlis, Diyarbakır, Muş, Batman, Siirt, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır takip etti.

YORUMLAR 25
 • Sgklı 1 ay önce Şikayet Et
  ..... Yorum yapan şahıs öğretmen maaşlarını cebinden veriyor herhalde.
  Cevapla
 • Doğrusu bu 1 ay önce Şikayet Et
  Ben bu milleti hiç anlamadım. Koronadan önce öğretmenler fazla maaş alıyor, yatarak maaş alıyor, dersler erken bitiyor tam gün olsun öğretmen okulda yatıp kalksın ama maaşı fazla hak etmiyor diyordu milletimiz. Hatta işi abartıp dersler internetten verilsin, öğretmene ihtiyaç kalmaz bu kadar para da boşa gitmez diyordu. İlahi adalet iki sene dersler online oldu noldu bir nesil kayboldu. Demek ki öğretmenin aldıpı maaş fazla değil alının teriyle hak etmiş ve hatta bazı meslek grupları içinde maaşı da az olandır öğretmen.
  Cevapla
 • Empati 1 ay önce Şikayet Et
  ...... İsimli vatandaşa sadece bir hafta ilkokulun herhangi bir kademesinde derse girmesini tavsiye ediyorum. O zaman fazla mı az mı görür.
  Cevapla
 • Doğrusu bu 1 ay önce Şikayet Et
  ..... İsimli vatandaş o zaman sen online devam et. Öğretmene gerek yok senin gibi düşünenlere ve varsa çocuklarını da okula gönderme online öğrenirler. Çünkü onlarda en az senin kadar zekidir.
  Cevapla
 • ...... 1 ay önce Şikayet Et
  öğretmenler fazla maaş alıyor.
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  182 randevu sistemi aktif hale gelsin artık insanlar rendevu alamadığı dan hastaneye gidemiyor tutturunuz bı vurus başka hastalıklardan olecez
  Cevapla
 • Ferr 1 ay önce Şikayet Et
  Geçen sene aşı ya da ilaç olsa da kurtulsak bu illetten diyen insanımız kıçı biraz rahata erince aşı vurdurmama kampanyasına alet oluyor. Vallahi ilginç. İnsanoğlu hep acelecidir. Ve tarihi hep tekerrür ettirir. Ne mutlu ders alıp halini düzelten ve Rabbine emanetini eksiksiz verebilenlere
  Cevapla
 • Başkentli 1 ay önce Şikayet Et
  Bu senede eğitim online olursa bir nesli kaybederiz çocuklarimiz için lütfen ama lütfen kurallara uyup aşımizi olalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan ABD'de tarihi açılış! Son dakika açıklamaları
Kovid-19 testinin havadaki etkinliği gözler önünde serildi