Osmaniye'de doktorla tartışan savcı hakkında karar

Osmaniye'de 4 ay önce tedavi için gittiği hastanede doktorla tartışan cumhuriyet savcısı hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararlaştırıldı.

Osmaniye'de doktorla tartışan savcı hakkında karar
Osmaniye'de doktorla tartışan savcı hakkında karar
GİRİŞ 27.08.2021 13:51 GÜNCELLEME 27.08.2021 13:51
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Osmaniye Devlet Hastanesi'nde görevli ortopedi doktoru K.G.G. ile muayene olmak için hastaneye giden Osmaniye Adliyesi'nde görevli cumhuriyet savcısı M.B. arasında tartışma çıktı.

DOKTOR ŞİKAYETÇİ OLDU

Tartışma sonrası doktor K.G.G.'nin "basit yaralama ve basit tehdit" iddiasıyla M.B.'den şikayetçi olması üzerine soruşturma başlatıldı.

TANIKLAR DİNLENDİ, KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ

Bu kapsamda, Osmaniye'nin bağlı olduğu bölge adliye mahkemesinin bulunduğu Adana'ya gönderilen soruşturma dosyasını inceleyen Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, müşteki, sanık ve tanıkların ifadeleri ve hastane güvenlik kamera kayıtlarını inceledi.

KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ

Başsavcılık, savcı M.B. hakkında "basit yaralama ve basit tehdit" suçlamalarıyla ilgili "delil yetersizliği ve unsur yokluğu nedeniyle kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına" karar verdi.

Osmaniye Devlet Hastanesi'ne 12 Nisan'da muayene olmak için giden cumhuriyet savcısı M.B. ile hastanede görevli ortopedi doktoru K.G.G. arasında tartışma çıkmış, tartışmayla ilgili iddialar üzerine Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne yazılı açıklama yaparak, doktor K.G.G'nin, savcı M.B'nin şikayeti üzerine Cumhuriyet Başsavcılığına çağrılıp ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını belirtmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • cvs 3 ay önce Şikayet Et
    Demekki savcılar da kavga ediyormuş yoksa doktor neden şikayet etsin işi başından aşkın. Ama sonuç "kovuşturmaya yer yok" oluyor. En çok sevdiğim de "delil yetersizliği" kısmı. Vatandaş olsa sonuç ne olurdu acaba? ;)
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Azerbaycan'da 14 şehit verilmişti! Helikopter enkazının görüntüleri paylaşıldı
İmamoğlu hakaret edip 'Yalancı' demişti! İşte vatandaşı haklı çıkaran faturalar