Son dakika: 29 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 29 Ağustos koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 29 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı!
Son dakika: 29 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı!
GİRİŞ 29.08.2021 20:25 GÜNCELLEME 29.08.2021 20:25
Bu Habere 132 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 286 bin 425 Kovid-19 testi yapıldı, 17 bin 332 kişinin testi pozitif çıktı, 255 kişi hayatını kaybetti.

Günün tablosuna ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Yeni vaka sayımız 17.332. “Bu bir salgın. İster istemez hastalığa yakalanan olur.” demek hiç mümkün mü? Yeni vefat sayımız 255. Bu ölümleri önceki vakalar hazırlıyor. Toplum bağışıklığına kadar yapılacak iki şey var: Aşı olmak, tedbirlere uymak!'' ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 27 Ağustos’ta açıklanan 24 saatlik verilere göre 17 bin 332 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 255 oldu. Bir günde toplam 286 bin 425 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 11 bin 396 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 77,00 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 59,02 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 93 milyon 004 bin 856’e yükseldi.

“Aşılamada ilk sırada Muğla var”
Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 94,2 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Çanakkale, Edirne, Kırıklareli Balıkesir, Amasya, Tekirdağ, Aydın, Yalova ve Antalya takip etti.

“En düşük aşılama Şanlıurfa’da”
Bakanlığın tablosuna göre yüzde 56,6 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Gümüşhane, Mardin, Diyarbakır, Bitlis, Muş, Bingöl, Batman, Bayburt ve Siirt takip etti.

YORUMLAR 132
 • kazma sapı 8 ay önce Şikayet Et
  aşı olmayanları suçlamayın eğer aşı olanlar aşı olmayanlara bu şekilde davranırlarsa haksızlık etmiş olurlar aşı olmayanlar sizin yaptığınızı yapmıyor el insaf aşı olduysan aşının sizi koruyacağınaza inandıysan rahat olun ve diğerlerine karışmayın oldumu olmadı diye kimseyide ilgilendirmiyor ,ve ben bunu düşünüyorum iç küresel masanlor her ülkede iç savşı çıkarıyorlar farklı olaylarla önceden türkü kürdü birbirlerine kırdırması gibi bugunde aşı olanları omayanları birbirine düşman ediyorlar bu oyuna düşmeyin gerçeği görün,ilaç firmalırı ne kadr dürüstler ne kadr tanıyorsunuz güveniyorsunuz bir insanlar ne kadr çok ilaç kullanırlarsa bunların cepleri okdar çok dolar.
  Cevapla
 • Sanane 8 ay önce Şikayet Et
  Asilama sonrasi ölüm sayısında artış varsa 1 konuşur 1000 düşünürüm.
  Cevapla
 • Remzi 8 ay önce Şikayet Et
  Sen ödeki dünyada çok düşünürsün.
  Cevapla
 • Aşılı 8 ay önce Şikayet Et
  Okullar açılmamalı online eğitime devam edilmeli sağlık herşeyden daha önemlidir
  Cevapla
 • elazığ23 8 ay önce Şikayet Et
  Ya sen evde yatmaya devam et yeter artık kendi çıkarını sözüm ona insanca gösterip kendi menfaatini ön plana çıkartıyorsun pandemi hadi diyelim 5 yıl daha sürdü 5 boyunca okul kapalımı kalsın gerçi siz bunu istersiniz
  Cevapla
 • Vatandaş 27 8 ay önce Şikayet Et
  Antep vaka sayısında almış başını gitmiş hala okulları açma derdi derdindesiniz vaka yüksek olan yerlerde okulu neden açılıyor niye önlem yook vaka sayısı düşene kadar acilmasin
  Cevapla
 • Vatandaş 27 8 ay önce Şikayet Et
  Peki bu ölen sayısı neden yüksek ölenler aşılımı aşısız mı niye açıklama yapılmıyor hakikaten aşı olan çoğaldı işler karıştı hem vaka yüksek hem ölen Allah sonumuzu hayır eylesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın NATO resti sonrası PKK, Norveç basınında yalvardı
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlerin öncüsü Enes Gözüküçük Allah'a hakaret etti!