Son dakika haberi: Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek

Son dakika haberi: Yurt genelinde hava sıcaklıkları 5 ila 10 derece arasında düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Karadeniz ve Ege bölgelerine sağanak yağış uyarısı yaptı.

GİRİŞ 02.09.2021 06:52 GÜNCELLEME 02.09.2021 10:26

Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının ülke genelinde 5 ila 10 derece arasında düşeceğini duyurdu. Öte yandan, Karadeniz ve Ege bölgelerine sağanak yağış uyarısı yapıldı. 

Hava Sıcaklığı:  Ülkemiz genelinde hissedilir derecede (5 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

Yağışların, Zonguldak, Bartın, Düzce, Ordu, Samsun'un doğusu ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Giresun ve Trabzon çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 Kg/m²), Trabzon’un doğusu ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli ve aşırı (100 Kg/m² üzeri) olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Rüzgarın Güney Ege kıyıları, Orta Karadeniz kıyıları, İnebolu ile Sinop arası kıyı şeridinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40 ila 70 km/saat), Van, Hakkari, Ağrı, Bitlis ve Muş çevreleri ile Şırnak'ın doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yükseklerinde kısa süreli fırtına (40-70 Km/saat, yüksekleri zaman zaman 90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'na biat mı etti? Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu'nun kulağını çekti
Sağlık Bakanı açıkladı: Kokteyl virüse yeni önlem!