Beyaz örtü geri döndü! Kent merkezine ilk kar yağışı

Kış sporları ve turizminin önemli merkezlerinden olan Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi, dün gece yağan yağan karla beyaz örtüyle kaplandı. Ardahan kent merkezine de mevsimin ilk karı düştü.

GİRİŞ 06.10.2021 09:16 GÜNCELLEME 06.10.2021 10:18

Erzurum şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Palandöken Kayak Merkezi'nde etkili olan kar yağışı sonbaharda kışı hatırlattı. Dağ otellerinde konaklayanlar güne karla uyandı. Karla kaplı araçlarını temizleyenler Palandöken'in muhteşem bir görüntüye büründüğünü söyledi. Müşteri ve görevliler hava sıcaklığının sıfıra kadar düştüğü dağda araçların üzerine 7 Ekim tarihini yazarak bugünü ölümsüzleştirdi. Palandöken Dağı'nda otlayan koyunlar kar yağışı nedeni ile çobanlar tarafından karın olmadığı aşağı bölgelere götürüldü. Palandöken Dağı eteklerindeki yayla evinde yaşayan Ramazan Seylanlar, bu mevsimde yüksek kesimlere karın yağmaya başladığını belirterek, "Palandöken artık kışa hazırlanıyor. Sık sık yağan karla birlikte beyaza bürünür" diye konuştu.

Palandöken Kayak Merkezi'nde otelin genel Müdürü Ali Güney ise Türkiye'de her yıl olduğu gibi bu yıl da sezonu 7 Aralık'ta başlatarak en erken Erzurum'da açılacağını söyledi. 

ARDAHAN'DA MEVSİMİN İLK KARI

Ardahan kent merkezine mevsimin ilk karı düştü. Güne karla uyanan kent halkı, karın bu yıl erken yağdığını söyledi.

Kentte, gece saatlerinde başlayan yağmur, sabahın erken saatlerinde yerini kara bıraktı. Kent merkezi, kısa sürede beyaza büründü. Güne beyaz örtüyle uyanan vatandaşlar, bu yıl karın erken yağdığını söyledi.

Soba ve kaloriferlerin yakılmaya başlandığı Ardahan'da, kışlık giyecekler de gardıroptaki yerlerini almaya başladı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İBB'de yüzlerce terör örgütü üyesi işe alınmış
Altını olanlara önemli uyarı: Altının kaderi belli oluyor, hazırlığınızı yapın