MEB Bakanı Mahmut Özer'den öğrencilere müjdeli haber! Kesinlikle almasınlar! Ücretsiz olacak...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ağrı'yı ziyaret etti. Ağrı Milletvekili, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü ve valisiyle bir araya gelen Bakan, geride kalan 6 haftalık yüz yüze eğitim sürecini değerlendirdiklerini ifade etti. Eğitim kalitesinin artırılması için neler yapabileceklerini görüştüklerini söyleyen Mahmut Özer'den İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini yakından ilgilendiren konuyla ilgili güzel haber geldi. Velilere seslenen Özer, tüm öğrenciler için ücretsiz olacağını duyurdu...

MEB Bakanı Mahmut Özer'den öğrencilere müjdeli haber! Kesinlikle almasınlar! Ücretsiz olacak...
MEB Bakanı Mahmut Özer'den öğrencilere müjdeli haber! Kesinlikle almasınlar! Ücretsiz olacak...
GİRİŞ 17.10.2021 09:27 GÜNCELLEME 17.10.2021 09:27
Bu Habere 140 Yorum Yapılmış

Ağrı ziyareti sonrasında basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı eğitim gündemine ilişkin değerlendirmeler yaptı. Tüm sınıfları kapalı olan hiçbir okulun bulunmadığının altını çizen Özer, zaman zaman kapatılan okullar olduğunu belirtti. Aynı hafta içerisinde en fazla 3 okulun kapandığı bilgisini paylaşan Bakan eğitim öğretime dikkat çekerek 20 milyonluk kitleyi ilgilendirdiğini söyledi. 850 bin derslikte kapanan sınıflar olduğunu sözlerine ekleyen Özer, aşı konusunda öğretmenlerin yakaladığı ortalamaya vurgu yaparak okulların açık kalmasında en büyük avantajın öğretmenler olduğunu belirtti. Eğitimde fırsat eşitliği için harekete geçtiklerini söyleyen Özer, yapılması planlanan adımları anlattı. İşte MEB Bakanı Mahmut Özer'in Ağrı ziyareti sonrası yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar...

MEB (devlet) okullarında okuyan öğrenciler burs başvurusu yapabilecek! İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat!MEB (devlet) okullarında okuyan öğrenciler burs başvurusu yapabilecek! İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat!

Velilere ve Öğrencilere Seslendi: "Yardımcı Kaynak Almasınlar"

Eğitimde fırsat eşitliğini yakalamak için devletin üzerine gereken vazifeleri yerine getirdiğini ifade eden Özer, yardımcı kaynakların tüm okullarda tüm sınıf ve kademelerde ücretsiz olarak yıllardan beri ücretsiz dağıtıldığını söyledi. Açıklamasının devamında " Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak her ayın ilk haftası bu dağıtılan ders kitaplarına ilaveten destekleyici, yardımcı kaynak, etkinlik kitapları, fasiküller, öğretmenlerimizin kullanacağı materyallerle ilgili ciddi bir çalışma yaptık ve her ayın ilk haftası bunları elektronik ortamda tüm öğrencilerimizin, tüm öğretmenlerimizin kullanımına ücretsiz olarak açıyoruz." ifadelerini kullandı.

Eğitim sisteminde kitaplarla ilgili her türlü destekleyici materyali Milli Eğitim Bakanlığı olarak üreteceklerine dikkat çeken Özer, bu yardımcı kaynakların İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde basılarak sosyoekonomik olarak dezavantajlı gruplara ücretsiz olarak dağıtılacağını söyledi. Öğrenci ve velilere seslenen Bakan " kesinlikle yardımcı kaynak almasınlar" diyerek sözlerini noktaladı.

Bin Tablet Dağıtılacak!

Ağrı'da yüz yüze eğitimde geçen 6 haftalık periyodu değerlendireceklerini söyleyen Özer, eğitimin kalitesinin artırılması için vali, milletvekili, belediye başkanı ve il ve ilçe milli eğitim müdürleriyle görüştüğünü belirtti. Açıklamasında Ağrı'daki öğrencilere 1000 tane tablet dağıtacaklarını söyleyen Özer, bu dağıtımların valiliklerin koordinasyonuyla yapılacağını sözlerine ekledi. 

En Büyük Görev Velilerde!

Öğrenci ve öğretmenlerin aşı olması konusuna da değinen Milli Eğitim Bakanı, 1 milyon 200 bin öğretmende birinci doz aşı oranın yüzde 92,45 oranlarına çıktığı bilgisini paylaştı. İkinci doz aşı olan öğretmen sayısı ise yüzde 86 civarında seyretti. " Şu anda okulları açık tutmayla ilgili en büyük avantajımız öğretmenlerimizin oldukça aşı oranlarının yüksek olması." diyen Özer Avrupa ülkelerinden örnekler vererek Türkiye'nin Finlandiya, İsveç, Almanya gibi ülkeleri geride bıraktığını belirtti.

Kapanan Okul Bulunmuyor!

Türkiye'de 850 bin sınıfta yüz yüze eğitim verildiğine dikkat çeken Özer mutlaka kapatılan sınıflar olduğunu söyledi. Şu an için kapalı olan okul olmadığını belirten Özer Sağlık Bakanlığının belirlediği tarihlerde sınıfların eğitime tekrar başladığını hatırlattı.  Daha önceden kapatılan bin 150 sınıfın bugün itibariyle yüz yüze eğitime başladı. Sistemde problem olmadığını vurgulayan Özer " Sistem başarılı bir şekilde yüz yüze eğitim mekanizmasını işletiyor. Sağlık Bakanlığı'nın önerdiği yönergeler çerçevesinde devam ediyor." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 140
 • Serkan 5 saat önce Şikayet Et
  Okullari Tatil edin Okullar virüs cok var
  Cevapla
 • Ela 5 saat önce Şikayet Et
  Niye tek Ağrı'da dagitiliyo
  Cevapla
 • abuzer 7 saat önce Şikayet Et
  SIKIYSA ALMADA GÖREYİm
  Cevapla
 • tülay 7 saat önce Şikayet Et
  okul müdürü il milli eğitim müdürü ilin valisi göz yummassa menfaafleri olmassa öğretmen bu işe cesaret edebilirmi
  Cevapla
 • aysu 7 saat önce Şikayet Et
  adamlar yurt içini bırakmışlar ingiltereden BLAZE adlı getirtip ZORLA velilere satıp bunu ders kitabı olarak işliyorlar hiç kimse buna birşey demiyor okul müdürü il milli eğitim müdürü bunlara göz yumuyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan karar verdi: 2022 sonuna kadar yüzde 50 uzaktan çalışacaklar
Son dakika: Başkan Erdoğan bizzat duyurdu! ABD'nin F-35'e karşılık yeni teklifi...