Bodrum'daki törende provokasyon! Kaymakam alanı terk etti

Bodrum Kaymakamı Bilgihan Bayar roman ve hikaye yazarı Cevat Şakir Kabaağaçlı'yı anma törenine emekli bir öğretmenin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak provokasyona başlaması üzerine anma törenini, kabir başında dua ederek terk etti.

Bodrum'daki törende provokasyon! Kaymakam alanı terk etti
Bodrum'daki törende provokasyon! Kaymakam alanı terk etti
GİRİŞ 14.10.2021 06:50 GÜNCELLEME 14.10.2021 06:50
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Deniz Müzesi tarafından düzenlenen Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın 48. ölüm yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında mezarının bulunduğu Gönültepe’de bir etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Cevat Şakir Bodrum’u o kadar seviyor ki sürgün cezası bittikten sonra yine Bodrum’a geliyor. Şu an turizm sektörünün en önemlyi kalemlerinden olan mavi yolculuğu geliştiriyoruz. Türkiye’ye bunu ilk getirenlerden. Yokuşbaşı’ndan girerken Bodrum’a merhaba diyor. Onun bu merhabası bugün bizi bir araya getiriyor. Şiirinde Bodrum’a gelenin, şehre aşık olup tekrar gidemeyeceğinden bahsediyor. Bu kıymetli şairimiz, hayatı boyunca çok güzel eserler vermiş. Geriye, biz çocuklara gençlere çok güzel mesajlar bırakmış. Nur içerisinde yatsın” dedi.

Törende söz alan görevli öğretmen Hatice Orman ise, “Ben 18 yaşımdan beri her 13 Ekim’de buradayım. Bir Bodrum çocuğu ve bir Bodrumlu olarak kendisine minnet duygularımı yıllardır ifade ediyorum, etmeye çalışıyorum. Biz yıllardır hep bir avuç insanla hep Halikarnas Balıkçısını anıyoruz. Sevgili öğrencilerimiz bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyor” ifadelerini kullandı.

PROVOKASYON

Etkinlikte kürsüye gelen emekli öğretmen Hatice Yücel ise provokasyona kalkıştı ve şunları söyledi:

“O gün süngerde denizde vurgun yiyenler, bugün teknelerle kıyılarımızı kirletiyor. Kıyılarımızı sabote ediyor. Saraylar yaptırıyor. Bunu söylemek zorundayım, çünkü bu zincirin bütün halkalarını yaşadım teşekkür ederim”

KAYMAKAM BAYAR'DAN TEPKİ: SİYASET YAPIYORSUN

Kaymakam Bayar ise Yücel’in bu konuşması üzerine “Ben buraya gelip bir Fatiha okuyup gideceğim. Burada siyaset yapıyorsunuz. Duamızı yapalım gidelim. Ben şu an duamı okuyup gideceğim. Ben anmaya ve bir Fatiha okumaya geldim. Bulunduğumuz ortamda devlet adamlarını suçlamalar, işte saraylar yapılıyor diye suçlamalar. Yapmayın bunları, siyasete böyle bir günde gerek yok” dedi.

Kaymakam Bayar, daha sonra Cevat Şakir’in mezarı başına giderek dua okudu ve etkinlikten ayrıldı. Anma etkinliği Balıkçı’nın mezarına çiçek bırakılması ve müzik dinletileri ile devam etti.

YORUMLAR 7
 • osman 2 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun...soylu bakanım çağırıp alnından öpsün...
  Cevapla
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  İnançsız, Yunan zihniyeti yaşanıyor.
  Cevapla
 • pasabey 2 yıl önce Şikayet Et
  Kaymakam beyi tebrik etmek lazim helal olsun
  Cevapla
 • halıcı 2 yıl önce Şikayet Et
  emekli öğretmenmiş. eyvahlar olsun senin dersine katılan öğrencilere.. sen o sarayın yolunda çakıl taşı olmaya layık değilsin
  Cevapla
 • Hermes 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen taş olup ayaklar altında ezilmeye devam et..
  Cevapla
 • tober 61 2 yıl önce Şikayet Et
  güzel memleketimizde herkes kendinde her hakkın olduğunu sanarak her türlü kendini aşağılayabiliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Yerlikaya açıkladı! Bayram tatilinin ilk günü acı haber
Dananın hangi yeri ne için kullanılır! Doğru et pay etme yöntemi...