Bekar Deresi’ndeki koku vatandaşı isyan ettirdi!

Çengelköy'den İstanbul Boğazı'na dökülen Bekar Deresi'yle ilgili CHP'li İBB tarafından henüz çözüme kavuşturulamayan kötü koku, etkisini hala sürdürüyor. Başta esnaf olmak üzere vatandaşlar İBB'nin Bekar Deresi'ne çözüm üretmesini istedi

GİRİŞ 18.10.2021 15:04 GÜNCELLEME 18.10.2021 15:04
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

Bekar Deresi’nin boğaza döküldüğü alanda kokunun yanı sıra suyun renginde de değişim olduğu görünüyor. Su yüzeyindeki kirliliğin yanı sıra suyun altında da manzaranın oldukça kirli olduğu gözlendi. Bekar Deresi’nde su altındaki kirlilik, su altı kameralarınca kaydedildi.

"İBB'NİN ÇÖZÜM ÜRETMESİNİ İSTİYORUZ"

Üsküdar Çengelköy'den İstanbul Boğazı'na uzanan Bekar Deresi'nden gelen kötü kokulara henüz bir çare bulunamadı. Başta çevre esnafı olmak üzere vatandaşlar da uzun süredir ağır koku yaymaya devam eden Bekar Deresi için İBB'nin çözüm üretmesini istedi. Çevre esnafı, kafe duvarlarına vantilatör koyarak kokuyla mücadele etmeye çalışıyor. Kötü kokudan muzdarip olan esnaf, müşteri kaybetmemek için vantilatör yardımı ile kötü kokuyu def etmeye çalışıyor. Hafta sonunda Çengelköy'e gelen vatandaşlar ise oluşan ağır kokuya sitem etti.

SU ALTI KAMERALARI KİRLİLİĞİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Bekar Deresi’nin İstanbul boğazına döküldüğü alanda su yüzeyinin renginde değişim olduğu ve suyun koyulaştığı gözlendi. Su yüzeyindeki kirliliğin yanı sıra suyun altının da oldukça kirli olduğu gözlendi. Suyun altında pet şişe, kutu şişe, poşet, plastik çöpler gibi çeşitli atıkların yer aldığı ve kirlilik nedeniyle bazı yerlerde tabakalar oluştuğu görüldü. Suyun altında oluşan kirlilik su altı kameralarınca kaydedildi.

Çengelköy esnafı kötü kokudan dertli: Çareyi vantilatörde aradılarÇengelköy esnafı kötü kokudan dertli: Çareyi vantilatörde aradılar

Çengelköy’de ikamet eden Latif Özenler, “Çengelköy'ümüzün bu tarz bir manzarayla yaşıyor olması hatalı. Bunun düzeltilmesi için gereken mecralara birçok kişi bilgi vermiştir ama ne yazık ki hala düzeltilmedi. Bildiğimiz bazı inşaatlar var. Beylerbeyi tarafından buraya kadar arıtma tesissi yapılıyor diye. Fakat sonuç alınamıyor. Onun için pervanelerle koku sorununu çözmeye çalışıyoruz. Gerekli işlemin yapılması için yetkili mercilerin aksiyon almasını bekliyoruz.

"ESKİ HALİÇ'E DÖNÜYOR"

Bizim de denizciliğimiz, dalgıçlığımız var ama bu sulara dalmaya bile korkar vaziyetteyiz. Buraya girmek bile bizim için korkutucu. Deniz altında belirli bir tabaka var. Şunu hatırlatmakta fayda var, zamanında Haliç'te olan balçık tabakası vesaire gibi durum şu anda boğazımızda olmuş durumda. Balıkçılar da sizlerin gördüğü gibi balığa çıkıyorlar, balık yok. Kimisi midyeye çıkıyor, midye pis” dedi.

Haliç'te dev sıçanlar yüzmeye başladı

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 81
 • Vatan 11 ay önce Şikayet Et
  Evet her şey çok güzel olacaktı bekleyelim de görelim, acele etmeyin imamoglunu üzmeyelim daha onu cumhurbaşkanlığına seçeceğiz ülkemiz yıldırım hızıyla 1950 lere geri gidecek şimdiden müjdeler olsun.
  Cevapla
 • Mdhmet cebecioglu 11 ay önce Şikayet Et
  Temel atmama töreni düzenlenecek sabret istanbullu
  Cevapla
 • Hasan Yılmaz 11 ay önce Şikayet Et
  İstanbullu ;Fatihin şehrine bir ögünde çeyrek domuz yiyenleri,15Temmuz gecesi darbe bastırılınca üzülenleri seçtin....
  Cevapla
 • yağız 11 ay önce Şikayet Et
  beter ol istanbul
  Cevapla
 • Bu nedir ya 11 ay önce Şikayet Et
  Aynen, tüm İztanbullular olarak derdimiz bu!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'da üşüyen milletvekillerine battaniye teklifi
Evlerini tanıyamadılar! Ukrayna'da savaşta yok olan köy: Kamiyanka