Son dakika: 20 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Durum hala kritik!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 20 Ekim koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 20 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Durum hala kritik!
Son dakika: 20 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı! Durum hala kritik!
GİRİŞ 20.10.2021 22:50 GÜNCELLEME 20.10.2021 22:51
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 361 bin 350 Kovid-19 testi yapıldı, 29 bin 760 kişinin testi pozitif çıktı, 214 kişi yaşamını yitirdi.

Günün tablosuna ilişkin Sağlık Bakanı Koca, ''Türkiye, nüfusa kıyasla aşı oranı en iyi ülkeler arasında. Buna rağmen, günlük vaka ve can kaybı sayılarımız arasında belirgin farklar var. Aşı her yerde benzer etkiyi göstereceğine göre, acaba nerede hata yapıyoruz? Tedbirlerde zayıfız. Aşılanma da tedbir de artmalı.'' ifadelerini kullandı.
BAKAN KOCA UYARDI

Bakan Koca, ''84 Milyonun huzurunda her gün vefat haberi vermenin insana neler hissettirdiğini bilemezsiniz. Sağlık bakanı ve yol arkadaşınız olarak, salgın tedbirleriyle aşı konusundaki çağrılarıma lütfen kulak verin. Bugünkü vefat sayımız 214.'' ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 20 Ekim’de açıklanan 24 saatlik verilere göre 29 bin 760 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 214 oldu. Bir günde toplam 361 bin 350 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 28 bin 803 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşısını olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 76,86 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 88,63 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 114 milyon 620 bin 510’e yükseldi.

“Aşılamada ilk sırada Ordu var”

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 81,5 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Muğla, Kırklareli, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Osmaniye, Balıkesir, Edirne ve Burdur takip etti.

“En düşük aşılama Şanlıurfa”

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 51,3 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı, Batman, Diyarbakır, Muş, Siirt, Mardin, Bitlis, Bingöl, Ağrı ve Bayburt takip etti.

YORUMLAR 21
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  acizene bence günlük değilde haftalık olsa daha mantıklıolur gibi vakaları
  Cevapla
 • melek 1 ay önce Şikayet Et
  çocuklar ıçın ev en ıyısı
  Cevapla
 • melek 1 ay önce Şikayet Et
  okullar kapansın
  Cevapla
 • vedat 1 ay önce Şikayet Et
  sayın bakan maske takan yok maske böyle olacaksaydı 1 sene niye kapandık
  Cevapla
 • aşı faşisti. 1 ay önce Şikayet Et
  Tam m kapanma filan hikaye.sıkı yönetim ilan edilip en az 3 gün polis ve aşı ekipleri hariç insanları eve kapatıp kömürlük ve çatı boşlukları dahil her tarafın aranıp yakalanan her kişyi aşılı aşısız bakılmadan en az 2 doz basacan pfizer bionteği.
  Cevapla
 • keremcan 1 ay önce Şikayet Et
  Bizzat uğur şahinin ağzından duydum; eğer virüs mutasyona uğrarsa yeni bir aşı daha geliştirebiliriz dediğini.eee pekii; bilmem kaç defa mutasyona uğradı bu virüs hala aynı aşı.
  Cevapla
 • emin 1 ay önce Şikayet Et
  He gardaş oldu kaçanlarıda kaçan kurbanlıkları vurdukları uyuşturucu silaha biontec koyup vursunlar
  Cevapla
 • keremcan 1 ay önce Şikayet Et
  Farkında mısınız? Bu pfizer aşsı için eksi 80 derece de saklanması gerektiği belirtiliyordu.şimdi ise oda sıcaklığı.
  Cevapla
 • Devrim 1 ay önce Şikayet Et
  Sen kendi ismini koymuşsun sana isim aramaya gerek yok..faşizmin her türlüsü insanlık suçudur..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mehmet Acet yazdı: Yunanistan kalpten gidecek
Hollywood yıldızından Erdoğan sözleri: Siz istemiyorsanız biz alırız