Tatar: Bizi kimse Türkiye'mizden koparamaz

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Türkiye’yi Kıbrıs’tan çıkartabilmek için her türlü oyuna ve entrikaya bizleri alet etmeye çalışanlara karşı biz de artık, KKTC olarak şunu diyoruz; bizi kimse Türkiye'mizden koparamaz." dedi.

Tatar: Bizi kimse Türkiye'mizden koparamaz
Tatar: Bizi kimse Türkiye'mizden koparamaz
GİRİŞ 23.10.2021 19:05 GÜNCELLEME 23.10.2021 19:06
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Hatay’ın tarihi kenti Belen’de 41. Fırka Şehitlik Abidesi'ni ziyaret etti. Şehit kabirlerine gül bırakan Cumhurbaşkanı Tatar, burada yaptığı konuşmada kimsenin Kıbrıs'ı Türkiye’den kopartamayacağını belirterek, “Kıbrıs'ta Türkler ve Rumlarla yapılacak ortaklık, bir devletin de orada oynanacak oyunda yine Türkleri 1974 öncesine götürmek, çoğunluğun azınlığı yöneteceği ve dolayısı ile Kıbrıs'ın yine Yunanistan'a bağlanacağı bir noktaya meseleyi sürükleyebilmek için Türkiye’yi Kıbrıs’tan çıkartabilmek için her türlü oyuna ve entrikaya bizleri alet etmeye çalışanlara karşı bizde artık Türkiye'nin de tam desteği ile kendi duruşumuzla kendi öz milletimize olan bağlılığımız ile KKTC olarak şunu diyoruz; bizi kimse Türkiye'mizden koparamaz. İskenderun Körfezi'nden KKTC’ye kadar 2 bin kilometrelik bir kıyı şeridi, sahil şeridi var. Doğu Akdeniz hakimiyeti buradan geçmektedir. Dolayısı ile Kıbrıs'ın emin ellerde olması lazım, KKTC’nin daha güçlü olması lazım. KKTC’nin ve halkının Türkiye ile ve Anadolu insanı ile daha güçlü ilişkiler içerisinde kucak kucağa olması lazım. Bu manada kültürel, ekonomik, siyasi her alanda birliktelik ile daha güçlü bir bir millet, daha güçlü Türkiye, daha güçlü bir KKTC hepimizin gönlünde yatandır. Tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, ziyaret sonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Belen'de KKTC adına yapılan parkın tabelasını takdim etti.

YORUMLAR 6
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizin başbakan nerede ayıptır sorması bu aralar pek görünmüyor da.
  Cevapla
 • 1 yıl önce Şikayet Et
  rumlar yunana bağlanmak için bir taraflarını yırtarken şimdiki yönetimden önceki yönetim Türkiye' yi dışlamak için elinden geleni ardına koymadı.
  Cevapla
 • tahsin Ünal 1 yıl önce Şikayet Et
  oh sonunda bir vatansever Türk Müslüman çocuğu geldi kıprısa şükürler olsun
  Cevapla
 • isaokur 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıbrısın en sonunda bir vatansever,bir ayık Cumhurbaşkanı oldu.
  Cevapla
 • Cafer 1 yıl önce Şikayet Et
  KKTC yavru Vatandır. Kartal bile yavrusu başklarına yem olmasın diye pençelerini çıkarır. Annede (Türkiyede) yavrusunua (KKTC) öyledir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yerli otomobil Togg'da ön sipariş hakkı için nefesler tutuldu!
Fatih Portakal anket paylaştı! Ünlü anketçiden cevap: Bu kafayla giderseniz...