CHP'li Çeviköz'den Türkiye'yi hedef alanlara skandal savundu!

Türk yargısını hedef alan 10 ülkenin büyükelçisinin yanında saf tutan CHP Genel Başkan Başdanışmanı Çeviköz, büyükelçilerin 'istenmeyen adam' ilan edilmesinin hata olduğunu savundu.

CHP'li Çeviköz'den Türkiye'yi hedef alanlara skandal savundu!
CHP'li Çeviköz'den Türkiye'yi hedef alanlara skandal savundu!
GİRİŞ 23.10.2021 23:10 GÜNCELLEME 23.10.2021 23:13
Bu Habere 240 Yorum Yapılmış

Daha önce yaptığı açıklamalar ile Mavi Vatan'a karşı çıkan ve Yunanistan yanlısı açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, yine Türkiye karşıtı eylemleri savundu. Türk yargısını hedef alan 10 ülkenin büyükelçisinin yanında saf tutan Çeviköz, büyükelçilerin  'istenmeyen adam' ilan edilmesinin hata olduğunu savundu. Çeviköz, "10 büyükelçi dostça yükümlülüğümüzü hatırlatmışlardır." dedi.

Türkiye'nin dış politikada attığı her adımı eleştiren ve elde edilen başarılara rağmen anlamsız eleştirilerini sürdüren CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz bu kez de Türk yargısını hedef alan büyükelçilerin safında yer aldı. 10 ülkenin büyükelçisi yaptıkları ortak çağrı ile bağımsız Türk yargısına müdahale etme girişiminde bulunurken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan bu büyükelçilerin istenmeyen adam ilan edilmesinin talimatını verdiğini söyledi.

"TELAFİSİ OLMAYAN BİR BOYUTA TAŞIYACAKTIR"

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Çeviköz, "Ülkemizde görev yapan 10 Büyükelçinin istenmeyen adam ilan edilmesi Türkiye'nin uluslararası alandaki yalnızlığını telafisi olmayan bir boyuta taşıyacaktır. Dışişleri Bakanının bu hatadan dönülmesi için gereğini yapacağını umuyorum. Aksi takdirde görevden affını istemesi gerekir." ifadelerini kullandı.

"DOSTA BU YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZÜ HATIRLATMIŞLARDIR"

Bir kullanıcının kendisine yönelttiği "Peki 10 büyükelçinin Türkiye'nin içişlerine karışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki soruya da yanıt veren Çeviköz, "Kimse Türkiye'nin iç işlerine karışmamıştır, karışamaz. İnsan hakları bu devirde hiç bir ülkenin iç işi değildir. Osman Kavala ile ilgili durum AİHM'nin kararıdır. Bunu uygulamak anayasamızın gereğidir. 10 Büyükelçi dostça bu yükümlülüğümüzü hatırlatmışlardır. Anlayana!" dedi.

MAVİ VATAN'I HEDEF ALMIŞTI

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, daha önce Mavi Vatan'ı hedef almış ve Yunanistan yanlısı açıklamalarda bulunmuştu. Çeviköz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda, "Mavi Vatan diye bu 200 mile kadar uzanan alanı da kendi egemenlik alanınız olarak görürseniz, o zaman saldırgan ve yayılmacı bir algı yaratırsınız." demişti.

YORUMLAR 240
 • pehlivan Çiftci 11 ay önce Şikayet Et
  Bu zatın bu ülkeyi derhal terketmesi,Vatandaşlıktan çıkarılması lazım.
  Cevapla
 • Ordulu 11 ay önce Şikayet Et
  Bu CHP'liler kendi partisine tepki koysalar belki chp düzelir. Belki keko yu da gönderirler aklı başında bir muhalefet gelir. Malesef gözleri kör olmuş seçmen kaybetme korkusu ile ısrar ile bunları seçiyor. Ve bize koyun diye hitap ediyorlardı. Anladık din ile araya mesafe koyuyorlar ama yalan söylemek bir Türk vatandaşa yakışıyor mu ? Ne zaman dan beri Türkiye karşısında yunan ermeni tarafına geçtiniz ??? Kaderimiz bu mu yani ???
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Yahu birde her cümlenin başında atatürkün partisiyiz demezler mi ayıptır ya yazıklar olsun utanıyorum yenimle utanıyorum. Birde kalkıp hükümet çözüm sürecini yaptı demezler mi arkadaş o yanlıştı şimdi aynı yanlışı sen mi yapacaksın. HDP ile hükümet kurulunca ipleriniz tamamen HDP'nin eline geçecek. HDP ve 5 benzemez parti ile 1 yılı geçmez bakanlıkları paylaşırken birbirinizi yiyeceksiniz.Muhalefet neden s400, doğu akdeniz, suriye, Libya, pyd konularında nasıl bir politika izleyeceğinizi açık seçik anlatmıyorsunuz reis gitsin sonra bakarız mantığımı uygulayacaksınız. Benden oy isteyen insan nasıl politika izleyeceğini neler yapacağını anlatmalı.
  Cevapla
 • Zeki 11 ay önce Şikayet Et
  Bunlarda istenmeyen ilan edilsin
  Cevapla
 • han 11 ay önce Şikayet Et
  bu adam türkiye nin azerbaycan a desteğini hazmedemeyen ermeni dostu değil mi. işte bu hainler yıllarca türkiye mi yurt dışında, temsil etti
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paşinyan ile görüştü
Türkiye'den yeni doğal gaz hamlesi! TANAP'ın kapasitesi iki katına çıkarılıyor