Bakan Özer açıkladı: Artık e-Devlet'ten alınabilecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, halk eğitim kurs belge ve sertifikalarının e-Devlet kapısından alınabileceğini bildirdi.

Bakan Özer açıkladı: Artık e-Devlet'ten alınabilecek
Bakan Özer açıkladı: Artık e-Devlet'ten alınabilecek
GİRİŞ 24.10.2021 10:41 GÜNCELLEME 27.10.2021 11:49
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bakan Özer, yazılı açıklamasında, hayat boyu öğrenme kapsamında vatandaşların taleplerine göre düzenlenen halk eğitim kurslarını yaygınlaştırmak ve erişilebilirliğini artırmak için yeni bir planlamaya gidildiğini ifade etti.

Bu kursların başarıyla tamamlanması durumunda alınan belge ve sertifikaların da halk eğitim merkezlerine gitmeden alınabilmesi için yeni bir çalışmayı tamamladıklarını bildiren Özer, "Artık vatandaşlarımız, bu belge ve sertifikaları e-Devlet kapsından alabilecekler. Bu projeyi başarılı bir şekilde tamamlayan Bilgi İşlem ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

BİLGİ BECERİ VE YETKİNLİK GELİŞTİRİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı hayat boyu öğrenme kapsamında, halk eğitimi merkezlerinde sürekli kurslar düzenliyor. Bu kurslar ile bireylerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmelerine destek verilmesi amaçlanıyor.

Kursların tüm süreçleri, bakanlık tarafından hazırlanan e-Yaygın sistemi ile yürütülüyor. Bu kapsamda Ekim 2021'e kadar geçen sürede 37 milyon 821 bin 524 vatandaş, 44 milyon 619 bin 327 sertifika aldı. Artık bu sertifikaların tamamı e-Devlet üzerinden alınabilecek.

Belgelerini yeni alan ya da daha önceden aldığı sertifikaya yeniden ulaşmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet kapısı üzerinden barkodlu sertifikalarına rahatça ulaşabilecekler.

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den üniversite ve liseye hazırlanan öğrencilere müjdeSon dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den üniversite ve liseye hazırlanan öğrencilere müjde

Milli Eğitim Bakanlığından yeni yol haritası! Milli Eğitim Bakanlığından yeni yol haritası!

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • ERKAN 2 yıl önce Şikayet Et
  Eğitim planlaması ve öğretimin uygulamaya dönüştüğü sınav odaklı değil yetenek beceri odaklı bir sistem gerekli ortaokul bitmeden öğrencinin tüm kodları çözülmeli ve bunu çözecek uzmanlar yetişmeli örnek Finlandiya eğitim sistemi finlandiya eğitim sistemi nasıl ile ilgili görsel sonucu Finlandiya'da özel okul kavramı bulunmuyor. Herkes koşulsuz bir fırsat eşitliği olan ülkede isteyen her öğrenci üniversiteye gidebiliyor. Normal uygulanan sınav sistemleri yerine öz değerlendirme var. Eğitimciler "kaybedecek tek bir öğrenci bile yok" yaklaşımı ile hareket ediyor ve motivasyonlarının temel kaynağı bu
  Cevapla
 • RIZA TURAN DAŞKIN 2 yıl önce Şikayet Et
  YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN SULTÂN FÂTİHİN EMANETİ İSTANBUL DAN SELÂM OLSUN RECEP TAYYİP ERDOĞAN MANEVİ OĞLUYUM KAHRAMAN KAZAN İSTANBUL 81 İLLERİMİZ ŞÜKRANLARIMIZ SUNUYORUZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜSTÜN BAŞARILAR ZEKASI SAYESİNDE ÜLKEMİZ BAŞARILAR KAZANMIŞTIR TEKNOLOJİ İLE ZAFERLER KAZANMIŞTIR 2023. AKPARTİ TEŞKİLATIMIZ BİRİNCİLİK'İLE ZAFERLE KAZANACAKTIR DESTAN'YAZACAKTIR TARİHİN EN BÜYÜK OYUNU ALACAKTIR MİLLİYETÇİ HARAKET PARTİMİZE AK'PARTİMİZE GÖNÜLDEN YÜREKTEN BAĞLIYIZ BİZ-BİZE YETERİZ TÜRKİYEM 84 MİLYON VATAN SEVDALISIYIZ İMAN DOLU KALPLERİMİZLE KAHRAMAN YİĞİTLERİMİZ İŞTE BURADAYIZ BİR AĞACIN YIKILMAZ DALLARIYIZ VATAN-İSTİKLAL İÇİN AKPARTİ DEDİK VATAN BÖLÜNMEZ z
  Cevapla
 • RIZA TURAN DAŞKIN 2 yıl önce Şikayet Et
  YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN SULTÂN FÂTİHİN EMANETİ İSTANBUL"DAN SELÂM OLSUN RECEP TAYYİP ERDOĞAN MANEVİ OĞLUYUM KAHRAMAN KAZAN İSTANBUL 81 İLLERİMİZ ŞÜKRÂNLARIMIZ SUNUYORUZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÖNDERİMİZ ÜSTÜN BAŞARILARI ZEKASI SAYESİNDE ÜLKEMİZ BAŞARILAR KAZANMIŞTIR TEKNOLOJİ İLE ZAFERLER KAZANMIŞTIR YENİ BÜYÜK GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN 2023 . AKPARTİ BİRİNCİLİK'İLE ZAFERLE KAZANACAKTIR DESTAN'YAZACAKTIR MİLLİYETÇİ HARAKET PARTİMİZE AK'PARTİMİZE GÖNÜLDEN YÜREKTEN BAĞLIYIZ BİZ-BİZE YETERİZ TÜRKİYEM 84 MİLYON VATAN SEVDALISIYIZ İMAN DOLU KALPLERİMİZLE KAHRAMAN KAZAN-YÜREKLİ YİĞİTLERİMİZ İŞTE BURADAYIZ BİZLER BİR AĞACIN YIKILMAZ DALLARIYIZ VATAN İSTİKLAL İÇİN AKPARTİ DEDİK VATAN BÖLÜNMEZ.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu!
Almanya'dan eski Yunan bakana skandal sansür!