MEB'den son dakika "uzaktan eğitim" kararı!

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimle ilgili öğretmenleri yakından ilgilendiren bir karar aldı. Uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için öğretmenlerin EBA'ya girişi, farklı günlerde planlandı.

MEB'den son dakika "uzaktan eğitim" kararı!
MEB'den son dakika "uzaktan eğitim" kararı!
GİRİŞ 14.11.2021 13:35 GÜNCELLEME 14.11.2021 13:35
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin katılacağı mesleki çalışma programı, 15-19 Kasım'da uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek.

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den üniversite ve liseye hazırlanan öğrencilere müjdeSon dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den üniversite ve liseye hazırlanan öğrencilere müjde

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, öğretmenler mesleki eğitime, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Mesleki Gelişim başlığı altında yer alan "15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar" içeriğinden ulaşabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika "uzaktan eğitim" kararı!

Öğretmenler uzaktan eğitime internet erişimi olan herhangi bir yerden katılabilecek. Ancak talep etmeleri halinde Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının imkanlarını kullanarak da bu eğitimi tamamlayabilecek.

ÖĞRETMENLERİN EBA'YA GİRİŞİ FARKLI GÜNLERDE PLANLANDI

Uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için öğretmenlerin EBA'ya girişi, okul tür ve kademelerine göre farklı günlerde planlandı. Bu plana göre, 15 Kasım'da okul öncesi öğretmenleri, 16 Kasım'da ilkokul öğretmenleri, 17 Kasım'da ortaokullarda görev yapan öğretmenler, 18 Kasım'da liselerde görevli öğretmenler, 19 Kasım'da ise diğer eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler EBA'ya girerek içeriklere ulaşabilecek.

MEB'den son dakika "uzaktan eğitim" kararı!

Açıklamada ayrıca, mesleki çalışma eğitimi uzaktan eğitim faaliyeti tablosunda şu seminerlere yer verildi: 

"FATİH Projesi-Bilişim Teknolojilerinin ve İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Semineri, Bellek Teorisi ve İngilizce Kelime Öğrenme Yöntemleri Semineri, Çevrim İçi İngilizce Öğretimine Giriş Semineri, Çevrim İçi Öğrenmede Ölçme-Değerlendirme Semineri, Çocuklar İçin Felsefe-P4C Farkındalık Eğitimi Semineri, Müze Eğitimi Semineri, Okul Öncesi Öğretmenlerinin Uzaktan Eğitim Süreçlerinde İlk Okuma Yazma ve Matematik Öğretimi Becerilerinin Geliştirilmesi Uzaktan Eğitim Semineri, Öğrencilerin Biyo-ritimleri ile Uyumlu İngilizce Öğretme-Öğrenme Etkinlikleri Semineri, Proje Danışmanlığı Semineri, Protokol Kuralları Uzaktan Eğitim Semineri, Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi Semineri, Türk İşaret Dili Uzaktan Eğitim Semineri-1, Uzaktan Eğitim Süreçlerinde Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Semineri, Harmanlanmış Ortamlarda Okul Öncesi Düzeyinde Öğretimi Farklılaştırma Semineri, Harmanlanmış Ortamlarda İlkokul Düzeyinde Öğretimi Farklılaştırma Semineri, Kapsayıcı Eğitim Semineri."

YORUMLAR 62
 • Aleyna 1 ay önce Şikayet Et
  Kapansın sağlığımız söz konusu başka bişey değil
  Cevapla
 • belinay 2 ay önce Şikayet Et
  okulları nütfen kapatmayın!
  Cevapla
 • Yusuf 2 ay önce Şikayet Et
  Kaptın burda öğrencilein canı söz konusu
  Cevapla
 • İrem 2 ay önce Şikayet Et
  Uzaktan eğitime mi geçeceğiz yoksa ne bu haber bilgi verir misin
  Cevapla
 • Ortaokullu 2 ay önce Şikayet Et
  Yaa okulları kapatmayın ya. Oyuncak mı bu okulları açıp kapatmak.Yeni açıldı zaten
  Cevapla
 • Cihat 2 ay önce Şikayet Et
  Kapandımı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu böyle duyurdu: Bu yılın ilk güzel haberi
Zamanın İBB Başkanı Erdoğan'dan yalan ve iftiraya sığınan İmamoğlu'na ders gibi sözler