Başkan Erdoğan'dan son dakika S-400 açıklaması! Anlaşma sağlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Sanchez'le anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısına katıldı. Başkan Erdoğan'dan son dakika S-400 açıklaması geldi.

GİRİŞ 17.11.2021 21:22 GÜNCELLEME 17.11.2021 21:23
Bu Habere 112 Yorum Yapılmış

Türkiye ile Rusya arasında devam eden S-400 anlaşmasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Hükümet Başkanı Sanchez'le yapılan basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez huzurunda iki ülke arasında 6 anlaşmaya imza atıldı.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN S-400 SORUSUNA CEVAP:

RUSYA İLE ANLAŞTIK! HER İKİ TARAF DETAYLAR HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMAMAK ÜZERİNDE MUTABIK KALDIK


Rus askeri ihracat şirketinin S-400’ün bazı parçalarının Türkiye’de üretilmesi için teknoloji transferine başlandığına yönelik açıklamasının hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “S-400 parça üretimi konusunda anlaştık. S-400 parça üretimi konusundaki detaylar hakkında her iki taraf açıklama yapmamak üzerinde mutabık kaldık. Bu tür açıklamalara girmiyoruz. Kendi aramızdaki hassasiyetlerdir” diye konuştu.

İSPANYA İLE 6 ANLAŞMA İMZALANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sanchez'in, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki baş başa görüşmesi ve Türkiye-İspanya Hükümetlerarası 7. Zirvesi'nin ardından çeşitli anlaşmalar imza altına alındı.

Bu kapsamda iki ülke arasında, "Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı ile İspanya Krallığı Ekolojik Dönüşüm ve Demografik Sınama Bakanlığı Arasında Su Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı", Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile İspanya Hükümet Başkanı Üçüncü Yardımcısı ve Ekolojik Dönüşüm ve Demografik Sınama Bakanı Teresa Ribera Rodriguez tarafından imzalandı.

"Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ile İspanya Krallığı Bilim ve Yenilik Bakanlığı Arasında Kutup Bilimlerinde ve Lojistiğinde İşbirliği Hakkında Mutabakat Zaptı"nı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile İspanya Dışişleri, AB ve İşbirliği Bakanı Jose Manuel Albares Bueno imzaladı.

"Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile İspanya Krallığı İçişleri Bakanlığı Sivil Koruma ve Acil Durum Genel Müdürlüğü Arasında Afet ve Acil Durum Yönetimi Alanında Mutabakat Zaptı", İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İspanya İçişleri Bakanı Fernando Grande-Marlaska Gomez tarafından imza altına alındı.

"Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İspanya Krallığı Kültür ve Spor Bakanlığı Arasında Spor Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı"nı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile İspanya Dışişleri, AB ve İşbirliği Bakanı Jose Manuel Albares Bueno imzaladı.

"Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile İspanya Krallığı Ekolojik Dönüşüm ve Demografik Sınama Bakanlığı Arasında Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Alanında Mutabakat Zaptı"na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve İspanya Hükümet Başkanı Üçüncü Yardımcısı ve Ekolojik Dönüşüm ve Demografik Sınama Bakanı Teresa Ribera Rodriguez imza attı.

"Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İspanya Krallığı Hükümet İkinci Başkan Yardımcılığı ve Çalışma ve Sosyal Ekonomi Bakanlığı Arasında Çalışma ve İstihdam Alanlarında İşbirliği Hakkında Niyet Beyanı"nı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve İspanya Hükümet Başkanı İkinci Yardımcısı ve Çalışma ve Sosyal Ekonomi Bakanı Yolanda Diaz Perez imzaladı.

YORUMLAR 112
 • Tarım sektör 2 yıl önce Şikayet Et
  Pek hala tarım sektörunde ihracat neden durdu tekrar kapıları neden kapattılar
  Cevapla
 • Baybars. 2 yıl önce Şikayet Et
  Şu bir gerçekki Türkiye kendi ayakları üstünde durmalı. Yakın zamanda kendi hava savunma sistemlerimizi kullanır hale getirmeliyiz... Bu olana kadar caydırıcılık anlamında S400 lerle idare edeceğiz... Devlet aklı sağlam liderle yola devam ediyor. Çok şükür ..
  Cevapla
 • AyYıldız 2 yıl önce Şikayet Et
  Japonların devrimi sona ermiş Türk devrimi başlamıştır.Bu yüzyıl Türk Milletinin zirveye çıktığı bir yüzyıl olacaktır.
  Cevapla
 • Serin 2 yıl önce Şikayet Et
  seninleyiz Reis
  Cevapla
 • Seko 2 yıl önce Şikayet Et
  S-400 aktif mi diye soran arkadaslar, evet aktif. Bu füze hava savunma füzesidir. Yani temel amacı önleme. Bunun icin bir saldırı olacak ki atesleyesin. İnsallah hic kullanmak zorunda kalmayız. Ancak Türkiye S-400 leri aldıgı günden beri kullanıyor. Biz füze ille ateslenerek kullanılmaz. Abd nasıl silahlarını bize karsı siyeseten kullandıysa aynen öyle...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ali Koç'un ardından Aziz Yıldırım da yönetim kurulu listesini açıkladı
Türkiye'den, İran'ın "Reisi'yi Türk İHA'sı bulmadı" açıklamasına cevap