Türkiye Barolar Birliği'nin "Gündoğdu Marşı" provokasyonuna tepki

Türkiye Barolar Birliği'nde yapılan başkanlık seçimlerini kazanan Erdinç Sağkan ve destekçileri seçim sonrasında DHKPC'nin de istismar ettiği "Gündoğdu marşı"nı seslendirdi. Abdullah Ağar TBB'nin bu DHKPC'nin Marş istismarına tepki gösterdi

Türkiye Barolar Birliği'nin "Gündoğdu Marşı" provokasyonuna tepki
Türkiye Barolar Birliği'nin "Gündoğdu Marşı" provokasyonuna tepki
GİRİŞ 06.12.2021 13:40 GÜNCELLEME 06.12.2021 13:41
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı'nda yapılan seçimleri Erdinç Sağkan, Metin Feyzioğlu'nun önünde tamamladı. Baro Başkanlığı seçimini kazanan Sağkan ve destekçileri, seçim zaferini DHKP-C'nin istismar ettiği "Gündoğdu Marşı" ile yapmaya kalkınca ortalık karıştı.

TEPKİ GÖSTERİLDİ

Gündoğdu marşı orijinaline uygun olarak değil de terör örgütü sempatizanı Grup Yorum'un yorumladığı haliyle söyleyen Sağkan ve destekçileri tepkiyle karşılandı. Askeriye kökenli eski güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da DHKP-C'li marş söylemeye kalkan Başkan Sağkan ve destekçilerine tepki gösterdi.

Gündoğdu marşının Milli bir değer olduğuna dikkat çeken Ağar, terörist oluşumların bu marşı istismar ederek sahiplenmeye çalıştığını belirtti:  

Gündoğdu Marşı DHKP-C’nin marşı filan değildir. En fazla DHKP-C’nin istismar ettiği, emellerine alet ettiği bir marş olabilir. Gündoğdu Marşı öz be öz bizim, Türk Milletinin, vatanseverlerin marşıdır. Harbiye’de az okumadım. Binlerce kere, binlerce!

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 6
 • Yorum 1 yıl önce Şikayet Et
  Tarafsız olması gereken adalet savunucuları.
  Cevapla
 • hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Birileri adalet mi demişti alın size adalet sözümona adalet sağlayıcıları teröristlerle katillerle beraber
  Cevapla
 • Şahin 1 yıl önce Şikayet Et
  Yahu bu barolar neyin nesi arkadaş orayı ele geçirince ülkeyi ele geçirdik esed gibi istediğimizi asar istediğimizi keseriz havaları neyin nesidir anlamadım
  Cevapla
 • Kastamonulu 1 yıl önce Şikayet Et
  Hukuk evrensel kurallar içerebilir ama seçilenler ,bu milletin bu ülkenin hukukçuları olun dışarıda yeteri kadar bizi millet olarak istemeyen varken siz seçilen hukukçuların bizim gibi düşünmenizi beklemiyoruz elbette millet memleket ve ülke sevdası konularında daha duyarlı olmasını bekliyoruz Bir saatlik adalet ,yetmiş yıllık ibadet gibidir. Kanuni Sultan Süleyman
  Cevapla
 • Ulubatlı 1 yıl önce Şikayet Et
  İşi bu hale getirenler bu adama oy verenler şimdi rahatlasınlar bunun vebali var bu vatanı bunlara teslim edenler şimdı adalet beklesinler .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Masrafları Japon milyarder karşılayacak! Ay'a gidecek sekiz kişi belli oldu
Peru'da kuş gribi şüphesi: Acil durum ilan edildi!