Son dakika: Erdoğan üstüne basa basa uyarmıştı! Harekete geçildi...

Son dakika haberi... Başkan Erdoğan'ın "Stokçuların üzerine ciddi manada gideceğiz. Gerekirse mallarına el konacak" açıklamasının ardından AK Parti düğmeye bastı. Bugün TBMM'ye sunulması beklenen düzenleme bu ay içerisinde yasalaşacak.

Son dakika: Erdoğan üstüne basa basa uyarmıştı! Harekete geçildi...
Son dakika: Erdoğan üstüne basa basa uyarmıştı! Harekete geçildi...
GİRİŞ 10.12.2021 07:39 GÜNCELLEME 10.12.2021 07:48
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Düzenleme kapsamında, piyasa dengesini ve serbest rekabeti bozucu faaliyetler ile tüketicinin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetlerde bulunan üretici, tedarikçi ve perakende işletmelere verilen 50 bin ila 500 bin TL arasında verilecek cezanın üst sınırı artırılacak. Stokçulukla mücadelede üst sınırın ne olacağı ise bugün netleşecek.

AK Partili kaynakları marketlere satış sınırı konulmasına ilişkin bir düzenlemenin gündemde olmadığına, stok mallara el konulmasına ilişkin düzenlemenin ise mevcut yasada zaten yer aldığına dikkat çekti.

BAŞKAN ERDOĞAN SERT TEPKİ GÖSTERMİŞ VE YAPTIRIMA İŞARET ETMİŞTİ

Bilindiği gibi yasal düzenleme ile stokçuların üzerine ciddi manada gideceklerini ifade eden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Bunu bilsinler ve bu stokçuluğa tevessül etmesinler. Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Stokçuluk bizim dinimizde de haramdır. Bunun adı ihtikardır. Buna fırsat veremeyiz' demişti.

İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

"Bütçe müzakerelerinden sonra hemen bir yasal düzenleme yapacağız ve bu stokçuların üzerine ciddi manada gideceğiz. Bundan sonraki süreçte cezai müeyyidelerin çok daha yüksek olacağının sinyalini şimdiden veriyorum. Bunu bilsinler ve bu stokçuluğa tevessül etmesinler.

HEM EL KOYACAK HEM CEZA UYGULAYACAĞIZ

Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Stokçuluk bizim dinimizde de haramdır. Bunun adı ihtikardır. Buna fırsat veremeyiz. Kimse yaptığı işle vatandaşımıza zulüm edemez. Vatandaşımıza yaptıkları bu zulümle, oradan kazandıklarıyla helal lokma yediklerini zannetmesinler.

Fakir fukaranın hakkını gasp ediyorlar, bunu yiyorlar, buna fırsat vermeyeceğiz. Bunu da bilmelerini istiyorum. Yeni ekonomik düzenin en önemli adımlarından bir tanesi de bu olacak. Çalışsın, kazansın.

Şu anda Türkiye, imkanlarıyla buna çok büyük fırsatlar veren bir ülke. Niye helalinden çalışmıyorsun arkadaş? Niye haram yollara başvuruyorsun? Stokçuluğu bırakacaksın bir defa. Kim olursa olsun, her alanda stokçuluk yapanın tepesindeyiz."

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 50
 • hasan 5 ay önce Şikayet Et
  bunlarda işin içinde yani dolar operasyonu da dostların işi malum kişi dostlarımızla erdoğanı gönderecez demişti şu anda yaşanan bütün olaylar planlı stokçular zincir marketler fahiş fiyatlar euro dolar artışı hepsi aynı plan bulunamıyan ne varsa araba yağ şeker vs vs
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Stokculara müdahaleyi acilen bekliyoruz...Cezalarını çeksinler...
  Cevapla
 • stmmm 5 ay önce Şikayet Et
  çok zor daha haller yasası ortada yok hele bir çıksın görelim
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  Bu müslüman görünümlü stokçulardan Türkiye yılardır neler çekiyor...
  Cevapla
 • Yolcu 5 ay önce Şikayet Et
  Bugün sosyal medyada bir video seyrettim iki kişi sıfır araç galerilenin belirli yerlerdeki yüzlerce sıfır araç stokladıklarını görüntülemişler birde kaç yerde her markanın stok garajları varmış yüclerce araç sıfır stokta bekliyor ve soruyorlar satış danışmanları sıfır aracımız yok diyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kocanı Nasıl Öldürürsün? yazarı kocasını öldürdü (28 Mayıs 2022 Günün Önemli Gelişmeleri)
Gurbetçiler yurda giriş yapmaya başladı