Son dakika: 14 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Ocak koronavirüs tablosu, vaka, hasta, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı.

Son dakika: 14 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!
Son dakika: 14 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!
GİRİŞ 14.01.2022 20:49 GÜNCELLEME 14.01.2022 20:49
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Türkiye'de son 24 saatte 392 bin 438 Kovid-19 testi yapıldı, 67 bin 857 kişinin testi pozitif çıktı, 167 kişi yaşamını yitirdi.

Kritik toplantı sonrası Bakan Koca'dan uyardı! İstanbul'da korkutan gelişme!Kritik toplantı sonrası Bakan Koca'dan uyardı! İstanbul'da korkutan gelişme!

Günün tablosuna ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Bilindiği gibi, Turkovac’ın primer aşılama Faz 3 sonuçları bilim insanları tarafından açıklandı. Bu sonuçlar, Turkovac’ın, karşılaştırıldığı inaktif aşıdan daha etkili olduğunu göstermiştir. Turkovac’ı bekleyenler, yerli aşıya güvenleri artmış olarak aşılarını yaptırabilirler.'' ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 14 Ocak’ta açıklanan 24 saatlik verilere göre, 67 bin 857 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 167 oldu. Bir günde toplam 392 bin 438 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 56 bin 256 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 83,93 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 92,20 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 138 milyon 826 bin 560’a yükseldi.

2 doz aşılamada ilk sırada Osmaniye var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 88,3 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Bartın takip etti.

En düşük aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 60,8 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

YAZDIR
YORUMLAR 30
 • Kaan Çağlayan 2 gün önce Şikayet Et
  Veriler gösteriyor ki Biontec aşısı istenilen sonucu vermedi Devlet artık millî aşımız Turkovak'ı ücretsiz karşılamalı diğer aşılar tercihe bağlı eczanelerden temin edilerek vurulmalı
  Cevapla
 • Bekir Müftü oğlu 2 gün önce Şikayet Et
  Hastanelerde türkovac yok randevu alamıyorum
  Cevapla
 • 1915 2 gün önce Şikayet Et
  Turkovac bekliyoruz yerli aşı yok randevu bile sıkıntılı sadece şehir Hastanesi'nde olmamalı bence
  Cevapla
 • Bayrak 2 gün önce Şikayet Et
  Turkovak bekliyorum. Tüm hastanelere neden verilmiyor?
  Cevapla
 • Ayhan 2 gün önce Şikayet Et
  Turkovak bekliyorum hala 1 aydır neden hala yaygınlaşmadı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Sağlık Bakanı Koca illere göre vaka sayısını açıkladı: Omicron etkisi haritada!