Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusu

AK Parti teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan söylemlerinden dolayı Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

GİRİŞ 24.01.2022 12:27 GÜNCELLEME 24.01.2022 13:26
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

Ankara Adliyesi önüne gelen AK Parti teşkilatı mensupları, savcılık huzurunda suç duyurusunda bulunmadan önce bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanına yönelik hakaret içerikli sözlerin ifade özgürlüğü olarak nitelendirilemeyeceği belirtildi.

‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlarından Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu vurgulayan AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın tek misyon AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklı selim sahibi hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatı olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

OSMAN NURİ KABAKTEPE: SESSİZ KALAMAZDIK

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de, "Devletimizin en yüksek makamı olan Cumhurbaşkanlığı makamı ve milletimizin oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanımız'a yönelik; Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu’nun çirkin ifadeleri karşısında sessiz kalamazdık." açıklamasında bulundu.

Kabaktepe, "Bu ahlaksız tutum ve davranışlar, hukuk karşısında hak ettiği cezayı bulurken, milletimizin vicdanında da ağır şekilde cezalandırılacaktır. Milletimize ve milli iradeye yönelik her türlü saldırının karşısında olmaya ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz." paylaşımında bulundu.

Ak Parti Osmaniye İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Bozakan'da, "Sedef Kabaş tarafından bir televizyon kanalında Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımıza yönelik çirkin, anti demokratik ve faşizan sözler sebebiyle, teşkilat mensuplarımız ile birlikte Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu ile ilgili suç duyurusunda bulunduk." paylaşımında bulundu.

 

AK Parti

Aziz Milletimiz, Değerli Basın Mensupları,

CHP’nin adeta yayın organı haline gelen Tele1 ekranlarında sistematik olarak partimize, Genel Başkanımıza ilke, ahlak, hukuk tanımayan hakaretamiz ifadelerle en ağır saldırılar gerçekleştirilmektedir. 14 Ocak’ta, Uğur Dündar'ın moderatörlüğündeki programa CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve sözde gazeteci Sedef Kabaş konuk olmuştur. Bu programda Kabaş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu defa hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunmuştur. Daha öncesinde değişik zamanlarda ağır hakaretlerde bulunmuş program konukları da bu hakarete sessiz kalarak ortak olmuşlardır.

Ülkemiz, son yirmi yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleri ile tarih sahnesinde kutlu yürüyüşüne devam etmektedir. Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış; bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir.

Bu büyük başarıda en büyük pay hiç şüphesiz Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a aittir.

Siyasete girdiği yıllardan bu yana, muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu zaferlerini hazmedemeyen “hazımsız güruh” sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir.

Ülkemiz, bir yandan son yirmi yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken; bir yandan da maalesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kalmaktadır.

Bu seviyesi düşük muhalefet anlayışı; ülkemizin içeride ve dışarıda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve gizli açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir.

AK Parti

Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sn. Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir.

Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça, Büyük Türkiye’nin Büyük Lideri’nin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz.

Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın, tek misyonu AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir akl-ı selim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez.

Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

Sinan Burhan'dan Sedef Kabaş’ı savunan Sunay Akın'a susturan cevapSinan Burhan'dan Sedef Kabaş’ı savunan Sunay Akın'a susturan cevap

Deutsche Welle skandalı! Sedef Kabaş'ı tutuklayan hakimi hedef gösterdiDeutsche Welle skandalı! Sedef Kabaş'ı tutuklayan hakimi hedef gösterdi


 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 37
 • köylü 5 ay önce Şikayet Et
  AKP liler uğur dündarı unutmamalı çıban başı
  Cevapla
 • mehmet emin 5 ay önce Şikayet Et
  Ahh M.Kemal ahh 1934 de bir soyadi kanunuyla milyonlarca Ermeniyi,Rumu,Yahudiyi zorla Turk yapmaya calistin ,milletin basina bela ettin, simdi ayikla pirincin tasini ayiklayabilirsen....BU KRIPTOLARI DEVLET ACIL IFSA ETMELI,BASKA YOLU YOK....
  Cevapla
 • Bak ne diyorum 5 ay önce Şikayet Et
  Mazot zamları ile de böyle ilgili olsaydınız keşke
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  İlgilenmiyorum , zamlar ilgimi bitirdi geçim peşindeyim , ne haliniz varsa görün
  Cevapla
 • TATAR REMİ 5 ay önce Şikayet Et
  artık gereken yapılmalı bu kadar hoşgörü yeter alayını paketleyin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Zelenskiy duyurdu: Suriye ile ilişkileri kestik
Başkan Erdoğan Biden ile görüştü! Beyaz Saray'dan flaş F-16 açıklaması