Kılıçdaroğlu'ndan ziyaret yalanı! Diyarbakır anneleri: Kumpas hazırlayıp görüntü aldılar

Diyarbakır anneleri, "Kılıçdaroğlu, Diyarbakır annelerini ziyaret etti" şeklinde lanse edilen habere tepki göstererek "Kumpas hazırlayıp görüntü aldılar ve sanki Kemal Kılıçdaroğlu bizimle, ailelerle görüşmüş gibi." dediler.

GİRİŞ 10.03.2022 19:18 GÜNCELLEME 10.03.2022 22:05
Bu Habere 97 Yorum Yapılmış

Diyarbakır anneleri, kentte temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, dağa kaçırılan evlatlarına kavuşmak için oturma eylemi yaptıkları HDP İl Başkanlığı önüne gelmediği gerekçesiyle tepki gösterdi.

Ellerinde çocuklarının fotoğraflarını taşıyan aileler adına gazetecilere açıklama yapan Ruken Canbey, Kılıçdaroğlu'nun dün Diyarbakır'a geldiğini ve birçok yeri ziyaret ettiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun, çocuğu dağa kaçırılan bir iki aile ile dün akşam çok kısa bir görüşme yaptığını, bu görüşmenin de "Kılıçdaroğlu, Diyarbakır annelerini ziyaret etti" şeklinde lanse edildiğini dile getiren Canbey, bundan rahatsız olduklarını belirtti.

Yaklaşık 3 yıldır HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde Kılıçdaroğlu'nu beklediklerini ifade eden Canbey şöyle konuştu:

 'SENİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇECEĞİN YER OTEL DEĞİL, HDP İL BİNASIDIR'

"Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'a gelmeden CHP'li yetkililer bizimle iletişime geçti. Bize dediler ki sizinle otelde görüşebilir miyiz? Dün gece Kemal Kılıçdaroğlu otelimize baskın yapar gibi giriş yaptı. Biz aileler olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu protesto ettik. 'Senin bizimle iletişime geçeceğin yer otel değil, HDP il binasıdır' dedik.

"KUMPAS HAZIRLAYIP GÖRÜNTÜ ALDILAR"

Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeye inmedik, iki arkadaşımızı gönderdik, talebimizi onlara iletmelerini istedik. Onlar da bize ve arkadaşlarımıza kumpas hazırlayıp görüntü aldılar ve sanki Kemal Kılıçdaroğlu bizimle, ailelerle görüşmüş, bizim sorunlarımızı, taleplerimizi dinlemiş gibi gösterdiler ve o şekilde basına yaydılar."

Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Canbey, şöyle devam etti:

"Biz seni buraya HDP Diyarbakır il binası önüne bekliyoruz, otele değil. Çocuklarımızın kaçırıldığı yer burası, otel değil. Görüşeceğimiz, sorunlarımızı anlatacağımız yer burası. Burada 260 ailenin çocuğu HDP il binasından kaçırıldı. Buraya gel, bizi burada dinle. 'Demokrasi' diyorsun sabahtandır. Diyarbakır'ın her yerinde 'hak, hukuk adalet, demokrasi' diyorsun, bunlara uyuyorsan gelirsin burada ailelerin talebini, bizlerin talebini dinlersin."

Diyarbakır annelerinden Sabire Aydın ise şunları söyledi:

"Dün Diyarbakır'a geldi Kılıçdaroğlu ve bizim yerimiz çadırdı. Otele geldi, 'sizi dinlemek için geldim' dedi. Biz onu protesto ettik, dinlemedik. 'Bizim yerimiz burası değil, çadıra gelin' dedik ona ve bu konuyu gelmiş gibi, anneleri dinlemiş gibi dile getirerek paylaşım yaptılar. Yani bu haber yalandır. Kimse inanmasın, bizi ziyarete gelmemiştir. Biz anneler olarak onu çadırın önünde HDP il binasının önüne bekliyoruz. Gelsin buraya, burada dinlesin bizi."

Aileler, açıklamanın ardından CHP ve HDP aleyhine bir süre slogan attı.

CHP'den yapılan açıklamada, dün akşam Diyarbakır'a giden Kemal Kılıçdaroğlu'nun, HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan bazı ailelerle, Diyarbakır Öğretmenevi'nde bir araya geldiği belirtilmiş, basına kapalı gerçekleşen görüşmeden fotoğraflar paylaşılmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 97
 • Metin Güner 2 yıl önce Şikayet Et
  Yapamaz, Görüşemez, Mümkün de değil ... Artvinde Kulağını çektiler ... Çukur Kazan Arkadaşları Oy vermezler, Gücenirler Sonra... İtifak Bozulur Oysuz kalır.
  Cevapla
 • Dwse 2 yıl önce Şikayet Et
  Yakinda apoyu da cikarir
  Cevapla
 • Pişman Chp’li 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben bazı olumsuzlukları ve samamiyetsizlikleri gördükten sonra, bir daha tövbe diyerek çekildim. Kemal Derviş’in dayattığı 15 kapitülasyon yasalarında yanında o zaman genç Faik Öztrak vardı, şimdi sütten çıkmış ak kaşık.
  Cevapla
 • bülent 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu annelerin hepsinin Allah yar ve yardımcısı olsun, mangal gibi yürek var hepsinde helal olsun.. KK'yı kınıyorum, Chp yi düşürdüğü hale bakın, hdp nin kuyruğuna takılmış gidiyor..
  Cevapla
 • Behlüldane 2 yıl önce Şikayet Et
  Mal müdürü bir tek oya kırk takla tek ayak üstünde kırk yalana devam ediyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AB'den Türkiye açıklaması: 200 milyar avroyu geçti
Emeklinin ücretsiz tatil yapacağı şehirler belli oldu