Bünyamin Sürmeli, "bu son değil" deyip uyardı: İstanbul'da yeni kar sürprizi!

İstanbul için bir kar uyarısı daha geldi. Bugün ve yarın karla karışık yağmurun devam etmesi beklenirken mega kentte Nisan'da da kar yağışının görülebileceği belirtildi. Öte yandan Meteoroloji 10 il için uyarı verdi.

GİRİŞ 21.03.2022 13:48 GÜNCELLEME 21.03.2022 13:48
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

İstanbul'da Nisan ayında da kar yağışı sürprizi bekleniyor.  Meteoroloji uzmanı "Bu son kar diye sevinmeyin" diyerek Nisan ayında İstanbul'a kar yağabileceğini duyurdu.

İSTANBUL'A NİSAN AYI İÇİN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, İstanbul başta olmak üzere birçok kenti etkisi altına alan kar yağışına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Vatandaşlar bu son kar diye beklerken Sürmeli, Nisan ayında da kar yağacağını söyledi.

"Bu son kar diye sevinmeyin" diyen Sürmeli "Nisan ayında bir kar sistemi daha göreceğiz. Bölgede dolaşan orta enlemlere akacak soğuk dalga var. Orta enlemlerde sadece Türkiye yok, Grönland ve Atlantik'in ortasından tutun da Asya'ya kadar inecek. Orta enlemlere indiğinde bizim için de önemli demek. Mart'ın sonu ve Nisan ayının ilk yarısında bahar değerlerini görmeyeceğiz. Beklediğimiz bahar Nisan ayının ikinci yarısında olacak" dedi.

BUGÜN İÇİNDE KARLA KARIŞIK YAĞMUR UYARISI

Öte yandan Sürmeli bugün ve yarın için için kar yağışının aralıklarla devam edeceğini ancak yağmurla birlikte olacağını için kar örtüsünün olmayacağını söyledi.

10 İLE SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise yeni hafta için hava tahmin raporunu paylaşırken 10 ile sarı kodlu uyarıda bulundu.

İşte o iller; Çanakkale, Hakkari, Muş, İzmir, Ağrı,Tunceli, Bingöl, Balıkesir, Bitlis, Van.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, (Edirne çevreleri ile Balıkesir'in güneyi hariç) hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, İstanbul çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 8°C

Çok bulutlu, hafif yağmurlu

İSTANBUL °C, 7°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 7°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif karlakarışık yağmur yüksekleri kar yağışlı

KOCAELİ °C, 7°C

Çok bulutlu, hafif karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerde orta kuvvette buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 11°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in Toroslar mevkisinin aralıklarla hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 15°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 15°C

Parçalı bulutlu

HATAY °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sivas ve Kırşehir çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Konya, gece saatlerinde Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 3°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 1°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

KAYSERİ °C, 1°C

Parçalı bulutlu

KONYA °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklarla hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, sabah saatlerinde Kastamonu çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU °C, 1°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

DÜZCE °C, 5°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

KASTAMONU °C, 2°C

Çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 6°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE °C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 6°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

TOKAT °C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

TRABZON °C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 1°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

KARS °C, -3°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

MALATYA °C, 6°C

Parçalı bulutlu

VAN °C, 2°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 8°C

Parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Ege'de fırtına, Batı Karadeniz ve Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, ilk saatlerde batısında 7, Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 4 ila 6, gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, öğle 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuzeyi aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Orta ve Kuzey Ege'de yer yer 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, yer yer 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

YORUMLAR 16
 • Emre 3 ay önce Şikayet Et
  Zaten 84 milyon İstanbul da yaşıyor demi çok önemli 2 m kar yağdı sonuçda
  Cevapla
 • C.Türk 3 ay önce Şikayet Et
  Havanın nasıl olacağını Allahdan başka kimse bilemez..ki .. öylede oldu...Yok Çok kar var! yok şöyle olacak,Yok Aybar gelecek falan dendi ama Kar öyle abarttıkları kadar Yağmadı ve tutsa bile 10 Cm olmadı olsa bile oda Çabuk eridi..... Çünkü Allah ne derse olur.Nokta
  Cevapla
 • kartal 3 ay önce Şikayet Et
  şükredin ki allah yağmurunu karını rüzgarını üzerimizden eksik etmiyor ona sonsuz şükürler olsun rahmetini bu yılda eksik etmedi dünyamızdan dünyayı yok etmek için elinden gelen her şeyi yapan insanoğluna ibret olsun diye dünyayı iyileştiren güce hamd olsun
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • Nefs 3 ay önce Şikayet Et
  Allah'ın nimetlerini kamyonla çöpe döken zalimlere yazıklar olsun.
  Cevapla
 • ibrahim 3 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmetiyle kuşatış her yeri şükürler olsun kar rahmettir berekettir
  Cevapla
 • Bumerang 3 ay önce Şikayet Et
  Kar iyidir. 2 tane aynı kapasitede havuz olduğunu düşünün. Bu havuzları birinde şu diğerinde ise kar veya buz olduğunu varsayalım. İkisinin de alttan vanalarını aynı anda açarsak. İçi su dolu olan havuz sıvı halde bulunduğu için kısa sürede boşalır. Fakat İçi kar ve/veya buz ile dolu olan havuz sıvı halde bulunmadığı için kısac sürede boşalmaz. Kar veya buz yavaş yavaş eridikçe boşalır. İşte dağların zirvelerinin kar ve buzla kaplı olmasının hikmeti burada. Yağmur olsaydı. Yağan yağmur suları yüzeyden kısa sürede akar giderdi. Fakat kar yağdığı zaman yavaş yavaş eriyerek yer altı kaynaklarına gidiyor. Sonra bir yerden tekrar yeryüzüne çıkarak bitki,hayvanlar ve bizler faydalanıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Konut satışında vergi düzenlemesi: İlanların çoğu yayından kaldırıldı
NATO zirvesi sona erdi! Başkan Erdoğan'dan son dakika çıkışı: Tahammülümüz kalmadı!