BBP Genel Başkanı Destici'den mahkemenin Canan Kaftancıoğlu kararına ilişkin açıklama

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Canan Kaftancıoğlu’nun cezasının onaylanmasının doğru olduğunu belirtti.

GİRİŞ 12.05.2022 22:11 GÜNCELLEME 12.05.2022 22:16
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Eskişehir’e gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yargıtay tarafından cezası onanan Canan Kaftancıoğlu hakkındaki soruları yanıtladı.

İHA’ya özel açıklamalarda bulunan Destici, ‘Canan Kaftancıoğlu’nun 4 yıl 11 ay ceza alması hakkında ne düşünüyorsunuz?’ sorusu üzerine şunları söyledi: “Canan Kaftancıoğlu, bizim tamamen siyaseten ve fikren karşı karşıya olduğumuz birisidir ama biz hiçbir siyasetçinin ceza almasını istemeyiz. Lakin Türkiye, demokratik bir hukuk devleti, anayasamız var. Siyasi parti temsilcileri de buradaki hükümlere uymadığı zaman hukuk devletlerinde bir cezai durumla karşı karşıya kalırlar. Birisi Cumhurbaşkanına hakaret ediyorsa ve büyük Türk devletini alenen aşağılıyorsa, kamu görevlisine hakaret ediyorsa burası hukuk devletidir. Bugüne kadar hukukun üstünlüğünü savunanlar ya da bu iddiada bulunanlar öncelikle hukuka saygı göstermelidir. Hukukta bunun bir karşılığı olduğunu bilerek yapıyorsunuz. Canan Kaftancıoğlu, bunu bilerek görevde tutunmuştur. Yargıtay onamayıp yok mu sayacaktı? Cumhurbaşkanına hakaret edeceksiniz, devleti alenen aşağılayacaksınız, kamu görevlilerine hakaret edeceksiniz ve buradan bir gün bile ceza almadan gideceksiniz. Asıl o zaman hukuk devleti olmaz. Herkesi hukukun üstünlüğüne uygun hareket etmeye davet ediyorum."

“Türk yargısını itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar”

Yargıtay’ın kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm milletvekillerini İstanbul’a çağırması ile ilgili soru üzerine Destici, “CHP ve onun etrafında kümelenen diğer partiler, lehlerine karar olduğu zaman yargı ile ilgili güzel cümleler kuruyorlar. Ancak beğenmedikleri kararlarda yargının tamamen Cumhurbaşkanı ve hükümetin kontrolünde olduğunu ve siyasi baskıyla karar verdiğini ifade ederek Türk yargısını itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Ana muhalefet partisinin genel başkanının daha sağduyulu ve sabırlı hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 8
 • 1453 1 yıl önce Şikayet Et
  Her ülkede olduğu gibi burada da Vatan Millet İslam ve Müslüman düşmanı hainlere geçit yoktur !..
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz sadece canan vb terör destekçisi olduğunu sanıyorduk zillet ittifakı komple terör sevici çıktı.
  Cevapla
 • meraci83 1 yıl önce Şikayet Et
  Ağzınıza ve yüreğinize sağlık reis , yanındayız!..
  Cevapla
 • 1071 1 yıl önce Şikayet Et
  Seninleyiz Reis !..
  Cevapla
 • _*(1453)*_ 1 yıl önce Şikayet Et
  Yargı bu Kaftancıoğluna gereken cezayı asgarı seviyede vermiştir bu da bizi üzüntüye sevketmiştir daha fazla ceza vermesi gerek çünkü dostları davut ve temel çok üzülmüş henüz ali den bir haber duymadım galiba oda üzüntüsünden hastalanmıştır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! EYT'de sigorta giriş tarihine dikkat...
Bunu yapmayan indirim alamayacak! Devlet peşini bırakmıyor